magazine top

Jest to funkcja wymagająca rozległej wiedzy i praktycznego doświadczenia. Do roku 2014 zarządzenie nieruchomościami wymagało państwowej licencji, którą można było uzyskać po ukończeniu specjalistycznego szkolenia i zdaniu egzaminu przed państwową komisją.

Po 2014 nastąpiło tak zwane uwolnienie wielu zawodów, co oznacza, że każdy może je wykonywać. Jednak do dnia dzisiejszego o wiele większym zaufaniem cieszą się osoby posiadające licencję. Zarządzanie nieruchomościami wymaga wiedzy z dziedziny prawa, finansów i księgowości. Konieczna jest również przynajmniej podstawowa wiedza techniczno-budowlana. Zatrudniając zarządcę nieruchomości warto zweryfikować jego doświadczenie. Niestety w tym przypadku uczenie się na własnych błędach z pewnością nie zda egzaminu. Z drugiej strony zarządzanie nieruchomościami wiąże się z zarobkami o wiele przekraczającymi przeciętne i przyciąga wielu zdolnych managerów.

Zarządzanie nieruchomościami – firma czy człowiek?

Powierzenie nieruchomości sprawdzonej firmie ma wiele zalet. Nieruchomościmawen.pl zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin co zapewnia klientowi sprawną i skuteczną obsługę. Każdy z pracowników regularnie bierze udział w szkoleniach uzupełniając swoją wiedzę o aktualne przepisy prawne, finansowe i budowlane. Aby otrzymać nie wiążącą ofertę na kompleksowe zarządzanie nieruchomościami należy skontaktować się z przedstawicielem nieruchomosci.mawen.pl, który podda analizie potrzeby klienta i zaproponuje warunki umowy. Wartość i wielkość nieruchomości, sposób jej wykorzystania oraz zakres ustalonych czynności do wykonania to czynniki, które decydują o cenie usługi. Nieruchomoscimawen.pl działają zgodnie z regulacjami ustawy o zarządzaniu nieruchomościami z 1997 roku i posiadają pełne ubezpieczenie od wykonywanych czynności. Mogą poszczycić się ponad 10-letnią obecnością na rynku i portfolio usatysfakcjonowanych klientów.

Czy niewielkie nieruchomości wymagają zarządcy?

Nie trzeba być potentatem na rynku, właścicielem galerii handlowej czy hotelowej sieci żeby korzystać z tego typu usług. Nawet posiadacz kilku kawalerek pod wynajem może oszczędzić czas i koszty decydując się na profesjonalne zarządzanie nieruchomościami.
Firma zarządzająca sprawdzi stan techniczny obiektów, zadba o regularną konserwację, większe i mniejsze remonty a także sprzątanie. Zajmie się umowami i rozliczeniami z najemcami. W razie potrzeby przygotuje nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu, sporządzi ofertę, a jeśli właściciel udzieli stosownego upoważnienia będzie reprezentować go w procesie sprzedaży.

fb button

grab my essay banner

logo jooble