magazine top

Dobra organizacja pracy, wysoka wiarygodność finansowa i dbanie o relacje z klientami – te trzy aspekty są „fundamentem” budowy Grupy SBS, która od ponad 18 lat dynamicznie rozwija swoją działalność. To największa w Polsce sieć sprzedaży artykułów sanitarnych, grzewczych i instalacyjnych. O jej ogromie i wielkim potencjale przesądzają liczby: w jej skład wchodzi 89 hurtowni (partnerów SBS) posiadających łącznie 178 punktów handlowych na terenie całego kraju. Liczba ta jest otwarta ponieważ Partnerzy Grupy SBS stale się rozwijają tworząc nowe oddziały.

Historia pełna dobrych zdarzeń
Pierwszym zapisem na karcie historii Grupy jest rok 1998, kiedy powołano Stowarzyszenie Branży Sanitarnej. W 2002 roku zarejestrowana została spółka SBS zrzeszająca dwadzieścia czołowych przedsiębiorstw głównie z centralnej Polski. Spółka przejęła logistyczną i marketingową obsługę partnerów, co znacznie ograniczyło koszty dystrybucji produktów oraz umocniło wewnętrzną organizację. Po sześciu latach firma mogła już się pochwalić kolejnym dużym osiągnięciem, jakim było wprowadzenie na rynek Marek Własnych: KELLER i DELFIN. Pierwsza z wymienionych oferuje kompleksowe systemy premium do instalacji grzewczych i sanitarnych. Natomiast DELFIN promuje artykuły wyposażenia łazienek i kuchni. Szybko powiększająca się gama produktów oraz grono zadowolonych odbiorców znacząco przyczyniły się do tego, że już po 2009 r.
obrót finansowy Grupy przekroczył granicę miliarda złotych. Kolejnym kluczowym momentem w historii było otwarcie Magazynu Centralnego w Łodzi w 2009 r.
10 lat temu do wspomnianych Marek Własnych dołączył NANOPANEL. W skład tej marki wchodzą głównie systemy do instalacji grzewczych i sanitarnych. 8 kwietnia 2015 r. w Łodzi odbyło się inauguracyjne posiedzenie kierownictwa Polskiego Związku Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI. W tym samym czasie Grupa SBS została członkiem stowarzyszenia ZHI i wraz z innymi dystrybutorami postanowiła rozpocząć współpracę. ZHI przyjęło za kluczowe w swoich działaniach wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych i wsparcie pozycji profesjonalnej dystrybucji w całym łańcuchu dostaw jak również ograniczanie ryzyka płatniczego, śledzenie tendencji na rynku i budowę standardów informatycznych i technicznych.

Własne wydawnictwo
W 2017 roku Grupa SBS obchodziła swoje 15-lecie istnienia na rynku. Z tej okazji rozpoczęto wydawanie kwartalnika: „Magazyn Grupy SBS”. W periodyku, który jest nośnikiem fachowej wiedzy branżowej, można przeczytać o wszystkich aktualnościach z „lokalnego podwórka” oraz dowiedzieć się o ciekawych wydarzeniach. Gazetę można znaleźć w wersji papierowej, odwiedzając Hurtownie Partnerskie Grupy SBS jak również w Internecie. Magazyn przez lata ewoluował aby obecnie przekazywać nie tylko nowości na temat produktów, ale także komunikować się z osobami kreującymi działania wewnątrz branży i przedstawiać marki, które działają prospołecznie i proekologicznie, mając na uwadze społeczną odpowiedzialność biznesu.

Współpraca z zyskiem
Wiele sukcesów Grupy SBS nie byłoby możliwych bez odpowiedniej polityki organizacji, zasad wewnętrznych oraz wytężonej pracy Partnerów Grupy SBS. Dzisiaj SBS oferuje ponad 400 tys. produktów dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów. Ogromny nacisk w firmie jest kładziony na profesjonalną obsługę kupujących i to na wielu płaszczyznach. W tym celu między innymi na bieżąco handlowcy z Grupy są szkoleni pod kątem kompetencji sprzedażowych i obsługi klienta w ramach „Akademii Efektywnej Sprzedaży”. Cyklicznie organizowane są też spotkania z doradcą techiczno-handlowym który szkoli handlowców z produktów Marek Domowych. W „łańcuchu” powiązań występują też ustabilizowane i długoletnie relacje oparte na więziach biznesowych między hurtowniami, dostawcami i instalatorami. Wśród wielu atutów Grupy, warto podkreślić te najistotniejsze tj. długoletnie doświadczenie branżowe, towary od najlepszych dostawców, przejrzystość zasad współpracy. Firmy w ramach Grupy mogą liczyć na pomoc w działaniach zakupowych i marketingowych, poprzez narzędzia niezbędne dla promocji produktów i punktów handlowych.

Starannie skomponowana oferta
Katalog produktów proponowanych w ramach całej Grupy obejmuje artykuły od ponad 270 producentów, działających zarówno lokalnie jak i na rynku międzynarodowym. Wspomniane wcześniej produkty Marek Domowych: KELLER, NANOPANEL, DELFIN dodatkowo urozmaicają tę ofertę. Ich asortyment jest bardzo rozległy: od armatury przyłączeniowej, kompleksowego systemu do ogrzewania podłogowego, urządzeń do wyposażenia kotłowni, rekuperację, grzejniki, poprzez odkurzacze centralne, baterie a na odowodnieniach liniowych, grzejnikach łazienkowych, stelażach i zestawach podtynkowych kończąc.

Biznes to nie tylko sprzedaż
Istotnym elementem działań z jest kontakt z klientem. Dotychczas świetnym pretekstem do tego były spotkania na Targach Grupy SBS, organizowanych w Strykowie lub w Klubie Instalatora. Spotkania te są współorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie podczas Targów Instalacje. Niestety na ten moment działania te zostały zawieszone, liczymy jednak, że niebawem powrócą do biznesowych kalendarzy.

Elastyczny program lojalnościowy
Niewątpliwym powodem do dumy jest posiadanie własnego programu lojalnościowego Integris+, z którego chętnie korzystają klienci oraz partnerzy i którego formuła sprawdza się już od dekady. Przejrzyste zasady oraz wiele atrakcyjnych nagród z wielu branż zachęcają klientów do przyłączenia się do tej akcji. Dodatkowo Hurtownie Partnerskie aranżują spotkania integrisowe, na których spotykają się handlowcy hurtowni, producenci i instalatorzy. Takie wydarzenia ułatwiają budowanie długofalowych relacji oraz są okazją do przekazania nagród.

Wyróżniony rozwój
Na temat otrzymanych nagród i uzyskanych certyfikatów Grupy SBS mógłby powstać osobny, obszerny artykuł. Dlatego w tym tekście wspomnimy o wybranych wyróżnieniach. Grupa cyklicznie jest wysoko umiejscowiona w prestiżowych rankingach: np. 471. pozycja w „Liście 500” dziennika „Rzeczpospolita” (2017 r.), Perła Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże również w 2017 r. Natomiast w ubiegłym roku Grupa została nominowana i odniosła zwycięstwo w plebiscycie Polecane Przez Polskich Instalatorów w kategorii „Firma przyjazna instalatorom”, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych. W tegorocznym plebiscycie „Lista 500” Rzeczpospolitej Grupa awansowała o 16 pozycji oraz jest jedną z 9. ogólnopolskich firm z Łodzi, które znalazły się w rankingu. Z pewnością następne sukcesy będą przypieczętowane kolejnymi nagrodami.

fb button

grab my essay banner

logo jooble