magazine top

Mogłoby się wydawać, że wybór laptopa do pracy nie ma większego znaczenia, gdyż każdy nowoczesny sprzęt poradzi sobie z takimi zadaniami jak obsługa pakietu Office czy programu do fakturowania. Pamiętaj jednak, że źle dobrany sprzęt nie zapewni ci komfortu podczas pracy, co przełoży się na mniejszą wydajność.

  1. Laptop Lenovo IdeaPad z procesorem AMD Ryzen 3 3200U
  2. Czy warto kupić laptopa ASUS ZenBook 14?

Z tego powodu warto dokładnie przemyśleć zakup. Chociaż pełna oferta laptopów w kategorii https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml zawiera ponad 450 produktów, przygotowaliśmy porównanie dwóch z nich, które świetnie sprawdzą się jako komputery do pracy.

Laptop Lenovo IdeaPad z procesorem AMD Ryzen 3 3200U

Często popełnianym błędem jest kupowanie na potrzeby służbowe niskiej jakości sprzętu. W dzisiejszych czasach nawet przeglądarka internetowa potrafi mocno obciążyć komputer - szczególnie jeżeli ktoś pracuje na kilku lub kilkunastu kartach jednocześnie - więc najlepiej zainwestować w laptopa, który będzie miał 8 GB RAM. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że zabraknie pamięci, nawet jeżeli w międzyczasie skorzysta się z programu graficznego lub innej wymagającej aplikacji. Warto również pomyśleć o dysku SSD, który znacznie przyśpiesza czas ładowania programów i zapisywania plików. To natomiast znacznie poprawi komfort użytkowania. Laptopem, który spełnia te wymogi, jest Lenovo IdeaPad S145-15API 15,6" AMD Ryzen 3 3200U. Urządzenie posiada system operacyjny Windows 10, który uważany jest za najlepszą wersję ze wszystkich stworzonych przez Microsoft.

Dzięki standardowi USB 3.1 można kopiować pliki z dużą prędkością (na przykład na dysk zewnętrzny). Zgodnie z danymi udostępnionymi producenta, na skopiowanie 32 GB danych wystarczy zaledwie 26 sekund. Laptop ma zintegrowany układ graficzny typu AMD Radeon Vega 3, który w zupełności wystarczy do pracy, a dodatkowo umożliwia uruchamianie mniej wymagających gier. Obecnie można go zamówić za mniej niż 2000 złotych i dodatkowo skorzystać z prawdziwych rat 0%. Dzięki nim łączna kwota spłaty w 10 lub 20 ratach wyniesie dokładnie tyle, ile początkowo kosztował komputer.

Czy warto kupić laptopa ASUS ZenBook 14?

Bardzo dobrymi opiniami wśród klientów biznesowych cieszy się również model ASUS ZenBook 14 UM431DA 14, który kosztuje niecałe 3000 złotych i również dostępny jest w promocyjnych ratach. Sprzęt wyposażony jest w ekran o przekątnej 14 cali i wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Zastosowano w nim procesor AMD Ryzen 5 3500 U 2,1-3,6 GHz, dysk SSD o pojemności 512 GB. W porównaniu z modelem marki Lenovo, Asus wyróżnia się lepszym układem graficznym, gdyż posiada zintegrowaną kartę AMD Radeon Vega 8.

Przed zakupem laptopa warto samodzielnie sprawdzić kilka najważniejszych parametrów, co uchroni przed nieodpowiednim wyborem. Kluczowe znaczenie w takich laptopach ma waga sprzętu. Może się wydawać, że kilkaset gram w jedną lub drugą stronę nie robi różnicy, ale jeżeli planujesz regularnie nosić ze sobą komputer (na przykład podczas wyjazdów do klientów), na pewno docenisz wybór lżejszego laptopa. Postaw też na jakość i nie oszczędzaj na obudowie. Plastikowe laptopy są co prawda tańsze, ale jednocześnie można je łatwo uszkodzić. Jeżeli natomiast zamówisz laptopa, którego obudowa została wykonana z aluminium (przykładem takiego komputera jest opisywany Asus ZenBook) nie będziesz musiał martwić się drobnymi uszkodzeniami. Dodatkowo taki komputer wygląda bardziej profesjonalnie, co pozwoli ci zrobić lepsze wrażenie na potencjalnych klientach lub kontrahentach.

fb button

grab my essay banner

logo jooble