magazine top

“Ekspert to taki człowiek, który
popełnił wszystkie możliwe
błędy w bardzo wąskiej dziedzinie”
- Niels Bohr

 

Allcomp Polska Sp. z o.o. to czołowy, polski partner technologiczny, dostarczający rozwiązania dla krojowni. Posiada własne zaplecze badawczo-rozwojowe, park produkcyjny oraz zespół zaangażowanych i kompetentnych pracowników. Rozwiązania Spółki od lat są najczęściej wybierane przez polskich producentów z branż tekstylnej, meblarskiej i wielu innych. Klienci cenią Allcomp za know-how, kompetencje technologiczne, wykwalifikowanych specjalistów, wysokiej jakości rozwiązania i partnerskie podejście we współpracy. Prezes zarządu spółki, p. Andrzej Zając, zgodził się udzielić nam wywiadu i opowiedzieć o ścieżce rozwoju firmy Allcomp.

Proszę wyjaśnić jaka jest misja firmy Allcomp, czyli dlaczego istnieje?

Zacznijmy od tego, że od zawsze interesowałem się nowinkami technicznymi. Z niecierpliwością czekałem na kolejne wydania czasopisma „Młody Technik”, przeprowadzałem wiele eksperymentów, aby zrozumieć świat mechaniki i automatyki. Majsterkowanie sprawiało mi wielką radość i można powiedzieć, że moja edukacja oparta jest na fundamentach rzemieślniczych. Gdy zrozumiałem jaki wpływ ma technologia na usprawnianie pracy i poprawę jakości życia człowieka, zacząłem przyglądać się światu i znajdować obszary deficytów w przemyśle, a w nich - potencjał wzrostu. Odwiedziłem kilkaset zakładów produkcyjnych w Polsce i za granicą. Wielokrotnie widywałem te same obrazy - ludzi bardzo ciężko i długo pracujących przy powtarzalnych procesach. To były bodźce motywujące mnie do poszukiwania i tworzenia technologii, która pomaga ludziom. Technologii eROI.

allcomp2


Firma Allcomp działa po to, aby dostarczać funkcjonalne i innowacyjne Rozwiązania, wprowadzać Oszczędności, Integrować procesy projektowania i wytwarzania oraz dbać o Ekologię, czyli gwarantować eROI. Dzięki temu, że jesteśmy otwarci na ciągły rozwój naszych produktów i usług, uwzględniając potrzeby użytkowników/inwestorów, pozyskaliśmy ogromną wiedzę ekspercką i doświadczenie.

Jak firma Allcomp realizuje swoją misję?

Nasza pasja do nowinek technologicznych sprawia, że regularnie wprowadzamy na rynek innowacje. Kierujemy się zasadą ciągłego uczenia się, wyciągamy wnioski z naszych działań i cały czas oferujemy skuteczne rozwiązania. Proces doboru technologii jest odmienny u każdego klienta, bo nie ma dwóch identycznych instalacji. Na optymalizację pracy krojowni „patrzymy oczami klienta”, a proces produkcyjny postrzegamy całościowo. Pomagamy dobrać rozwiązania zgodne z potrzebami klienta, a jego właściwa obsługa jest dla nas najważniejsza. Kierujemy się zasadą „obsługuj tak, jak sam chciałbyś być obsłużony”. To buduje partnerskie relacje. Klienci doceniają wartości, które dostarcza Allcomp i coraz częściej zwracają się do nas, jako do partnera strategicznego, w celu realizacji indywidualnych zamówień. Uważam, że to najważniejsze wyróżnienie, świadczące o tym, że wypełniamy naszą misję.

Co firma Allcomp oferuje swoim Klientom? Jakie korzyści Klienci czerpią z istnienia firmy?

Firma Allcomp przede wszystkim pomaga klientom, dobierając rozwiązania odpowiadające ich potrzebom, a także gwarantujące zwrot z inwestycji. Kładziemy duży nacisk na wsparcie posprzedażowe i zabezpieczenie ciągłości produkcji u klienta. Zapewniamy terminową realizację projektu i skuteczne wdrożenia. Dostarczamy najnowszej generacji rozwiązania klasy Krojownia 4.0.

Rekomendacje naszych klientów są najlepszym dowodem na to, że nasze technologie pomagają ludziom i są eROI. Zachęcam do obejrzenia filmów pokazujących, jakie korzyści czerpią nasi klienci ze współpracy z naszą firmą.

Dziękuję za rozmowę.


Cutter PRIME.5 - Oszczędności w wielowarstwowym cięciu

allcomp3

> Dowiedz się więcej

Cutter PRIME.1 - Oszczędności w jednowarstwowym cięciu

allcomp5

> Dowiedz się więcej

allcomp6


wersal logo

> Link do filmu 

„Po wprowadzeniu linii, krojowni Allcomp,„Po wprowadzeniu linii, krojowni Allcomp,wzrosła nam konkurencyjność w stosunku do innych firm dlatego, że potrafimy wprowadzić takie komplety, które bez tych maszyny nie bylibyśmy w stanie zrobić. Są modele, które wymagają bardzo precyzyjnego cięcia. Wybraliśmy firmę Allcomp, z tego względu, że jest to polska firma, która nie boi się wyzwań, a naprawdę mieliśmy bardzo duże wymagania w stosunku do cutterów w naszej firmie.” 

- Firma Wersal, Technolog, Jarosław Pietrzak


kalmar logo > Link do filmu 

„Kupiliśmy maszynę z Allcomp, która zmniejszyła nam koszty produkcji, a zwiększyła możliwości produkcyjne. Jestem zadowolony i polecam innym producentom wspierać naszą, rodzimą produkcję.” „Kupiliśmy maszynę z Allcomp, która zmniejszyła nam koszty produkcji, a zwiększyła możliwości produkcyjne. Jestem zadowolony i polecam innym producentom wspierać naszą, rodzimą produkcję.” 

- Firma Kalmar, właściciel Marek Kaleta


poldem logo

> Link do filmu 

„Jeżeli chodzi o dział krojowni, początkowo zaczynaliśmy rozkrój ręczny. Szybko jednak okazało się, że musimy zainwestować w takie maszyny, które pozwolą nam na płynną pracę na szwalni. Dlatego też, zostały zakupione cuttery, właśnie firmy Allcomp, na których dzisiaj wycinamy do 4000m tkaniny dziennie. Krojownia to bardzo złożony  dział od którego tak naprawdę bardzo wiele zależy w firmie. Dlatego też bardzo ważne jest, aby wydajność krojowni była w miarę możliwości jak najbardziej zoptymalizowana. Nie bez znaczenia są oszczędności tkaniny, które uzyskujemy dzięki pracy na cutterach. Wynoszą one około 6%.”„Jeżeli chodzi o dział krojowni, początkowo zaczynaliśmy rozkrój ręczny. Szybko jednak okazało się, że musimy zainwestować w takie maszyny, które pozwolą nam na płynną pracę na szwalni. Dlatego też, zostały zakupione cuttery, właśnie firmy Allcomp, na których dzisiaj wycinamy do 4000m tkaniny dziennie. Krojownia to bardzo złożony  dział od którego tak naprawdę bardzo wiele zależy w firmie. Dlatego też bardzo ważne jest, aby wydajność krojowni była w miarę możliwości jak najbardziej zoptymalizowana. Nie bez znaczenia są oszczędności tkaniny, które uzyskujemy dzięki pracy na cutterach. Wynoszą one około 6%.”

- Firma Stella, Kierownik działu szwalnia i krojownia Agnieszka Rubajczyk

fb button

grab my essay banner

logo jooble