magazine top

Opony letnie są skonstruowane do korzystania w dodatnich temperaturach otoczenia. Wzór bieżnika danych opon jest zazwyczaj znacznie mniej skomplikowany niż bieżnik opon zimowych – charakteryzuje się on mniejszą ilością rowków.
Niemniej jednak większość opon letnich posiada 3-4 rowki wzdłużne minimalizujące ryzyko aquaplaningu. Tak samo jak w przypadku opon zimowych, wzór kostek bieżnika może być ukierunkowany lub nieukierunkowany, symetryczny lub asymetryczny. Dane parametry powinny zostać wzięte pod uwagę w trakcie wymiany opon lub ich instalacji na innych tarczach kół. W danych oponach wykorzystana została twardsza mieszanka gumy, dlatego w niskich temperaturach bardzo szybko ulegną one utwardzeniu. Opony letnie zapewniają maksymalną przyczepność przy dodatniej temperaturze otoczenia. Korzystanie z nich w sezonie zimowym jest zakazane, gdyż nie będą one w stanie zapewnić bezpiecznego hamowania oraz prowadzenia auta na suchym asfalcie przy mrozie, nawet, jeśli nawierzchnia drogi nie jest pokryta lodem ani śniegiem. Opony można znaleźć na stronie internetowej autoczescionline24.pl.

Kluczowe parametry opon letnich:
 
  1. Dzięki bardziej jednolitemu wzorowi, a tym samym, mniejszym tarciu tocznym, przyczyniają się one do mniejszego spalania paliwa.
  2. Konstrukcja i skład danych opon ma na celu zmaksymalizowanie wydajności hamowania na suchym lub mokrym asfalcie.
  3. Opony letnie zapewniają komfort jazdy oraz jej maksymalną wydajność.
 
Wielu producentów opon oferuje także produkty do jazdy typowo sportowej lub nawet do użytku w rajdach po okrągłym torze. Dane opony charakteryzują się dość niskim profilem oraz wzorem bieżnika z mniejszą ilością rowków, aby zapewnić maksymalny kontakt opony z podłożem. Tego rodzaju opony posiadają indeks prędkości Y, który umożliwia jazdę z prędkością do 300 km/h. Kolejną kategorię opon letnich reprezentują produkty przeznaczone do off-roaderów i SUV-ów. Charakteryzują się one zwiększoną nośnością, umożliwiającą jazdę nie tylko po drogach utwardzonych, ale i także po kamieniach i błocie. Opony do jazdy terenowej posiadają funkcję blokowania wzajemnych pozycji klocków bieżnika, co zapewnia wytrzymałość oraz przyczepność na drogach nieutwardzonych. Wybierając opony letnie wielu miłośników samochodów decyduje się na niższy profil opon przy zwiększonej średnicy wewnętrznej. Dane rozwiązanie pomaga w zwiększeniu manewrowości samochodu oraz polepszeniu jego przyspieszenia.  

fb button

grab my essay banner

logo jooble