magazine top

MarDruk Opakowania to dynamicznie rozwijający się producent opakowań foliowych, a także drukarnia fleksograficzna. Przez ostatnie kilkanaście lat mająca siedzibę w Andrychowie firma stworzyła kompleksową ofertę wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Przedsiębiorstwo może pochwalić się posiadaniem nowoczesnych maszyn, znakomitej kadry oraz szeregu międzynarodowych certyfikatów, w tym BRC Packaging i AIB International. MarDruk tworzy opakowania ze sprawdzonych materiałów, w szczególności przeznaczonych do pakowania żywności. W 2021 roku spółka wprowadziła do produkcji opatentowaną technologię innowacyjnych opakowań z warstwą antybakteryjną oraz antywirusową – w tym zabijającą wirusa SARS-CoV-2. Prężny rozwój został dostrzeżony i w ostatnich latach na swoim koncie firma zapisała wiele prestiżowych wyróżnień – m.in. „Dobra Firma”, „Gazela Biznesu”, wyróżnienie „Financial Times” oraz „Diamenty Forbesa”.

Specjalnie dla BusinessPL obszernego wywiadu na temat kluczowych aspektów działalności firmy udzieliła Pani Anna Okręglicka – Prezes Zarządu MarDruk Opakowania Sp. z o.o. Sp. k.

Spółka MarDruk Opakowania od kilku lat dynamicznie rozwija swoją działalność na polskim i międzynarodowym rynku. Czy mogłaby Pani pokrótce przedstawić historię powstanie firmy oraz kluczowe etapy w drodze do jej aktualnego statusu?

MarDruk Opakowania Sp. z o.o. Sp. k. to firma założona w 2012 roku przez Marcina Okręglickiego i w 2022 roku obchodziliśmy nasze 10 urodziny. Początkowo była to tylko firma handlowa pracująca z kawalerki w Andrychowie, zajmująca się głównie dystrybucją czystej folii oraz folii z nadrukami, która wszystkie procesy przygotowania i produkcji opakowań zlecała podmiotom zewnętrznym. Działania marketingowe i rozwojowe doprowadziły do tego, iż w 2016 roku przedsiębiorstwo stało się drukarnią i rozpoczęło pierwsze samodzielne wydruki na foliach w wynajętej hali w Górkach Wielkich na wydzierżawionej maszynie. Ówczesne możliwości pozwoliły na ekspansję naszej oferty na inne rynki, zarówno w Polsce jak i za granicą. W 2019 roku spółka rozwinęła działalność i otworzyła drugi zakład produkcyjny w Andrychowie na ul. Krakowskiej 83c oraz otrzymała certyfikaty BRC, AIB International oraz kilka certyfikatów ISO. Stworzyliśmy własne zaplecze produkcyjne dostosowując ówczesne hale produkcyjne w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej, dokonaliśmy remontów i odświeżenia hal oraz zakupiliśmy nowe urządzenia i maszyny w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego (Polskiej Strefy Inwestycji).

MarDruk Opakowania oferuje szeroki zakres produktów i usług poligraficznych. Czy mogłaby Pani omówić szczegółowo aktualny przedmiot działalności firmy?

Nasza drukarnia fleksograficzna specjalizuje się w druku i produkcji opakowań foliowych. Z jednej strony stawiamy na innowacyjne rozwiązania i nieustanny rozwój naszego przedsiębiorstwa, z drugiej – zależy nam na tym, by z naszych usług zadowoleni byli przede wszystkim klienci. Tworzymy opakowania ze sprawdzonych materiałów, w szczególności przeznaczonych do pakowania żywności. Oferujemy naszym klientom pomoc handlową i graficzną, wsparcie posprzedażowe, co przekłada się na tworzenie wspaniałych relacji i pozwala nam na dynamiczny wzrost naszej sprzedaży. Nasza drukarnia wykonuje profesjonalny druk flexo na folii w jakości HD, laminację, brzegowanie, składanie oraz cały szereg innych usług związanych z foliami. Dodatkowo świadczymy usługi związane z laminacją, powlekaniem, konfekcją folii i papieru.

Do których grup odbiorców w szczególności kierujecie swoją ofertę? Kim są Państwa najważniejsi klienci i czy pochodzą oni wyłącznie z Polski?

Naszymi głównymi kontrahentami są klienci z branży spożywczej. Z naszymi produktami spotykacie się Państwo praktycznie na każdym kroku, produkujemy folie z nadrukiem na opakowania dla największych marek w Polsce i za granicą.

Co wyróżnia firmę MarDruk Opakowania spośród innych działających w podobnej branży? W czym upatruje Pani źródeł sukcesu przedsiębiorstwa?

Naszym celem od samego początku był dynamiczny rozwój, stąd często zmuszeni byliśmy podejmować trudne i ryzykowne decyzje. Odważne podejście do biznesu oraz zaufani pracownicy są kluczem naszego sukcesu.

Firma MarDruk Opakowania stawia na innowacyjne rozwiązania oraz nieustanny rozwój. Czy mogłaby Pani opowiedzieć o nowościach produktowych wprowadzonych na rynek?

