magazine top

Dzięki silnikowi synchronicznemu IE5+ firma NORD DRIVESYSTEMS wyznacza nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej układów napędowych przeznaczonych do pracy w przemyśle spożywczym i intralogistyce. Firma NORD zintegrowała wysokowydajny silnik IE5+ z jednostopniową przekładnią walcową, optymalizując w ten sposób wydajność systemu. Kompaktowa przestrzeń montażowa, duża gęstość mocy i bardzo niski poziom hałasu to tylko niektóre zalety rozwiązania DuoDrive dla użytkowników z sektora intralogistyki oraz przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Nowa kombinacja przekładni i silnika DuoDrive charakteryzuje się wysoką wydajnością systemu, gładką (pozbawioną użebrowań), niewentylowaną i kompaktową konstrukcją oraz konsekwentnym wspomaganiem redukcji liczby wersji produktów. Wyeliminowanie różnych, zużywających się części przekłada się na mniejsze nakłady konserwacyjne, co w połączeniu z prostym uruchamianiem kompletnego rozwiązania za pomocą technologii plug-and-play powoduje znaczny spadek całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z istniejącymi systemami napędowymi. Rozwiązanie DuoDrive nadaje się do stosowania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, a także w instalacjach transportu wewnętrznego.

Konsekwentne zwiększanie poziomu integracji
DuoDrive to rewolucyjna, zintegrowana koncepcja przekładni/silnika firmy NORD DRIVESYSTEMS
o higienicznej konstrukcji, w której silnik synchroniczny IE5+ i jednostopniowa przekładnia walcowa są zamontowane w jednej obudowie. Jako rozwiązanie systemowe DuoDrive zapewnia znacznie wyższą efektywność energetyczną niż sprawdzona już koncepcja LogiDrive, gdzie silnik synchroniczny IE5+ jest połączony z przekładnią stożkową NORDBLOC.1®. DuoDrive oferuje obecnie najwyższą na rynku sprawność (nawet do 92%) w zakresie kombinacji przekładnia/silnik w tej klasie mocy i osiąga bardzo wysoką sprawność systemu w zakresie częściowego obciążenia. Dzięki temu stanowi przyszłościowe rozwiązanie i zapewnia realną redukcję kosztów. Pierwszy dostępny rozmiar DuoDrive obejmuje przełożenia przekładni od i = 3,24 do i = 16,2 i jest przeznaczony dla zakresów momentu obrotowego do 80 Nm i prędkości do 1000 min-1.


Pełna zgodność ze standardami rynkowymi
Podobnie jak wszystkie produkty z portfolio NORD, DuoDrive jest kompatybilny z elektroniką napędową NORD i jest oferowany w wersjach dopasowanych do wszystkich popularnych wymiarów wałów drążonych (20 do 40 mm) oraz z kołnierzami (B5 i B14) lub ramieniem reakcyjnym. W zależności od wymagań klienta do podłączenia silnika dostępne są złącza Harting HAN, okrągłe złącza wtykowe M12 lub bezpośrednie okablowanie. Rozwiązanie DuoDrive oferuje różne opcje, takie jak sprzężenie zwrotne dla enkoderów lub hamulec podtrzymujący. Ponieważ DuoDrive charakteryzuje się łatwą do czyszczenia, odporną na korozję i przystosowaną do intensywnego zmywania konstrukcją, stanowi również optymalne rozwiązanie do stosowania w środowiskach o podwyższonych wymaganiach higienicznych i trudnych warunkach pracy oraz zapewnia wyższą dyspozycyjność systemu i niższe koszty dzięki uproszczeniu operacji czyszczenia. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble