magazine top

Eksperci branżowi, liderzy sektora przemysłowego i przedstawiciele świata nauki ponownie spotkają się w studio nagraniowym Grupy MTP, aby w ramach drugiego odcinka ITM_talks porozmawiać o autonomii robotów i cyfrowej transformacji firm w niepewnych czasach. Dyskusja będzie transmitowana na żywo już 8 września o godz. 11:00.

 

Publikowane w ostatnim czasie dane wskazują, że sektor przemysłowy coraz chętniej zwraca się ku rozwiązaniom z zakresu Industry 4.0 w nadziei na zminimalizowanie skutków obecnego kryzysu. Wraz z rosnącymi inwestycjami w robotyzację i automatyzację pojawiają się liczne pytania: jak proces transformacji cyfrowej przeprowadzić z rozmysłem? W jaki sposób roboty autonomiczne wpływają na sposób pracy ludzi? Które najnowsze osiągnięcia naukowe trafią do przemysłu? Te i wiele innych kwestii omówią prelegenci drugiego odcinka ITM_talks już 8 września o godz. 11:00:

  • Adam Drewniany, Prezes Zarządu South Bay Solutions, m.in. wyłączny dostawca komponentów do akumulatorów Tesla S i X, producent zaawansowanego sprzętu technologicznego wykorzystywanego przez Johnson&Johnson, Intel, Applied Materials i innych.
  • Michał Kaźmierczak, Dyrektor Biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB.
  • dr hab inż. Krzysztof Kurowski, Zastępca Pełnomocnika Dyrektora IChB PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie: https://talks.itm-europe.pl/

Warto już teraz zarezerwować sobie czas na dużą dawkę wiedzy!

Adam Drewniany opowie m.in, jak z jego perspektywy przebiega proces robotyzacji na świecie i czy zauważył znaczące zmiany w podejściu firm do tej kwestii w świetle ostatnich wydarzeń. Odniesie się również do zagadnienia czy obecny kryzys musi oznaczać kłopoty dla firm, czy wręcz przeciwnie – może dodać im mocy i ugruntować pozycję na rynku poprzez rozsądną transformację cyfrową.

Czy to w transformacji cyfrowej należy upatrywać ratunku dla przemysłu? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Michał Kaźmierczak. Ekspert ABB zaprezentuje także swoje poglądy dot. współpracy ludzi i robotów uczących się i autonomicznych oraz wspólnie z pozostałymi prelegentami nakreśli przyszłe trendy w robotyzacji na świecie i w Polsce.

Wiedzą na temat zastosowania Internetu Rzeczy w przemyśle podzieli się z widzami dr hab. inż. Krzysztof Kurowski. Przedstawiciel PCSS nakreśli, jak na rozwój autonomii robotów wpływa możliwość komunikacji między nimi i czy robotyka może funkcjonować bez informatyki.

Spotkania z serii ITM_talks stanowią zapowiedź nadchodzących targów ITM Industry Europe oraz Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 3-6.11.2020 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse.

W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję: 3D Solutions – targów druku i skanu 3D i Subcontracting.

itm talks 1280x500 logos

fb button

grab my essay banner

logo jooble