magazine top

Współczesna komunikacja biznesowa i prywatna została zdominowana przez komunikatory i aplikacje. W pojęciu „dominacja” nie należy upatrywać negatywnych konotacji, jednak zwrócić uwagę na osiągniętą przez te narzędzia telekomunikacyjne przewagę nad innymi metodami. Umożliwiają i ułatwiają one przeprowadzenie spotkań online. To już codzienność w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach nie tylko o zasięgu międzynarodowym. Ta forma komunikacji jest konieczna ze względu na indywidualne preferencje wielu pracowników, czy klientów oraz ich dostępność w określonym czasie. Jak ułatwić sobie działanie w tym wirtualnym świecie? Warto wybrać sprawdzone i rozwinięte platformy komunikacyjne. Jedną z nich jest myApps przygotowana przez firmę innovaphone AG. To otwarta i elastyczna platforma dająca możliwość korzystania z wielu różnych aplikacji w sposób lokalny i w chmurze.

Jedno rozwiązanie z wieloma możliwościami
Stale rosnące potrzeby z zakresu IT wymagają doskonale dopasowanych do nich rozwiązań. Praca projektowa wciąż staje się coraz bardziej zindywidualizowana. innovaphone myApps to ogromne wsparcie w codziennych czynnościach zawodowych, dzięki któremu otrzymujemy platformę dokładnie z tymi aplikacjami, które są nam potrzebne do efektywnej komunikacji. Nowoczesna praca staje się o wiele prostsza i to w wielu obszarach, np. spotkania video, audio, organizacja eventów czy realizacja złożonych projektów. Jak to działa? Innowacyjna platforma zapewnia uniwersalną współpracę, w której UC-Client to tylko jeden z wielu „elementów”. Jednolity interfejs, w którym dostępne są wszystkie niezbędne aplikacje daje wiele możliwości. Szeroka gama aplikacji własnych oraz partnerów, udostępniana jest w ramach sklepu innovaphone App Store. Katalog rozwiązań jest wciąż poszerzany, a programiści innovaphone proponują również wsparcie przy wdrożeniu własnych, kreatywnych projektów. Usługa pozwala na czerpanie inspiracji z już dostępnych aplikacji, które są opublikowane w sklepie. Dzięki zestawowi innovaphone Software Development Kit możliwe staje się tworzenie aplikacji dla platformy firmy. W ramach tego udogodnienia oferowane są wszystkie narzędzia do projektowania, dokumentacji oraz przykłady kodu. Oprócz samej realizacji możliwa jest także ich sprzedaż w innovaphone App Store. Przedsiębiorstwo oferuje także konsultacje w ramach Developer Dialog, które odbywają się cyklicznie i obejmują tematy związane z tworzeniem aplikacji na opisywanej platformie.

innovaphone5 2
Efektywnie i bezpiecznie
Nikogo już nie trzeba przekonywać, że żyjemy w globalnej wiosce. Choć od wprowadzenia tego terminu przez Herberta Marshalla McLuhana minęło już 60 lat, to dzisiaj jest ono jeszcze bardziej aktualne, a zarazem podkreśla trend dotyczący „narzędzi medialnych”, dla których bariery czasowe i przestrzenne przestają mieć znaczenie w komunikacji. Szybki rozwój cyfrowego świata stał się możliwy, dzięki wielu rozwiązaniom, bez których nie wyobrażamy sobie codziennej egzystencji. Wśród nich do dyspozycji mamy innovaphone myApps, która nie tylko integruje komunikację telefoniczną między pracownikami, partnerami handlowymi i klientami, ale również pozwala na wymianę informacji między różnymi aplikacjami i to z dowolnych urządzeń w firmie.

Co jeszcze wyróżnia opisywane rozwiązanie? Do kluczowych zalet zaliczymy:

 • otwartość; brak ograniczeń w celu integracji własnych aplikacji lub oferowanych przez innych dostawców,
 • oszczędność czasu; efektywna optymalizacja procesów w pracy w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym,
 • bezpieczeństwo, oferowane zabezpieczenia są systematycznie aktualizowane i zgodne z obowiązującymi protokołami, co gwarantuje stałe bezpieczeństwo danych,
 • kompatybilność; platforma jest zharmonizowana ze wszystkimi urządzeniami i systemami operacyjnymi (tj. smartfon, tablet, komputer, Mac, Windows), dzięki czemu możliwy jest dostęp do wszystkich funkcji,
 • wygoda; platforma jest dostępna lokalnie i w chmurze, co czyni ją uniwersalną bez żadnych ograniczeń czasowych,
 • zgodność z prawem, gwarancja przetwarzania i przechowywania danych osobowych zgodnie z RODO,
 • UC i telefonia on board, dowolność funkcji pozwala na samodzielną decyzję z jakich narzędzi i aplikacji chce się korzystać, także tych dostarczonych przez inne firmy.

Szerokie spektrum możliwości tego narzędzia znacząco przyczynia się do poprawy wydajności i efektywności w każdym miejscu pracy. Dodatkowo, w myApps z łatwością można zarządzać kontaktami i ustawić te ulubione, dzięki czemu będziemy mieli zawsze aktualną informację o dostępności innych użytkowników.

innovaphone5 3

Rozwinięta sieć integracji
Firma innovaphone proponuje swoim klientom wiele innowacji, w tym także inne aplikacje dostępne w innovaphone App Store. Tak jak już wspomniano, nie wyklucza to zaprogramowania własnych aplikacji w platformie myApps. Integracja strony internetowej, przeprowadzenie transmisji na żywo z czatem, uruchomienie platformy do pracy w zespołach hybrydowych – nie stanowią żadnego problemu przy wykorzystaniu aplikacji myApps. Warto zaznaczyć, że wprowadzenie wielu modułów nie wymaga wiedzy programistycznej. Ponadto, w ramach tego rozwiązania można użyć inteligentnej integracji, która przyspieszy codzienne czynności pracowników związane np. z dostępem do danych klientów, transakcji biznesowych, danych rozliczeniowych czy innych aplikacji wykorzystywanych w codziennej pracy. To wprowadza nie tylko większy ład w obiegu informacji, ale także przyczynia się do oszczędności czasu, tym samym wpływając na polepszenie obsługi klientów i wzrost zadowolenia samych zatrudnionych w firmie. Należy podkreślić, że platforma współdziała z najbardziej popularnymi komunikatorami czy systemami CRM. Zgodnie z zaleceniami Microsoftu, innovaphone PBX można połączyć z Microsoft Teams za pomocą Microsoft Direct Routing przez certyfikowany SBC. Co więcej, odpowiednie połączenie przeglądarki z komunikatorem pozwala na wyświetlanie informacji o obecności wszystkich użytkowników innovaphone. Zarządzający przedsiębiorstwem z wykorzystaniem systemów CRM powinni także poznać korzyści wynikające z integracji Salesforce Contact Center z innovaphone PBX. Dzięki temu, dane dzwoniących są zapisywane i dostępne w systemie Salesforce.

innovaphone5 4
Cyfrowa szkoła i wirtualne eventy
Pandemia COVID-19 wprowadziła zmiany nie tylko w środowisku biznesowym, ale także w szkolnictwie i to na każdym etapie edukacji. Jeszcze kilka lat temu, trudno byłoby uwierzyć, że nawet najmłodsi uczniowie będą się uczyć zdalnie, a ich „zeszytem” stanie się ekran monitora. Po pierwszych doświadczeniach związanych z trudnościami wynikającymi z nagłego zmiany trybu lekcji, obecnie istnieje wybór rozbudowanych narzędzi z wieloma funkcjami, których obsługa jest bardzo prosta. W ramach myApps mamy do dyspozycji wiele możliwości, m. in.:

 • połączenie wszystkich osób, nawet do pracy w małych grupach,
 • udostępnienie linków przez prowadzącego wszystkim uczniom za pomocą jednego kliknięcia,
 • przechowywanie i udostępnianie dokumentów i zadań,
 • integrowanie uczniów przy pomocy wideokonferencji i tablic,
 • prowadzenie nauczania hybrydowego (w jednym czasie online i w szkolnej klasie).

Z tego modułu z zadowoleniem korzystają nauczyciele w niemieckiej Szkole Ogólnokształcącej w Hildesheim. Za pomocą jednego kliknięcia, niezależnie od miejsca przebywania w aplikacji dostępnych jest wiele funkcji, np.: cyfrowa szkoła, kalkulator, czat, tablica Miro, a nawet ćwiczenia jogi pomocne w czasie przerw lekcyjnych. Warto zaznaczyć, że pliki i dokumenty są przechowywane z zachowaniem wszystkich norm cyfrowego bezpieczeństwa. Eventy w Internecie to kolejny trend, który zwłaszcza w niektórych branżach będzie wciąż wykorzystywany. Aplikacja myApps pozwala na organizację wydarzenia online przez dedykowaną chmurę na wymagany okres czasu z możliwością korzystania z różnorodnych aplikacji. To rozwiązanie jest zarówno wygodne, jak i nie generuje dużych kosztów. Użytkownicy mają do dyspozycji najczęściej wykorzystywane narzędzia, tj.: transmisja na żywo, czat w trakcie trwania eventu, ankiety. Intuicyjna obsługa wszystkich modułów do komunikacji pozwala na łatwą obsługę przez wszystkich użytkowników niezależnie od branży, w której na co dzień pracują.

in6

https://www.innovaphone.com/pl/

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne