magazine top

Metod obróbki metalu jest wiele, jednak jeśli chodzi o precyzję - cięcie laserem nie ma sobie równych. Wiązka lasera z nieprawdopodobną mocą i dokładnością wtapia się w surowiec tworząc na nim dokładnie takie wycięcia, jakie zostały wcześniej zaprogramowane przez operatora maszyny. Całość dzieje się bowiem w technologii CNC, która pozwala na pełną automatyzację i komputeryzację procesu, dzięki czemu metoda ta jest niemal niezawodna. Poszukując informacji o cięcie laserowe Wrocław, warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie za sobą praca z laserem. 

Zalety obróbki laserem 

Metoda cięcia laserem jest niekwestionowanym liderem w swojej wszechstronności. Pozwala ona na cięcie szerokiej gamy tworzyw, zarówno tych organicznych jak i nieorganicznych, niezależnie zatem czy naszym surowcem jest metal, drewno, a może tkanina czy papier, bez trudu nadamy mu pożądany kształt. Ponadto, technologie cechuje niebywała precyzja i efektywność. Dokładność tej maszyny pozwala na wycinanie nawet najbardziej fantazyjnych kształtów, co więcej za każdym razem dokładnie takich samych, co pozytywnie wpływa na wydajność masowych produkcji. Ciekawym aspektem pracy z obróbką cięciem laserowym jest również fakt, że większość materiałów poddanych procesowi cięcia laserem nie wymaga dalszej obróbki końcowej. Przykładowo, brzegi laserowo przyciętej tkaniny są od razu zabezpieczone przed strzępieniem, zatem nie jest konieczne poddawanie jej kolejnym procesom. 

Zastosowanie w przemyśle

W przemyśle cięcie laserem jest powszechnie znane i szeroko wykorzystywane. Precyzja i dokładność to niezbędne cechy w wielu sektorach. 

Przemysł motoryzacyjny

Dziś już ciężko wyobrazić sobie branżę automotive bez technologii cięcia laserem. To właśnie ona pozwala na obróbkę małych elementów oraz elementów o nieregularnych kształtach, których pełno jest w nowoczesnych pojazdach. Metoda obróbki poprzez cięcie laserem jest wykorzystywana już na etapie budowy pojazdu, ale także przy produkcji. 

Przemysł meblowy 

Producenci mebli nie od dziś prześcigają się w kreatywności podczas tworzenia mebli. Fantazyjne dekoracje, struktury czy niecodzienne kształty. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu lasera przy produkcji i cięciu materiałów. 

Budownictwo i architektura 

Technologia cięcia laserem jest nieoceniona przy tworzeniu stalowych elementów konstrukcyjnych dla branży budowlanej. Tam gdzie konieczna jest precyzja i nieomylność, tam doskonale sprawdza się laser. Poza elementami konstrukcyjnymi, technologia cięcia laserem jest stosowana również przy docinaniu elementów systemów kanalizacyjnych i cieplnych, a także przy docinaniu profili.

Przemysł produkcyjny 

Dzięki niemal nieograniczonym możliwościom zaprogramowania laserowych maszyn CNC, mają one szerokie zastosowanie w przemyśle, zarówno ciężkim jak i lekkim. Przemysł produkcyjny jest mocno związany z metodą cięcia laserem, dzięki jej powtarzalności, co doskonale sprzyja produkcji masowej. Maszyny do cięcia laserowego CNC znajdziemy zatem już w większości dużych zakładów produkcyjnych. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble