magazine top

Badania nieniszczące NDT (z ang. non destructive testing) to zestaw technik badawczych używanych w celu identyfikacji usterek i wad oraz analizy stanu technicznego obiektu. Badania NDT są prowadzone w taki sposób, by nie doprowadzić do uszkodzenia badanego urządzenia. Badania niedestrukcyjne są przeprowadzane m.in. w przypadku metali oraz ich stopów, połączeń oraz odlewek. W przypadku urządzeń wykonanych z pozostałych rodzajów materiałów, badania te są stosowane dla elementów betonowych itd. Badania NDT są stosowane podczas bieżącej analizy stanu technicznego i diagnostyki instalacji.

Laboratorium Navitest w swojej ofercie posiada m.in. następujące metody NDT:

Oferta badań wykonywanych przez Navitest jest zróżnicowana, a poszczególne metody badań nieniszczących NDT zostaną wykorzystane w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta.

Badania NDT - przykładowe zastosowanie

Stosowane współcześnie metody badań NDT (https://navitest.com.pl/pl/badania-nieniszczace/) umożliwiają ich wykorzystanie w różnych gałęziach przemysłu.

Badania nieniszczące NDT są chętnie wykorzystywane w ramach mapowania korozji na instalacjach i rurociągach podczas ich eksploatacji. Takie działanie pozwala na precyzyjne określenie grubości ścianek danego rurociągu oraz występujących na nim wżerów czy pocienień. Tego typu badanie nie wymaga demontażu rurociągu/instalacji - jest to badanie o charakterze bezinwazyjnym i nie wymaga dużych nakładów czasowych oraz finansowych. Nic dziwnego zatem, że badania NDT są wykorzystywane w celu przeprowadzenia kontroli o wyrywkowym charakterze. Radiografia cyfrowa może być także zastosowana w badaniach polegających na prześwietlaniu np. laminatów, zaworów, urządzeń z zamiarem ustalenia integralności urządzenia, pomiaru położenia względem siebie.

navitest2

Badania nieniszczące NDT - jakie urządzenia bada Navitest?

Firma Navitest zajmuje się przeprowadzaniem specjalistycznych inspekcji oraz nadzorów m.in. dla takich urządzeń powszechnie stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, jak:

 • konstrukcje spawane: mosty, zbiorniki magazynowe, urządzenia dźwigowe i transportu bliskiego, zbiorniki ciśnieniowe, instalacje w zakładach chemicznych, energetycznych, spożywczych, rafineryjnych
 • korpusy i części maszyn w formie odlewów,
 • części maszyn w formie odkuweki,
 • wyroby hutnicze: blach, kształtownki, profile, rury

Nasza firma w ramach badań niedestrukcyjnych  wykonuje takie badania jak i pomiar zawartości ferrytu, badania twardości itd.

navitest3

NDT badania nieniszczące - do klientów z jakich sektorów jest skierowana oferta Navitest?

Laboratorium Navitest w swojej działalności skupia się obecnie na organizowaniu inspekcji oraz badań dla klientów prowadzących działalność w takich sektorach, jak:

 • energetyka,
 • branża petrochemiczna,
 • budownictwo (w tym przypadku, badania laboratorium Navitest dotyczą takich urządzeń, jak: aparaty, rurociągi przesyłowe, zbiorniki ciśnieniowe, reaktory rafinerii oraz wiele innych).

Laboratorium Navitest wykonuje prace dla klientów prowadzących złożone, wieloetapowe projekty przemysłowe. Wieloletnie doświadczenie zdobyte przez kadrę pracowniczą laboratorium umożliwia przeprowadzenie profesjonalnych i skutecznych badań, co bezpośrednio przekłada się na optymalizację kosztów i czasu.

dsc 0298

Badania nieniszczące NDT wykonywane przez laboratorium Navitest - atuty oferty?

Dlaczego warto skorzystać z badań oferowanych przez Navitest? Oferta prezentowana przez laboratorium cechuje się m.in. następującymi zaletami:

 • doświadczenie w największych projektach w różnych branżach z polskimi i zagranicznymi partnerami w Polsce i za granicą,
 • profesjonalna obsługa ze strony wykwalifikowanych oraz doświadczonych specjalistów,
 • łatwy i dogodny kontakt z klientem,
 • bardzo szeroki wachlarz oferowanych usług obejmujący różne sektory oraz rodzaje badań,
 • dobra reputacja laboratorium wypracowana dzięki wieloletniej działalności oraz współpracy zarówno z firmami krajowymi, jak i międzynarodowymi,
 • kompleksowe doradztwo jako uzupełnienie badań niedestrukcyjnych,
 • konkurencyjne ceny usług.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt pod numerem: + (48 58) 520-75-00. Nasi pracownicy udzielą wyczerpujących informacji na temat usług oferowanych przez Navitest.

12483b7e39

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble