magazine top

Styropian to najpopularniejszy na świecie materiał budowlany używany do ocieplania budynków zarówno z zewnątrz jak i wewnętrznych elementów konstrukcyjnych, podłóg, dachów, balkonów czy tarasów.

Pomimo stosunkowo niskiej ceny doskonale spełnia rolę termoizolatora zawierając około 98% powietrza, a także jest prosty w montażu. Przy ocieplaniu styropianem nie powstają żadne szkodliwe dla środowiska odpadki czy pyły. Jest materiałem bardzo trwałym, prawidłowo zainstalowany wystarczy na wiele lat. Ocieplanie budynków styropianem fasadowym zmniejsza znacząco koszty ogrzewania i klimatyzacji, co jest szczególnie ważne w czasach błyskawicznie rosnących cen energii elektrycznej i gazu.
Zmniejszając zapotrzebowanie na energię stosowanie styropianu służy również jakości powietrza ograniczając emisję szkodliwych dymów tworzących smog.

Gdzie zaopatrzyć się w styropian fasadowy?

Styropmin.pl działający nieprzerwanie na rynku materiałów budowlanych już ponad 25 lat oferuje wszystkie najczęściej używane w budownictwie rodzaje styropianu. Charakteryzują się one niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda dzięki czemu płyty styropianowe mogą być cieńsze. Styropmin.pl współpracuje z firmami budowlanymi i remontowymi na terenie całej Polski, oferuje swoje produkty również dla klientów indywidualnych. Na stronie styropmin.pl znajduje się specjalna aplikacja – kalkulator pozwalający na wyliczenie zapotrzebowania na styropian po wprowadzeniu wymiarów ocieplanej powierzchni. Sam rodzaj styropianu pomoże wybrać doradca ze styropmin.pl. Styropian fasadowy posiada rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) i spełnia wszystkie regulacje prawne i warunki bezpieczeństwa dotyczące materiałów budowlanych.

Jakie zastosowanie ma styropian fasadowy?

Służy do termoizolacji fasad budynków. Potocznie nazywa się to ocieplaniem, ale warstwa styropianu działa również w lecie chroniąc przed zbyt intensywnym nagrzewaniem się ścian. Oprócz temperatury styropian fasadowy ułatwia również utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza w budynku. Zbyt wilgotne powietrze może doprowadzić nawet do zagrzybienia wnętrza, zbyt suche jest wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Styropian fasadowy stosuje się zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w starych wymagających poprawienia termoizolacji. Koszt montażu płyt styropianowych na budynku bardzo szybko amortyzują o wiele niższe koszty ogrzewania niezależnie do jego rodzaju. Styropian jest materiałem obojętnym dla środowiska, nie ma również żadnego negatywnego wpływu na zdrowie mieszkańców budynku.

fb button

grab my essay banner

logo jooble