magazine top

Interstal S.A. oferuje wysokiej jakości blachy stalowe - ocynkowane, produkcję rur ocynkowanych, kształtowników montażowych, oraz pełen serwis. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie, natomiast zakład produkcyjny w Bytomiu. Dodatkowo biura handlowe są zlokalizowane w kilku miastach w Polsce. Firma zapewnia pełną obsługę logistyczną dla klientów na terenie kraju, Unii Europejskiej i całego świata.

Specjalnie dla BusinessPL ekskluzywnego wywiadu udzielił Pan Damian Kujawa, Prezes Zarządu Interstal S.A.

Proszę powiedzieć, jakie były początki przedsiębiorstwa Interstal i jakie momenty były najważniejsze w historii jego rozwoju?

Początki firmy to koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia. W tym czasie zajmowaliśmy się głównie pośrednictwem w sprzedaży blach ocynkowanych. Na początku lat dwutysięcznych istotnym krokiem było przekształcenie firmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, jednocześnie też staliśmy się dilerem hut polskich produkujących blachy ocynkowane. Około 2010 roku rozpoczęliśmy produkcję rur kwadratowych i okrągłych. To był bardzo ważny moment w naszej historii.

Interstal to jeden z największych serwisów stalowych na terenie Polski w dziedzinie blach ocynkowanych. Czy może Pan opowiedzieć bardziej szczegółowo o oferowanych produktach i usługach?

Nasza firma ma wąską specjalizację - tzw. blachy ocynkowane. Posiadamy bardzo duży magazyn surowcowy, oczywiście w tym wąskim asortymencie. Możemy oferować blachy w kręgach, arkuszach, taśmach, kształtowniki zamknięte typu rura kwadratowa i okrągła. Profile zimnogięte oraz perforowane, elementy spawane. Duży dział to usługi cięcia laserem. Klienci mogą zlecać dodatkowe życzenia przerobu. Inne dodatkowe prace to butelkowanie i kielichowanie rur oraz foliowanie blach. Jesteśmy pewni jakości naszych wyrobów i usług, dlatego udzielamy gwarancji w zależności od materiału, z jakiego został wykonany dany produkt. Na każdym etapie produkcji dokonujemy kontroli jakości. Nie uciekamy od odpowiedzialności i z należytą dokładnością analizujemy wszelkie zastrzeżenia, aby jak najszybciej je zniwelować.

Interstal oferuje różnorodne produkty ze stali, jak i świadczy usługi na powierzonym materiale. Do kogo szczególnie kierujecie swoją ofertę i co wyróżnia ją na tle konkurencji?

Oferta nasza skierowana jest głównie do firm produkcyjnych. To 70% naszych klientów, reszta to firmy handlowe i logistyczne. Elementy wyróżniające to głównie personalne podejście do klienta i spełnianie jego nietypowych oczekiwań. Staramy się być bardzo elastyczni w rozmowach i uzgodnieniach. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Ustalenia często prowadzi zarząd i dostosowujemy ofertę do potrzeb oraz wymagań danego klienta.

Firma oprócz zakładu produkcyjnego w Bytomiu - posiada oddziały rozlokowane po całej Polsce. Działają punkty sprzedaży w Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Bytomiu.

Nie tak dokładnie - w kraju mamy rozlokowanych handlowców i magazyny tymczasowe, ale to nie stanowi nawet 30%, znaczna większość działalności produkcyjno-handlowej to zakład w Bytomiu i tu jest serce całej firmy.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania i wykwalifikowanego personelu. Czy może Pan opowiedzieć kilka słów o kadrze specjalistów firmy Interstal?

W początkowym okresie to głównie zarząd był motorem napędowym firmy gdyż wszyscy jesteśmy inżynierami przeróbki plastycznej metali. W ostatnich 10 latach także kadra produkcyjna odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju naszego przedsiębiorstwa.

Jakość oferowanych produktów to dla Państwa priorytet. Firma bazuje wyłącznie na materiale wysokiej, jakości, pochodzącym od renomowanych producentów. Czy chciałby Pan szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Tak, zaufany dostawca to bardzo ważna część działalności. Naszym głównym dostawcą jest firma ArcelorMittal. Z tym przedsiębiorstwem jesteśmy związani od początku i współpraca układa się bardzo dobrze.

Jesteście przedsiębiorstwem, które nie boi się nowych wyzwań. Nieustannie poszukujecie najlepszych rozwiązań i nowych technologii, które pomogą wam oferować wyroby o lepszych parametrach i jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem firmy były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Firma zamierza mocno inwestować w oprogramowanie IT, ale także w nowe technologie związane z obróbką laserową. Jedną z nowych dziedzin jest promocja nowego materiału o nazwie Magnelis. Firma nasza ma w planach opracowanie ulepszonej technologii produkcji rur z tego materiału. Materiał ten staje się coraz bardziej popularny i jego parametry techniczne spełniają coraz to wyższe wymagania klientów.

Jak ocenia Pan przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany spółki?

Branża rozwija się coraz lepiej. Jednym z powodów jest lokowanie produkcji w Polsce przez zagraniczne firmy, a także zwiększanie exportu przez producentów rodzimych. Plany inwestycyjne związane są z nowymi technologiami. Ta idea wpisuje się także w politykę państwa polskiego i w trend Przemysłu 4.0. Chcemy stać się bardziej konkurencyjną gospodarką i dlatego musimy inwestować w najnowocześniejsze technologie.

Oprócz aktywności biznesowej, równie ważna jest działalność społeczna. Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową?

Główne działania poza działalnością branżową to wspieranie sportu zawodników własnych, jak i naszych kontrahentów. Ostatni sukces to wicemistrzostwo Polski w Wakeboardzie naszego reprezentanta.

Interstal to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Z jakich osiągnięć są Państwo najbardziej dumni?

Naszym sukcesem jest dynamiczny rozwój firmy potwierdzony otrzymaniem Gazeli Biznesu w 2005 i 2009 roku. Za największe osiągnięcie uznajemy fakt, iż utrzymujemy się na bardzo ciężkim rynku i że zdobyliśmy uznanie wielu renomowanych firm, z którymi stale współpracujemy. Sukcesem jest również nasza kompetentna i wykwalifikowana kadra pracowników mających odpowiednie doświadczenie i fachową wiedzę.

fb button

grab my essay banner

logo jooble