magazine top

Lipiński Transport to dynamicznie rozwijająca się organizacja o ugruntowanej pozycji na rynku, której tradycja sięga 1987 roku. Głównym obszarem działalności przedsiębiorstwa jest branża TSL (transport – spedycja – logistyka). Firma realizuje usługi w krajowym jak i międzynarodowym przewozie.

O firmie opowiada Pan Leszek Kurowski, Dyrektor Zarządzający P.U.H. EXPORT-IMPORT Adam Lipiński.

Firma zajmuje się organizowaniem procesu transportowo – spedycyjnego w zakresie całopojazdowego transportu zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Czy mogą Państwo opowiedzieć szerzej o możliwościach transportowych firmy i posiadanej flocie pojazdów oraz naczep?

Flota firmy Lipiński Transport ciągle się powiększa! Możemy pochwalić się takimi pojazdami, jak: chłodnie, multi-temperatura, plandeki, wywrotki, double Decker, pojazdy typu walking-flor oraz inne (silosy, gabaryty, mega). Dzięki tak różnorodnej flocie jesteśmy w stanie sprostać każdemu zadaniu - od transportów w temperaturach kontrolowanych, poprzez transport towarów neutralnych, na przewozie materiałów sypkich kończąc. Oczywiście obsługujemy zarówno trasy krajowe, jak i zamówienia międzynarodowe – elastyczność jest jedną z ważniejszych cech w naszej branży.

Wychodząc na przeciw rosnącym potrzebom odbiorców, spółka otwarła sieć oddziałów zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Jaki wachlarz usług posiada przedsiębiorstwo w swoim portfolio i gdzie można znaleźć Państwa przedstawicielstwa?

Lipiński Transport to wszechstronna firma (specjalizująca się głównie w transporcie, spedycji i logistyce), której główna siedziba znajduje się w Sierpcu na Mazowszu blisko ważnych szlaków komunikacyjnych (północ-południe i wschód-zachód, przy drogach nr 10 i 7). Oddziały firmy znajdują się również w Gdańsku, Lubiczu Górnym (koło Torunia) oraz w Szczecinie. Dodatkowo możemy poszczycić się transportem ekspresowymi busami, którymi jeździmy po całej Europie. Zachęcamy również do korzystania z naszych magazynów i ośrodków wypoczynkowych (m.in. w Bledzewie)!

Do kogo szczególnie kierujecie swoją ofertę i co wyróżnia ją na tle konkurencji?

Naszą ofertę kierujemy do partnerów biznesowych ceniących sobie niezawodność świadczonych usług w oparciu o wieloletnie doświadczanie jak i jakość popartą certyfikatami, które są dostępne naszej stronie internetowej. Dodatkowo cieszymy się wieloma rekomendacjami naszych stałych partnerów! Jesteśmy również regularnie audytowani przez odpowiednie służby i instytucje.

Pojazdy z logo Lipiński można spotkać na drogach całej Europy! Proszę powiedzieć, co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

W naszej ocenie kluczem do sukcesu jest (i zawsze była) ciężka praca oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji całego zespołu. Od początku dbamy o to, aby być na bieżąco pod względem technologicznym, stale poszerzamy flotę (pod koniec ubiegłego roku zasiliło ją 20 pojazdów IVECO CNG, a także najnowszy IVECO S-WAY, którego zakupiliśmy jako pierwsi w Polsce!).

Osiągnięcie tak dużego sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez wykwalifikowanej kadry. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują markę i sukces firmy Lipiński Transport?

Klucz do sukcesu naszego zespołu można określić jednym słowem: różnorodność. Stawiamy na współpracę i pozwalamy naszym specjalistom na wdrażanie swoich pomysłów, które sukcesywnie usprawniają procesy w naszej firmie. Lipiński Transport to pracownicy w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, połączeni pasją! To właśnie jej, obok kompetencji, szukamy u wszystkich kandydatów do pracy w naszej firmie.

Jakość oferowanych usług to dla Państwa priorytet, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi kontrahentami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Od lat ufamy i współpracujemy z firmą IVECO. Często odwiedzamy dealerów tej marki i poszerzamy swoją flotę o sprawdzone pojazdy. Zawsze możemy też liczyć na profesjonalną, terminową pomoc autoryzowanych serwisów Truck Nord Center w Gdańsku (ul. Jabłoniowa 54) oraz w Lubiczu (ul. Warszawska 44).

Przedsiębiorstwo Adama i Wojciecha Lipińskich nieustannie się rozwija – modernizuje i zwiększa tabor pojazdów, portfolio usług, otwiera kolejne przedstawicielstwa. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem przedsiębiorstwa były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Zdecydowanie jedną z najważniejszych inwestycji w ostatnich latach był zakup szeregu pojazdów zasilanych gazem LNG spełniających najsurowsze normy emisji spalin i ekologiczne. Dodatkowo firma jest w trakcie nabywania własnych cystern LNG oraz stacji LNG. Na pewno będziemy jednym z niewielu liderów w tej branży na rynku krajowym!

Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany przedsiębiorstwa?

Przyszłość branży, to przyszłość naszej firmy – i odwrotnie! Nie da się przewidzieć tego, co nastąpi po obecnej sytuacji. Wiemy jednak, że nie możemy się zatrzymać – inwestujemy mądrze i rozwijamy się. Profesjonalna załoga oraz najnowsze technologie gwarantują sukces. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie!

Oprócz aktywności biznesowej, równie ważna jest działalność społeczna. Czy angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Oczywiście! Stawiamy na lokalne działania – współuczestniczymy w ważnych dla gminy Sierpc wydarzeniach, jesteśmy stałym sponsorem klasy spedycyjnej w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, sponsorujemy dziecięce drużyny piłkarskie, a także aktywnie wspieramy Stowarzyszenie Wolontariuszy Na Rzecz Pomocy Dzieciom I Młodzieży „Serce-Sercu”.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy oraz oferowanych usług są otrzymane świadectwa. Jakimi certyfikatami mogą się Państwo pochwalić?

Mamy ich wiele, jednak do tych, na które pracowaliśmy najciężej zaliczamy:

  • CWB (Certyfikat Wiarygodności Biznesowej) - nadawany podmiotom o najwyższej ocenie stabilności - firmom o wynikach finansowych dających gwarancję rentowności, zdolności operacyjnych i płynności finansowej
  • DEKRA – HACCP & GMP+ - to standardy kierowane do przedsiębiorstw transportowych zajmujących się przewozem pasz dla zwierząt oraz ich składników
  • BRC (Globalny Standard Bezpieczeństwa Żywności) - określa szereg wymagań, które powinna spełnić dana firma, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo przewożonych produktów żywnościowych
  • UK Border - certyfikat wdrożenia procedur kontroli pojazdów ciężarowych i naczep przed nielegalnymi imigrantami, próbującymi przedostać się na teren Zjednoczonego Królestwa
  • GDP (Good Distribution Practices) - certyfikat stwierdzający stosowanie dobrych praktyk dystrybucyjnych dla firm farmaceutycznych (w trakcie procesowania)
  • IATA CEIV PHARMA – w planach.

PUH Export-Import Adam Lipiński to firma z ponad 30 letnim doświadczeniem. Z jakich osiągnięć są Państwo najbardziej dumni?

Z naszej historii, z obecnych działań i planów na przyszłość! Długo pracowaliśmy na swoją obecną pozycję i renomę firmy. Nie poddajemy się mimo obecnej sytuacji. Po 30 latach działalności – wciąż mamy apetyt na rozwój!

www.lipinski-transport.pl

fb button

grab my essay banner

logo jooble