magazine top

Druk 3D w rozmiarze XXL oraz złącza przemysłowe Module Connect, to niektóre nowości, jakie igus Polska zaprezentuje na Dniach Druku 3D w Kielcach.

Tegoroczne Dni Druku 3D, które zaplanowane zostały w ramach „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce", połączone będą z wystawami dla branży obrabiarek. Oba wydarzenia wpisują się w profil działalności igus Polska, światowego lidera produkcji komponentów trybopolimerowych dedykowanych przemysłowi.

Dlatego w tym roku postanowiliśmy połączyć obie te branże na jednym stoisku. Na części stoiska zaprezentujemy rozwiązania przeznaczone do drukarek 3D oraz samej usługi drukowania, z drugiej zaś strony pokażemy prowadniki i kable, stosowane w obrabiarkach - mówi Paulina Szczepańska, Specjalista ds. Marketingu w igus Polska.

Na części poświęconej drukowaniu 3D firma zaprezentuje m.in. dedykowany branży spożywczej iglidur A350 - filament z certyfikatem FDA, dopuszczającym kontakt z żywnością, odporny na podwyższone temperatury i środki chemiczne. Nowością będzie też wielkoformatowy druk 3D, czyli ruchome części specjalne, wyprodukowane z trybofilamentów iglidur I150 oraz wykrywalnym optycznie, niebieskim wariancie I15.

- Klienci mogą teraz zlecić firmie igus produkcję indywidualnych części wymiennych, o długości do trzech metrów. Bezsmarowe i bezobsługowe komponenty XXL są stosowane przede wszystkim w budowie maszyn wielkogabarytowych oraz technologii pakowania – mówi Monika Gawryś, menadżer ds. druku 3D w igus Polska. Aby klienci mogli szybko i łatwo otrzymać swoje duże komponenty wydrukowane w 3D, firma igus oferuje usługę druku 3D – dodaje. Kolejną nowością igusa prezentowaną na stoisku 3D będą odporne na ścieranie, polimerowe chwytaki do maszyn, dedykowane branży kosmetycznej i spożywczej, które działają w urządzeniach typu pick and place.

Z kolei na części poświęconej obrabiarkom, firma igus, jako wiodący dostawca konfekcjonowanych przewodów dedykowanych do pracy w ruchu, skoncentruje się na systemach readychainSą to gotowe do montażu konfekcjonowane pod indywidualne wymogi klienta systemy zasilania, które pozwalają usprawnić seryjną produkcję maszyn CNC.

- To w pełni zintegrowana usługa, która daje wymierne korzyści i oszczędności. Dzięki niej producent może uniknąć magazynowania kabli, e-prowadników i złączy oraz może zmniejszyć liczbę dostawców i zamówień o około 75 procent - mówi Paweł Solecki, manager systemów prowadnikowych regionu Polska południowo-wschodnia. - Przekłada się to na szybki wzrost wydajności i uwolnienie zamrożonego kapitału. Mogą skorzystać na nim wszyscy producenci obrabiarek i maszyn wytwarzanych seryjnie.

W Kielcach igus zaprezentuje także system readycable, czyli konfekcjonowane przewody silnikowe, serwo, sygnałowe i ekoderowe, a także złącza przemysłowe. Module Connect o modułowej konstrukcji, ze zindywidualizowanym punktem podłączenia i odłączenia, przewody PUR TPE, odporne na oleje i chłodziwa, oraz przewody do serwonapędów i enkoderów CF 77.

Tradycyjnie już na stoisku igus działania poszczególnych rozwiązań będą prezentowały roboty i maszyny, zaprojektowane specjalnie do tego celu.

Przemysłowa Wiosna odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2022, a igus Polska wystawi się w hali F – sektor VIII.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne