magazine top

Przeprawa promami cargo to jedna z najbardziej opłacalnych form transportu z perspektywy firm przewozowych. Mowa tutaj o dziesiątkach różnych kierunków, które znacząco ułatwiają koordynowanie procesów logistycznych. Przeprawa promem cargo to również oszczędność czasu i pieniędzy. Jakie kierunki obsługują wybrani armatorzy?

Połączenie Polska — Szwecja 

Z Polski do Szwecji kursuje kilka promów dziennie z Gdańska, Gdyni oraz ze Świnoujścia. W zależności od oferty mowa tu m.in. o trasach do i z Trelleborga oraz Ystad. Oba te połączenia doskonale się uzupełniają, bo Ystad i Trelleborg dzieli od siebie niewielka odległość. Harmonogram poszczególnych połączeń, informacje dotyczące przepraw oraz bilety możesz sprawdzić na stronie PROMY24.COM. Warto śledzić tę stronę na bieżąco, bo załączane są tam również aktualizacje związane ze zmianami w ofercie przewoźników. 

Promy w relacji Świnoujście — Trelleborg obsługuje Unity Line oraz TT-Line. Rejs trwa od 6 do 7 godzin. Warto dodać, że do zarezerwowania miejsca na promie potrzebny jest numer rejestracyjny, dane dotyczące liczby kierowców oraz podanie całkowitej długości pojazdu. W razie przewożenia zwierząt lub ładunków niebezpiecznych również wymagane są dodatkowe dokumenty.

Połączenie Niemcy — Dania 

Popularną trasą, którą obsługują promy cargo jest też połączenie Rostock - Gedser. Takie rejsy oferuje armator Scandlines. Prom odpływa do 10 razy dziennie (w obie strony). Przeprawa trwa zaledwie dwie godziny. Warto dodać, że Scandlines posiada największą flotę promów z napędem hybrydowym na świecie, co ma duże znaczenie w kontekście ochrony środowiska naturalnego. 

Podczas rezerwacji biletu na prom na trasie Rostock - Gedser można też wykupić dodatkowy pakiet na przejazd mostem Øresund. W takiej sytuacji należy jednak zaznaczyć trasę z Rostocku do Malmö lub do Helsingborga. 

Połączenie Francja — Anglia 

Podczas transportu towarów do Wielkiej Brytanii warto rozważyć trasę z Calais do Dover. To jedna z najkorzystniejszych opcji ze względu na stosunkowo krótki rejs oraz częstotliwość odejść i dostępną przestrzeń ładunkową. 

Przeprawy promowe z Calais do Dover są obsługiwane przez P&O Ferries, DFDS i Irish Ferries. Rejs trwa około 90 minut. Opłatę za prom można uregulować poprzez e-przelew, BLIK, Google Pay lub Apple Pay oraz płatność kartą. Wśród innych bardzo popularnych przepraw promowych cargo są też te realizowane z Wielkiej Brytanii do Irlandii, z Wielkiej Brytanii do Holandii czy z Danii do Norwegii.

Połączenie Messina — Villa San Giovanni 

Warto zwrócić uwagę na przeprawę promową cargo na trasie Messina — Villa San Giovanni, które jest najkrótszym i zarazem najszybszym połączeniem między kontynentalnymi Włochami a Sycylią. Przeprawy odbywają się codziennie (co godzinę) w obu kierunkach. Rejs trwa zaledwie około 40 minut. Na tej trasie kursują cztery promy, które zabierają na pokład zarówno pasażerów, jak i pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe. 

Z Sycylii można też zdecydować się na prom w stronę Malty. Mowa o trasie Pozzallo — Valletta, którą obsługuje armator Virtu Ferries. Promy w dwie strony odpływają dwa razy dziennie. Czas rejsu wynosi około dwóch godzin.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://promy24.com/pl/kierunki/

fb button

grab my essay banner

logo jooble