Firma bierze udział w projektach badawczo-rozwojowych i otrzymała już kilka dotacji związanych z takimi działaniami. Wprowadziliśmy innowacyjną technologię produkcji opakowań z warstwą antywirusową i antybakteryjną. Aktualnie wprowadzamy na rynek w pełni recyklingowane barierowe opakowania, które zastąpią materiały wielowarstwowe dla opakowań na kawę, sery, mięsa, itp. Udało nam się opracować technologię, dzięki której eliminujemy konieczność używania specjalistycznych folii barierowych, które nie podlegały recyklingowi i zastąpiliśmy je materiałami, które można łatwo przetworzyć w procesie recyklingu.

Spółka MarDruk Opakowania dba o posiadanie nowoczesnych maszyn i stosowanie najnowocześniejszych standardów. Czy mogłaby Pani opowiedzieć o aktualnych możliwościach produkcyjnych przedsiębiorstwa i ostatnich inwestycjach?

Na bieżąco monitorujemy sytuację w branży i wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania z zastosowaniem zaawansowanych technologii. W naszym przedsiębiorstwie posiadamy po kilka linii do druku, laminacji czy cięcia. W ostatnim czasie zainstalowaliśmy kolejną drukarkę fleksograficzną oraz linię do uszlachetniania folii z innowacyjnym systemem suszenia.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania i wykwalifikowanego personelu. Ile osób zatrudnia obecnie firma? Czy mogłaby Pani opowiedzieć o kadrze specjalistów zatrudnionych w MarDruk Opakowania?

Obecnie zatrudniamy blisko 130 osób. Nasza kadra to wyspecjalizowani, głodni sukcesu fachowcy, którzy dbają o to by każdy etap naszej produkcji był dopięty na ostatni guzik.

Jakość oferowanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Czy są wśród nich takie firmy, które zasługują na szczególne wyróżnienie, jako najważniejsi partnerzy?

Na naszą produkcję składa się wiele różnych materiałów. Stosujemy komponenty wyłącznie od rzetelnych dostawców o ugruntowanej renomie i trudno tutaj kogoś szczególnie wyróżnić.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych produktów są posiadane świadectwa oraz nagrody. Jakimi najważniejszymi certyfikatami oraz wyróżnieniami mogą się Państwo pochwalić?

W 2019 roku uzyskaliśmy prestiżowy certyfikat BRC Packaging z najwyższą oceną. Recertyfikacja do wersji v.6 odbyła się w październiku 2020 roku i otrzymaliśmy również najwyższą ocenę tj. AA. Kierując się dobrem klientów i stabilnością oferty firma wprowadziła szereg innych certyfikatów jakościowych: ISO – ISO 14001, ISO 9001: 2015, ISO 45001 oraz jeden z najbardziej wymagających certyfikatów dla opakowań, tj. AIB International, co jest przepustką do sprzedaży na rynku amerykańskim. Dynamiczny rozwój firmy jest naszym atutem, co zostało wyróżnione Godłem Dobra Firma 2020 roku w kategorii Innowator. W tym samym roku zostaliśmy uwzględniani w rankingu Gazele Biznesu, a w 2021 i 2022 roku po raz drugi i trzeci z rzędu, otrzymaliśmy nagrodę Gazeli Biznesu. Obecnie, co jest naszym największym sukcesem dołączyliśmy do grona Financial Times 1000 najszybciej rozwijających się firm w całej Europie, oraz po raz pierwszy otrzymaliśmy za rok 2022 Diament Forbes z czego jesteśmy bardzo dumni.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest również bardzo ważnym elementem działalności gospodarczej. W jaki sposób angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową?

Odpowiedzialność społeczna to istotny element działalności naszej firmy. Bardzo chętnie bierzemy udział w różnych akcjach pomocy, jeżeli jest to tylko możliwe. Dla przykładu corocznie uczestniczmy w akcji Szlachetnej Paczki, a także wspieramy szkołę mieszcząca się w naszej miejscowości - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie.

Jak przedstawiają się dalsze kierunki rozwoju firmy?

Sytuacja gospodarcza w ostatnim czasie wymaga od nas czujności, ale wierzymy w nasze motto, „Twój Biznes, Nasz Biznes”, zatem nie możemy się zatrzymywać i nadal będziemy rozwijać się w działaniach R&D oraz udoskonalać nasz park maszynowy.

MarDruk Opakowania to prężnie rozwijająca się firma, która w ostatnich latach zapisała wiele znaczących sukcesów. Proszę powiedzieć, z których osiągnięć przedsiębiorstwa jest Pani najbardziej dumna?

Trudne pytanie, ponieważ każdy udany projekt jest dla mnie powodem do dumy, każdy z certyfikatów wymaga zaangażowania wielu osób i najwyższe oceny, które zdobywamy sprawiają, że mogę być w pełni dumna z każdego działu w naszej firmie. Nie sposób wyróżnić jednego osiągnięcia pomijając przy tym inne. Zadowolenie naszych odbiorców i pracowników to nasza największa satysfakcja.

fb button

grab my essay banner

logo jooble