magazine top

Jest to urządzenie, które służy podwyższeniu ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu. Każdy, kto posiada samochód lub inny pojazd mechaniczny powinien również mieć kompresor. Jest to niezbędne urządzenie, które jest ratunkiem w sytuacji, gdy z koła uleci powietrze. Warto wspomnieć, że powinniśmy zwrócić uwagę na parametry, jakie ma kompresor. Ważnym aspektem jest zależność między pojemnością zbiornika a rodzajem wykonywanych prac. Pojemność zbiornika i wydajność pompy jest najistotniejszym elementem.

Co to jest kompresor tłokowy 100l?

Kompresor tłokowy 100l, popularnie nazywany też kompresorem olejowym. Stosowany jest do bardziej intensywnych prac. Jego pojemność zapewnia, że taka ilość zbiornika ciśnieniowego zapewnia dostarczenie sprężonego powietrza urządzeniom przez dłuższy okres czasu. Zanim zdecydujesz się na wybór takiego urządzenia, na początku warto poznać jego zalety, ewentualne problemy, z jakimi możesz się zmagać.

Gdzie zakupić odpowiedni sprzęt?

Decydując się na zakup sprężarki, powinniśmy nabywać je w sprawdzonym miejscu. Jednak każdy chce, aby jego inwestycje były trafne i sprawdzone. Nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Przy tym wszyscy, którzy zarabiają, chcieliby, aby ich zakup służył na wiele lat. Dlatego kupując kompresor tłokowy 100l warto udać się do profesjonalnego sklepu w którym, doradzą nam jaki typ wybrać. 

Jak używać takiego kompresora?

Tak naprawdę nie ma wielkiej różnicy w użytkowaniu takiej sprężarki od tych o mniejszych pojemnościach. Obsługa tego urządzenia jest banalnie prosta i tak naprawdę większość powinna sobie z tym poradzić bez najmniejszych kłopotów. Oczywiście, aby użytkować takie urządzenie potrzebne nam będzie dojście do gniazda elektrycznego. Po podłączeniu musimy założyć odpowiednią końcówkę, tak aby idealnie pasowała do wielkości i kształtu wentyla.

Dla kogo jest on dedykowany?

Ten typ sprężarki jest dedykowany osobom, które wykonują zdecydowanie szerszy zakres obowiązków z nim związanych. Idealnie sprawdzi się dla osób, którym zależy, aby dostarczał więcej sprężonego powietrza. Dla osób, którym szczególnie zależy na dłuższym okresie użytkowania, ten wybór będzie trafny. Wielkim plusem takiego kompresora jest fakt, że pozwala na pracę z wszystkimi urządzeniami pneumatycznymi (np. siłownikami, młotami, wiertarkami, nitownicami, czy szlifierkami). Raczej, więc dedykowany jest dla firm, ale jeśli ktoś w przydomowym zaciszu zajmuje się tego typu sprawami na większą skalę, to nie ma przeciwwskazań, aby taki również zakupić.

Jak często powinno się konserwować taką sprężarkę?

Wszystko zależy tak naprawdę od zaleceń danego producenta, jednak nie powinno się to odbywać rzadziej, niż raz na pół roku. Stosując się do takich zaleceń, możemy uniknąć nieproszonych szkód takich, jak:

  • zatory,
  • zatykanie się filtra powietrza,
  • korozja pasów klinowych,
  • zanieczyszczenie zbiornika

Te elementy w konsekwencji mogą prowadzić do powstania nieodwracalnych zmian lub do całkowitego uszkodzenia urządzenia a w efekcie będziemy musieli zakupić nowy sprzęt. Cykliczne konserwowanie jest zatem bardzo istotne i potrzebne.

Kompresor sprawdzi się w warsztatach i firmach, w których używa się narzędzi pneumatycznych. Przed wyborem odpowiedniego kompresora warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami urządzenia.

fb button

grab my essay banner

logo jooble