magazine top

Zakupy online stały się już elementem naszego codziennego życia. W ten sposób można szybciej, wygodniej, a często też znacznie taniej nabyć rozmaite produkty i usługi. Do zmian wynikających z dynamicznego rozwoju sprzedaży internetowej musiały przystosować się także firmy przewozowe, które współcześnie znacznie częściej przewożą mniejsze paczki i partie towarów. Taki tryb dostaw zyskał nawet własną nazwę – detail picking. Wyjaśniamy, na czym dokładnie polega oraz jakie ma znaczenie w branży e-commerce!

Detail picking – co to jest?

Detail picking (ang. dostawa detaliczna) jest określeniem stosowanym w odniesieniu do procesu logistycznego związanego z dostawą towaru w mniejszej ilości. Powstało w związku ze zmianami sposobu działania firm przewozowych, które realizując zamówienia klientów e-commerce coraz częściej muszą dostarczać nawet pojedyncze produkty. Dawniej duże partie towarów dostarczano do sklepów stacjonarnych, gdzie trafiały do konsumentów, czyli odbiorców końcowych. Zakupy online sprawiły, że sprzedaż stała się bardziej bezpośrednia – przez to duże dostawy nie zawsze są konieczne.

W związku ze specyfiką detail pickingu procesy logistyczne powinny być szybkie oraz wyjątkowo opłacalne. Do tego potrzebne są profesjonalnie zorganizowane przestrzenie magazynowe, obsługiwane przez zespół doświadczonych pracowników. Niezbędny jest też niezawodny system sprzedaży i rejestrowania wpłat. Wszystko po to, by możliwie jak najbardziej skrócić czas od momentu zakupu produktu przez klienta, do chwili odebrania paczki. Przy tym oczywiście cały proces musi być ekonomicznie zorganizowany, by nie narażał sprzedawcy na zbyt duże wydatki.

Kto korzysta z detail pickingu?

Detail picking jest wykorzystywany głównie przez sklepy internetowe oferujące często kupowane w Sieci produkty, takie jak np. odzież, kosmetyki, gadżety elektroniczne, książki czy zabawki dla dzieci. Towary tego typu są zwykle niewielkie, a zamówienia składają się z kilku, kilkunastu sztuk.

Obsłużenie detail pickingu stanowi nie lada wyzwanie. Klienci oczekują, że błyskawicznie otrzymają przesyłkę, a w razie czego będą mogli ją równie szybko oddać/wymienić. Do tego w coraz większym stopniu zwracają uwagę na wygląd i zawartość paczki. Każdy przedsiębiorca z branży e-commerce, który chce świadczyć usługi na najwyższym poziomie, powinien możliwie jak najlepiej zorganizować procesy logistyczne w swojej firmie.

Więcej informacji o detail pickingu można znaleźć na: https://packfully.pl/detail-picking-jako-element-rozwoju-branzy-e-commerce/.

Detail picking a fulfilment – komu zlecić?

Ponieważ detail picking jest już w zasadzie normą, coraz więcej firm decyduje się skorzystać ze wsparcia zewnętrznego podmiotu. Mniejsze sklepy czy przedsiębiorstwa, które chcą dynamicznie się rozwijać i generować większy zysk, koniecznie powinny zainwestować w fulfilment. W ramach takiej usługi zyskuje się kompleksowe wsparcie w zakresie procesów logistycznych – od magazynowania, przez pakowanie i wysyłkę gotowych paczek, aż po Obsługę Klienta.

Jedną z najlepszych firm oferujących taką profesjonalną pomoc jest Packfully. Od lat zajmuje się outsourcingiem magazynowym i logistycznym dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. W ramach współpracy można zwiększyć zyski, poprawić wizerunek marki, a także ograniczyć wydatki związane np. z przechowywaniem towarów.

Więcej informacji o fulfilmencie oraz pełną ofertę Packfully można sprawdzić na: https://packfully.pl/.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne