magazine top

Taśmy pakowe są produktem niezastąpionym podczas pakowania. Pozwalają skutecznie zabezpieczyć daną wysyłkę, aż do momentu jej otwarcia. To artykuł, który powszechnie jest stosowany w życiu codziennym. Z walorów taśmy do pakownia korzysta wiele branż, a także indywidualne gospodarstwa domowe. Taśmy pakowe towarzyszą nam już od dawna i wciąż nie tracą na swojej wartości. Poznajmy bliżej produkt, który stosujemy przy każdej wysyłce oraz stacjonarnym zabezpieczeniu opakowania.

Taśmy pakowe – kilka istotnych informacji

Taśmy pakowe jak już wiemy mają swoje niebywałe zastosowanie w procesie pakowania. Główny ich materiał to folia polipropylenowa opatrzona odpowiednią warstwą klejącą. Charakteryzują się odpornością na wilgoć, wysokie i niskie temperatury oraz zarysowania. Są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie zachowują pewną elastyczność. Występują w różnych odsłonach podyktowanych barwą i tu najczęściej brązowa lub transparentna, lub szatą graficzną: taśmy świąteczne i taśmy pakowe z nadrukiem.


Taśmy do pakowania – rodzaje

W zależności od formy produktu, możemy wyróżnić poszczególne rodzaje taśm pakowych. Wśród nich znajdziemy taśmy akrylowe, kauczukowe, taśmy świąteczne, z nadrukiem i taśmy ciche.
Taśmy akrylowe i kauczukowe, będzie charakteryzował odpowiedni klej odpowiadający za warstwę klejącą. Taśma zawierająca klej akrylowy sprawdzi się jako znakomity łącznik dla powierzchni gładkich, papierowych, a także śliskich. Natomiast klej kauczukowy będzie reprezentował taśmy bardziej wytrzymałe i odporne na cięższe warunki atmosferyczne. Swoje zastosowanie znajdzie przy większych wysyłkach. Oba rodzaje taśm dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, tj.: brązowy, czerwony, niebieski, biały czy transparentny.
Taśmy świąteczne idealnie sprawdzą się w okresie świątecznym. Są połączeniem funkcjonalności z wyjątkową estetyką. Stosowane są do ręcznego zaklejania kartonów czy innych paczek. Charakteryzują się dobrą kleistością, a jednocześnie łatwością w odrywaniu poszczególnych kawałków. Świąteczna grafika w dużym stopniu wpływa na walory wizualne całego opakowania.
Taśmy pakowe z nadrukiem będą znakomitym nośnikiem informacyjnym, a jednocześnie reklamowym. Nie tylko dobrze zabezpieczą dany karton, ale zaakcentują w odpowiedni sposób markę firmową i zapewnią jej szeroki przekaz.
Taśmy ciche sprawdzą się przy częstym ich użytkowaniu w miejscach, gdzie nie chcemy zakłócać spokoju. Stanowią wygodną alternatywę dla innych taśm pakowych, których odklejanie wiąże się z pewnego rodzaju hałasem.


Taśmy pakowe – praktyczne w swoim zastosowaniu

Jak widzimy, taśmy pakowe są niezwykle praktycznym i solidnym produktem. Swoje zastosowanie znajdą w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach, urzędach, firmach transportowych, a także gospodarstwach domowych. W każdym z tych miejsc użyjemy odpowiedniego rodzaju taśmy do pakownia, która spełni swoją rolę z najwyższą starannością. Zastosowana w odpowiedniej formie kolorystycznej czy graficznej lub z konkretnym nadrukiem, będzie wartością dodatnią opakowania. Nada odpowiedni wizerunek przesyłce i dobrze go zaakcentuje. Dlatego warto jest skorzystać z dobrodziejstwa jakie oferują nam taśmy pakowe.

fb button

grab my essay banner

logo jooble