magazine top

Firma AdamS A.Pędzich Sp.K. z siedzibą w Mrągowie to jeden z wiodących producentów stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce, który od 1993 roku dostarcza klientom produkty najwyższej jakości. Zatrudniając kilkusetosobową załogę specjalistów, AdamS wyróżnia się nowoczesnym parkiem maszyn, innowacyjnymi technologiami oraz doskonałą reputacją na rynku. Firma posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów, od okien i drzwi z PVC, po stolarkę aluminiową. Przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija, dbając o najwyższe standardy i zadowolenie swoich klientów. Współpracując z licznymi partnerami handlowymi w kraju i za granicą, AdamS jest jednym z pionierów branży, który nieustannie dostosowuje się do zmieniających się potrzeb rynku.

W sercu malowniczego Mrągowa, tam gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, firma AdamS od trzech dekad kształtuje krajobraz polskiej stolarki okiennej i drzwiowej. W rozmowie z nami komplementariusz, Pan Adam Pędzich, odkrywa tajniki sukcesu przedsiębiorstwa, które nieustannie patrzy w przyszłość, będąc wiernym wartościom rzemiosła i innowacji. Od małego warsztatu do międzynarodowego lidera – to historia wyjątkowych widoków z okien, które są świadkami 30 lat wytrwałości, pasji i dążenia do perfekcji.

W tym roku AdamS obchodzi 30. rocznicę działalności. Które momenty z tych lat uważa Pan za kluczowe dla rozwoju firmy?

Historia AdamS sięga 1993 roku, kiedy to założyliśmy nasz pierwszy zakład produkcyjny w Mrągowie, skupiając się na oknach z PVC. Mimo trudnych początków, od zawsze kierowała nami ambicja dostarczania produktów najwyższej klasy. Nasza pierwsza hala produkcyjna znajdowała się w niewielkim budynku o powierzchni 500 m² przy ulicy Mazurskiej, który stanowił nasze skromne początki. W miarę rozwoju, produkcję przenieśliśmy do większej siedziby przy ulicy Giżyckiej. Przez 18 lat systematycznie rozbudowywaliśmy ten obiekt z 800 m² do 5800 m², inwestując jednocześnie w nowocześniejsze maszyny. Dalszy rozwój doprowadził nas do wzniesienia nowych hal produkcyjnych w Barczewie o powierzchni 5700 m². Kluczowym etapem naszego rozwoju była budowa nowej siedziby przy ulicy Leśna Droga, która po rozbudowie w 2022 roku oferuje już niemal 30 000 m² powierzchni produkcyjnej oraz dysponuje placem manewrowo-rozładunkowym o powierzchni 29 000 m². Nowa hala, wyposażona w sprzęt najnowszej generacji, pozwoliła nam osiągnąć nowe horyzonty w produkcji. Inwestycja ta i rozpoczęcie produkcji w 2015 roku były dla naszego rozwoju milowym krokiem. Nieustannie dążymy do doskonalenia naszych procesów, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, niezależnie od tego, jak się zmieniają.

Czym dokładnie zajmuje się firma AdamS? Jakie są główne obszary działalności przedsiębiorstwa?

AdamS specjalizuje się w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, oferując szeroki wachlarz wariantów stylistycznych i funkcjonalnych. Portfolio obejmuje okna, drzwi tarasowe, drzwi balkonowe, drzwi, witryny oraz konstrukcje fasadowe z aluminium. Codziennie z linii montażowych naszego zakładu wychodzi blisko tysiąc okien, które dostarczane są odbiorcom na różnych kontynentach, podkreślając globalny zasięg i zaufanie do marki AdamS.

Jakie są najważniejsze cechy produktów sygnowanych logo AdamS, które pozwalają wyróżniać się na rynku?

Kluczowym atutem naszych produktów jest ich wysoka efektywność energetyczna, co czyni je idealnym wyborem dla budynków energooszczędnych. Szczycimy się również linią okien AdamS PASSIV-LINE, przeznaczoną specjalnie dla budownictwa pasywnego. Flagowym produktem jest okno PASSIV-LINE ULTRA, które dzięki swoim właściwościom może znacznie zredukować zapotrzebowanie na energię pierwotną, przyczyniając się do poprawy bilansu energetycznego budynków.

Innowacje odgrywają ważną rolę w dynamicznie zmieniającym się świecie. Jakie projekty rozwojowe są obecnie realizowane w AdamS?

Innowacyjność jest fundamentem naszej strategii rozwoju. Pracujemy nad automatyzacją procesów produkcyjnych, aby zwiększyć efektywność i wyeliminować straty czasowe. Implementujemy nowoczesne systemy buforowe, które minimalizują ryzyko błędów i podnoszą ogólną produktywność. Ponadto, angażujemy się w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla inteligentnych domów, co stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku w zakresie technologii smart home.

Czy mógłby Pan opowiedzieć więcej o aktualnych zdolnościach produkcyjnych firmy AdamS oraz niedawnych inwestycjach? Jak nowoczesne technologie wpływają na proces produkcyjny?

Nasze możliwości produkcyjne są imponujące i nieustannie się zwiększają, co jest rezultatem inwestycji w nowoczesne technologie i efektywne zarządzanie przestrzenią. Co roku, z naszych hal produkcyjnych wychodzi około 200 tysięcy okien. Ostatnia rozbudowa hali produkcyjnej w 2022 roku znacząco zwiększyła nasze zdolności produkcyjne. Linia produkcyjna PVC jest wyposażona w pełni automatyczne linie, w tym zaawansowane centra tnące, centra tnąco-obróbcze profili PVC, zgrzewarki wielogłowicowe zintegrowane ze stacjami frezującymi i oczyszczarkami naroży oraz roboty do zgrzewania kształtowego. Posiadamy też nowoczesne bufory i sortery szkła zespolonego, zaawansowane linie produkcyjne oraz magazyny z suwnicami. W segmencie aluminiowym korzystamy z nowoczesnych centrów tnąco-obróbczych Quadra i Phantomatic. Posiadamy również własną flotę transportową, z pojazdami przystosowanymi do załadunku – wyposażonymi w wózki widłowe, które przemieszczają się razem z pojazdem.

Odpowiednio wykwalifikowane zasoby ludzkie są kluczowym elementem sukcesu firmy. Ile osób jest obecnie zatrudnionych w firmie AdamS? W jaki sposób dbają Państwo o rozwój swoich pracowników?

W AdamS zatrudnionych jest około 450 osób, które są wizytówką naszego profesjonalizmu i zaangażowania w pracę. Zależy nam na ciągłym rozwoju kompetencji naszych pracowników, dlatego oferujemy im dostęp do różnorodnych szkoleń oraz programów rozwojowych. Ponadto, wspieramy młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego, a także oferujemy możliwości zatrudnienia na specjalistycznych stanowiskach w naszej firmie.

Wysoka jakość wytwarzanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie z renomowanymi dostawcami. Czy wśród nich są partnerzy biznesowi, z którymi współpracujecie od lat i których warto by podkreślić w kontekście działalności firmy AdamS?

Dokładamy wszelkich starań, aby współpracować wyłącznie z renomowanymi dostawcami i partnerami. Nasze okna PVC powstają dzięki profilom od ALUPLAST, DECEUNINCK i VEKA, na których bazie stworzyliśmy nasze autorskie linie produktów Passiv-Line Plus i Ultra. Używamy również okuć najwyższej jakości od SIEGENIA. W dziedzinie konstrukcji aluminiowych zaufaliśmy systemom od ALIPLAST. Natomiast w segmencie pakietów szybowych współpracujemy z Glassolution oraz Glass LT. Długofalowa współpraca z tymi dostawcami gwarantuje, że nasze produkty spełniają wysokie standardy, oczekiwane przez naszych klientów.

Firma AdamS zyskała wiele wyróżnień na przestrzeni lat. Które z nich uważa Pan za szczególnie ważne?

Faktycznie, zarówno nasze produkty, jak i cała firma, są laureatami wielu wartościowych nagród. Trudno jest wskazać te najbardziej prestiżowe, gdyż każda z nich jest potwierdzeniem wysokiej jakości naszej pracy i sukcesu, który budujemy każdego dnia. Szczególnie dumą napawają nas te wyróżnienia, które otrzymaliśmy od branżowych ekspertów i które potwierdziły innowacyjność oraz zaawansowanie technologiczne naszych produktów. Są one dowodem uznania naszych starań o ciągłe doskonalenie i potwierdzeniem zaufania, jakim obdarzają nas klienci.

W obliczu 30-lecia działalności firmy AdamS, patrząc w przyszłość, jakie są Państwa ambicje i cele na nadchodzące lata?

Nasz priorytet to niezmiennie utrzymanie najwyższej jakości naszych produktów oraz ich ciągłe udoskonalanie, by odpowiadały na ewoluujące potrzeby rynku. Przekonanie, że tylko wysoka jakość otwiera drzwi do sukcesu, jest głęboko zakorzenione w naszej filozofii biznesowej. W nadchodzących latach skupimy się na ekspansji międzynarodowej i rozbudowie sieci dystrybucji. Otwieramy się również na sektor inteligentnych domów, gdzie planujemy rozwinąć naszą ofertę, odpowiadając na potrzeby użytkowników poszukujących nowoczesnych rozwiązań. Jest to krok, który, jak wierzymy, umocni naszą rolę jako lidera innowacji i jakości w sektorze stolarki okiennej oraz drzwiowej.

fb button

grab my essay banner

logo jooble