magazine top

Zastanawiasz się, jaki telewizor będzie dobrym zakupem do salonu? Przyjrzyj się ofercie marki Philips. Znajdziesz tu wiele wartych uwagi propozycji w różnych przedziałach cenowych. Tym, co wyróżnia te urządzenia wśród konkurencji jest kolorowa poświata wzdłuż krawędzi - Ambilight. Dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę, kupując telewizor, by być zadowolonym ze sprzętu przez długi czas.

Jaki telewizor kupić? Najważniejsze kwestie

Przeglądając kategorię telewizorów, nawet zawężając wybór do konkretnego producenta, łatwo zauważysz, jak dużo masz możliwości. Które sprzęty ze sobą porównywać? Dobrze ustalić budżet, jakiego chcesz się trzymać i tym się kierować, zestawiając ze sobą dostępne modele. Od czego zależy cena telewizora? Kluczową kwestią jest tutaj rodzaj matrycy. To również jeden z najważniejszych parametrów każdego urządzenia, który trzeba szczegółowo przeanalizować przed zakupem. Na rynku jest najwięcej modeli LED - ale i one różnią się między sobą konstrukcją. Zwróć w szczególności uwagę na sprzęty tzw. Full Array LED - podświetlające matrycę diody umieszczone są wówczas za całą powierzchnią ekranu, dzięki czemu łatwiej można uzyskać lepszej jakości kolory i odwzorowanie szczegółów.

Prawdziwą rewolucję na rynku przyniosło jednak pojawienie się telewizorów OLED. Matryca składa się w nich z samoświecących pikseli i nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Dzięki temu można osiągnąć praktycznie nieskończony kontrast, nieprzeniknioną czerń, czystą biel. Zachwyci cię doskonałe odwzorowanie szczegółów oraz świetne kąty widzenia. Dokładnie zobaczysz to, co dzieje się na ekranie, nawet jeśli nie będziesz siedzieć dokładnie na wprost niego.

Ma to jednak swoją cenę - modele OLED są aktualnie najdroższymi urządzeniami. Szczególnie wtedy, gdy planujesz kupić telewizor o dużej przekątnej ekranu.

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne sprzęty? Oprócz wymienionych elementów przyjrzyj się również:

  • procesorowi;
  • technologiom optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • systemowi smart tv;
  • złączom - ich liczbie i rozmieszczeniu;
  • atrakcyjnemu designowi.

Telewizory Philips cenione są za podświetlenie Ambilight wzdłuż krawędzi. Dzięki tej kolorowej poświacie, która dynamicznie się zmienia, możesz poczuć się jak w samym środku akcji. Takie rozwiązania oznacza, że możesz zastanowić się nad zakupem nieco mniejszego, a więc i tańszego telewizora. Dlaczego? Ambilight sprawia, że obraz na ścianie wydaje się większy!

Polecane telewizory Philips - jaki sprzęt wybrać?

Które modele Philips cieszą się największą popularnością? Zobacz chętnie kupowane sprzęty, które cieszą się pozytywnymi recenzjami użytkowników!

  • PHILIPS 65OLED718/12 - 65-calowy model OLED za ponad 7000 zł. Czy warto? Specyfikacja jasno to potwierdza! Znajdziesz tu efektowne, trójstronne podświetlenie Ambilight oraz procesor Philips P5, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, by prezentować najwyższej jakości, płynny obraz. Technologie Dolby Vision i Dolby Atmos sprawiają, że możesz cieszyć się kinową jakością obrazu i dźwięku. Sprzęt świetnie działa z konsolami nowej generacji dzięki HDMI 2.1. Docenisz też minimalistyczny design urządzenia.
  • PHILIPS 65PUS8818/12 - to 65-calowy LED za mniej niż 5000 zł, także z trójstronnym podświetleniem Ambilight. Mocną stroną tego modelu jest wydajny procesor Philips P5, który gwarantuje płynny obraz. Funkcja Micro Dimming Pro sprawia, że poziom kontrastu i głębia kolorów pozytywnie cię zaskoczą, sprawiając, że na ekranie zobaczysz doskonale odwzorowane detale. To również dobrze oceniany przez graczy model!
  • PHILIPS 65PML9308/12 - model 65-calowy za ok. 7000 zł. Zastosowano tu technologię MiniLED, która pozwala uzyskać lepszej jakości obraz, cechujący się naturalnie prezentującą się czernią i żywymi kolorami. W tym sprzęcie możesz liczyć na trójstronne podświetlenie Ambilight. Spodoba ci się również system dźwięku stworzony przez firmę Bowers & Wilkins, legendę branży audio. To kolejny telewizor marki Philips, który przypadnie do gustu miłośnikom gamingu.

Chcesz poznać wszystkie propozycje? Sprawdź telewizory Philips w sklepie MediaMarkt!

fb button

grab my essay banner

logo jooble