magazine top

Kampanie billboardowe nie są tanie, za to zauważalne. wielkość klasycznego billboardu jest na tyle duża, iż ciężko nie dostrzec treści jakie na nim widnieją. Oczywiście liczy się także lokalizacja billboardu, jego widoczność oraz zagęszczenie reklamy na danej powierzchni. jeden billboard na województwo niewielką będzie mieć wartość, aczkolwiek dużo zależy od tego w jakim celu billboard jest instalowany, gdyż kierunkowe tablice dojazdowe w postaci billboardu są z pewnością skuteczne, a nie musi być ich dziesiątki, wystarczy jedna w stosownym miejscu.

Billboardy przy drogach

Najczęściej billboardy umiejscowione są przy drogach, również autostradach. duza przestrzeń wzdłuż drogi pozwala na umieszczenie słupa billboardowego tak, aby przyciągał uwagę kierowcy, pasażerów. Jak się okazuje billboardów nie brakuje również w mieście, w przestrzeni zabudowanej, gdy billboard ne jest jedynym obiektem. Wówczas kluczem do sukcesu jest chwytliwy przekaz, grafika. każdy producent billboard zapewnia jakość wydruku i dowolność projektu do druku, jednak sama produkcja billboardu jest drugorzędna w przypadku doboru miejsca, wielkości billboardu, ilości plakatów i ich umiejscowienia, długości ekspozycji. jeśli chodzi o drogowe billboardy długoterminowe warto zwrócić uwagę na jakość wydruku, by nie płowiał, a papier i klej były na tyle wysokiej jakości aby pod wpływem słońca, deszczu, mrozu nie niszczyły się, nie odklejały, nie płowiały.

Dopasowanie reklamy do billboardu

Planując wynajem billboardów warto stworzyć odpowiedni projekt graficzny reklamy, jak też zaplanować jego treść. Billboardy winny operować krótkim i jasnym przekazem, hasłem bezpośrednio kojarzonym z produktem, marką. To świetne uzupełnienie dla pozostałych form reklamowych jak foldery, ulotki czy reklama radiowa, telewizyjna. Billboardy są niezmiernie popularne, jednak też kosztowne. Biorąc pod uwagę ich skuteczność wciąż są chętnie wybierane przez reklamodawców, chcących zostać zauważonymi na rynku.

Wynajem billboardów

Poza sytuacją, w której jesteśmy właścicielami nieruchomości na której ustawiamy własny słup z billboardem, wszystkie pozostałe ekspozycje dostępne są na wynajem, zazwyczaj poprzez agencje reklamowe specjalizujące się w kampaniach billboardowych, które posiadają tysiące słupów na danym terenie. Im większa ilość wynajętych lokalizacji, im dłuższy okres wynajmu i ekspozycji, tym koszty całościowe reklamy są wyższe i jednocześnie bardziej korzystne cenowo. Można wówczas liczyć na upusty np. na wydruk nowej reklamy, montaż plakatu na billboardzie itp.

Koszty kampanii billboardowej

Wynajem billboardu to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. nie jest to tania reklama. z tego powodu wybierana jest jako forma marketingu dużych firm, koncernów, światowych marek. Bardzo często na billboardach spotkać można treści promocyjne samorządów i państwowych instytucji, w tym polityków. Sam koszt wydruku plakatu w tak dużym formacie generuje niemałe koszty, dodając do tego koszty montażu na zwyżce oraz czynsz wynajmu, szybko okaże się iż koszty reklamy na billboardzie są horrendalne.

fb button

grab my essay banner

logo jooble