magazine top

ANG Wentylacja Sp. z o.o., z siedzibą w Modlnicy koło Krakowa, jest jednym z czołowych dystrybutorów i producentów elementów wentylacyjnych w Polsce. Dzięki szerokiej ofercie produktów, innowacyjności, solidności i elastyczności w reagowaniu na rynkowe zmiany, firma wypracowała mocną pozycję w branży HVAC. Zaangażowanie założycieli, strategiczne zarządzanie, ekspansja na terenie całego kraju oraz inwestycje w nowoczesne technologie wpłynęły na rozwój ANG Wentylacja. Dzisiaj firma nie tylko oferuje produkty najwyższej jakości, ale jest również uznawana za godnego zaufania eksperta w swojej dziedzinie.

W niniejszej publikacji mamy przyjemność zaprezentować wyjątkowe spojrzenie na branżę wentylacji i klimatyzacji w Polsce, poprzez pryzmat jednego z jej liderów. Skupiając się na innowacjach, jakości oraz długofalowej wizji rozwoju, ANG Wentylacja z sukcesem odpowiada na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku i wyznacza kierunki dla przyszłych trendów w sektorze. W rozmowie z Łukaszem Hadałą, Dyrektorem Handlowym ANG Wentylacja, odkrywamy kulisy funkcjonowania firmy, która stała się jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku wentylacji i klimatyzacji. Pan Hadała dzieli się z nami wyzwaniami, przed którymi stoi branża, przedstawia kluczowe strategie, które przyczyniły się do sukcesu ANG Wentylacja, oraz rysuje perspektywy na przyszłość. Zapraszamy do lektury, która przybliża czytelnikom świat wentylacji i klimatyzacji, ujawniając jego złożoność, dynamikę oraz potencjał.

Czy mógłby Pan opowiedzieć o historii powstania i rozwoju firmy ANG Wentylacja? Jakie strategiczne decyzje miały największy wpływ na wzrost i obecną pozycję rynkową przedsiębiorstwa?

Firma ANG Wentylacja została założona w 1996 roku jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Determinacja i zaangażowanie założycieli były kluczowe dla dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Wśród decyzji strategicznych warto wyróżnić otwarcie oddziałów we Wrocławiu i Katowicach, rozbudowę naszej siedziby w Modlnicy w 2017 roku, uruchomienie produkcji własnych produktów oraz budowanie rozległej sieci dystrybucyjnej. Szczególnie ważnym krokiem było jednak stworzenie naszej marki urządzeń klimatyzacyjnych, ANDE, co zdecydowanie przyczyniło się do rozszerzenia naszej działalności na nowe segmenty rynku.

Czym dokładnie zajmuje się firma ANG Wentylacja?

Nasza firma specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji elementów wentylacyjnych. Oferujemy szeroki asortyment produktów HVAC, wśród których kluczowe miejsce zajmują przez nas produkowane elementy wentylacyjne, a także wspomniane wcześniej produkty własnej marki ANDE.

Kim są główni klienci ANG Wentylacja i jak wygląda Państwa sieć dystrybucji?

Do głównych klientów ANG Wentylacja należą zarówno instalatorzy, małe i średnie przedsiębiorstwa handlowo-dystrybucyjne, jak i największe firmy budowlane działające w Polsce. Nasza sieć dystrybucji obejmuje teren całego kraju, co pozwala nam efektywnie docierać do szerokiego grona odbiorców.

Jak firma dostosowuje się do zmieniającego się rynku i potrzeb klientów? Jakie strategie stosujecie, aby być na bieżąco z trendami branżowymi?

Aby efektywnie odpowiadać na dynamicznie zmieniające się wymagania rynku i rosnące oczekiwania naszych klientów, wdrażamy zróżnicowane strategie oparte na stałym monitoringu trendów branżowych. Nasza odpowiedź na te zmiany nie ogranicza się jedynie do wprowadzania nowych produktów i usług, ale obejmuje również ciągłe poszerzanie naszej sieci dystrybucyjnej. Dodatkowo, kładziemy duży nacisk na inwestycje w rozwój technologiczny, aby nasze rozwiązania były zawsze na przodzie innowacji. Dzięki tym działaniom utrzymujemy silną pozycję na rynku i budujemy długoterminowe relacje z klientami oparte na zaufaniu i wysokiej jakości obsługi.

Czy mógłby Pan opowiedzieć o obecnych możliwościach produkcyjnych firmy oraz inwestycjach? Czy procesy produkcyjne są zgodne z ideą Przemysłu 4.0 i wykorzystują najnowocześniejsze technologie?

Nasze obecne możliwości produkcyjne pozwalają na terminowe i precyzyjne realizowanie zamówień dla naszych klientów. Ciągła modernizacja naszego parku maszynowego oraz inwestycje w najnowsze technologie produkcyjne stanowią podstawę naszych działań w kierunku zwiększenia mocy produkcyjnych. Te starannie przemyślane inwestycje sprawiają, że nasze procesy produkcyjne są w pełni zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko optymalizować nasze procesy, ale również zapewniać produkty najwyższej jakości.

Ile osób jest obecnie zatrudnionych w ANG Wentylacji? Jakie kwalifikacje i umiejętności są najbardziej cenione przez firmę?

W chwili obecnej, nasz zespół liczy około 50 wykwalifikowanych pracowników. W ANG Wentylacji szczególnie cenimy osoby pełne pasji, które łączą wysokie kompetencje techniczne z umiejętnościami interpersonalnymi, pozwalającymi na efektywną współpracę w zespole.

Jak dbacie o rozwój zawodowy i edukację pracowników?

Rozwój zawodowy i edukacja naszych pracowników są traktowane jako priorytetowe elementy naszej strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Zapewniamy im dostęp do różnorodnych programów szkoleniowych i oferujemy wsparcie w zdobywaniu nowych kwalifikacji oraz rozwijaniu umiejętności. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w wewnętrznych szkoleniach oraz organizujemy wyjazdy na targi branżowe, które stanowią istotne źródło nowej wiedzy i inspiracji. Nasze działania mają na celu nie tylko podnoszenie kompetencji zawodowych, ale również motywowanie pracowników do ciągłego rozwoju i odkrywania nowych możliwości w swojej karierze.

Wysoka jakość produkowanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie z renomowanymi dostawcami. Które firmy i marki zaliczają się do głównych partnerów ANG Wentylacji? Jakie kryteria muszą spełniać?

W naszej współpracy kierujemy się wyłącznie renomą dostawców, wśród których znajdują się m.in. takie firmy jak Rohhe, Frapol, Harmann, Mercor, Niczuk, RDJ Klima, SMAY, Systemair, Uniwersal, Vents-Group, Venture Industries oraz Wanas. Naszym kooperantom stawiamy wysokie wymagania, takie jak niezmienna wysoka jakość produktów, punktualność dostaw oraz budowanie opartych na wzajemnym zaufaniu relacji partnerskich.

Z jakimi wyzwaniami Państwa firma musiała mierzyć się w ostatnim czasie i jak sobie z nimi poradziliście?

Ostatnie lata przyniosły naszej firmie wiele wyzwań, które wiązały się głównie z dynamicznymi zmianami na rynku oraz wzrostem konkurencji. Dzięki elastyczności naszego zespołu oraz jego determinacji, zdołaliśmy skutecznie stawić czoła tym przeszkodom. Nasza zdolność do adaptacji oraz ciężka praca zostały docenione przez branżę, co potwierdzają otrzymane przez nas wyróżnienia, takie jak Gazele Biznesu czy Diamenty Forbesa.

Biorąc pod uwagę ciągły rozwój i innowacje w branży, jakie są kluczowe plany i inicjatywy, które ANG Wentylacja planuje zrealizować w nadchodzących latach?

W najbliższych latach nasza firma zamierza koncentrować się na dalszym rozwoju swojej oferty produktowej, ekspansji na nowe rynki oraz zwiększeniu nakładów na rozwój technologiczny. Te działania mają na celu nie tylko umocnienie naszej pozycji rynkowej, ale również zapewnienie naszym klientom obsługi na najwyższym możliwym poziomie.

fb button

grab my essay banner

logo jooble