magazine top

Nauka angielskiego w tydzień! Trzeba przyznać, że jest to bardzo popularne hasło, które budzi ogromne emocje i częste niedowierzanie. Gwarantujemy jednak, że przy skondensowanych zajęciach w profesjonalnie stworzonym systemie edukacji, jest to możliwe. Poznaj więc intensywną naukę angielskiego, która została przygotowana ze specjalistami z Angloville.

Kiedy uczysz się najszybciej?

Wydaje Ci się, że nie można nauczyć się języka w kilka dni? Teoretycznie to prawda. W praktyce jednak okazuje się, że wystarczy zaledwie 7-10 dni intensywnej nauki, by opanować go na naprawdę zadowalającym i komunikatywnym poziomie. Co to znaczy? W uproszczeniu: Wykładowcą na uczelni wyższej jeszcze nie zostaniesz, ale będziesz w stanie porozumieć się z każdym napotkanym obcokrajowcem. 

Jak to zrobić? Odstaw formułki, regułki i 1000 słówek na bok. Zacznij po prostu rozmawiać, zadawać pytania i dobrze się bawić. Poznając ciekawych ludzi i spędzając z nimi czas, nawet nie zauważysz, że po kilku godzinach Wasza rozmowa nabierze płynności i luźnej formy. 

Wioska Angloville to miejsce, które powstało z myślą o intensywnej edukacji języka angielskiego. Każdy więc znajdzie rozwiązanie pasujące do indywidualnych preferencji i oczekiwań. 

Jak to wygląda w praktyce?

Póki nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Jeśli masz jednak świadomość, że jeden wyjazd jest lepszy od drugiego, zwyczajnie nie warto marnować czasu i pieniędzy na niezadowalające zajęcia. Poznaj różnicę między standardowym wyjazdem na obóz językowy i Angloville

Standardowy wyjazd nastawiony na naukę angielskiego

Nie chcemy generalizować. Na rynku można znaleźć mniej lub bardziej ciekawe szkoły, kursy i wyjazdy edukacyjne. Niemniej jednak po analizie większości ofert, dochodzimy do smutnych wniosków. Klienci i studenci nie wykorzystują potencjału zajęć przez słabą organizację, co przekłada się na efekty. 

Standardowy wyjazd (np. na 7 dni) to ok. 10-15 osób. Do tego dwóch, max. trzech lektorów –  a każdy używa tego samego lub podobnego akcentu (zazwyczaj brytyjskiego lub Amerykańskiego). Większość rozmów oczywiście odbywa się po polsku, gdyż nikt nie jest w stanie wpłynąć na uczestników wyjazdu, by między sobą rozmawiali w innym języku. Do tego przy tak dużej grupie, nie da się podejść do każdego indywidualnie, przez co nie można mówić o dostosowaniu się do tempa rozwoju. 

Wyjazd z Angloville

Z Angloville jest zupełnie inaczej. Co to znaczy? Musisz być gotowy na intensywny tydzień, w którym zrealizujesz nawet 70 godzin edukacji! Jest to aż 10 godzin dziennie! Nie martw się. Nie będą to nudne regułki i powtórki słówek. Będą to rozmowy z ciekawymi ludźmi i native speakerami o różnych akcentach. Intensywny kurs angielskiego odbywa się w trybie 1/1 lub 2/1 (kursant/lektor). Każdy otrzymuje więc (w pewnym sensie) prywatnego rozmówcę, z którym będzie spędzać czas na rozmowach po angielsku. 

Dzięki temu nie tylko nauczysz się nowych słów i w tydzień opanujesz język angielski na poziomie komunikatywnym, ale także przekonasz się, że to nic strasznego. Przełamanie bariery językowej i strachu jest najważniejsze. Uwierz nam, że tak krótki czas wystarczy, by przygotować się wyjazd za granicę i od razu zacząć aktywnie rozmawiać z obcokrajowcami. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble