magazine top

Boisz się wody i już straciłeś nadzieję, że kiedykolwiek będziesz w stanie przepłynąć chociaż jedną długość bez stresu? Nie rezygnuj i zapisz się na zajęcia! Indywidualna nauka pływania jest dla każdego, a więc niezależnie ile masz lat szkoła pływania może być dla ciebie. Pływanie przestaniesz nazywać z góry przerażającą czynnością, a kto wie, może zakochasz się w tym sporcie, albo przynajmniej zachęci cię do częstszych wizyt na miejskich pływalniach.


Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu rozważał dołączenie do szkółki pływania. Sport ten posiada bowiem niezliczone korzyści zdrowotne, które już prawdopodobnie zostały wymieniane dziesiątki razy w przeróżnych artykułach lifestylowych czy nawet medycznych. Więc oczywistych plusów wymieniać już nie trzeba. Skoro jesteśmy świadomi pozytywnego wpływu tej czynności na nasze zdrowie i ciało, dlaczego nas to jeszcze nie zachęciło do zajęć? Spróbujmy w takim razie znaleźć nieco inne, może te mniej popularne powody, aby ponownie rozważyć lekcje pływania.


Pomijając więc korzyści czysto zdrowotne, skupmy się na naszym CV. Załóżmy, że szukamy pracy. Czasem o pozytywnym rozpatrzeniu naszego zgłoszenia decydują niuanse. A umiejętność pokroju pływania może okazać się naszą kartą przetargową! Pracodawca wybiera z tłumu kandydatów i kto wie, czy właśnie nie takie wyróżnienie się, przesądzi ostatecznie o dostaniu pracy.


Kolejny plus to sprawa związana bezpośrednio z naszym rozwojem osobistym. Nie mamy pomysłu na postanowienie noworoczne, albo potrzebujemy nowego wyzwania? Cóż będzie lepsze niż pokonanie lęku przed wodą? Nie dość, że zyskamy nową, przydatną umiejętność, to jeszcze będziemy w stanie zaspokoić swoje wewnętrzną potrzebę samorealizacji. Pokonanie strachu i zapisanie się na indywidualne lekcje pływania pomoże nam się rozwijać, a jeśli chcemy poznać nowych ludzi dlaczego nie zajęcia grupowe? Tworzone grupy dla dorosłych pozwolą nam zrozumieć, że nie tylko my nie potrafimy pływać i zupełnie nie ma czego się wstydzić.


W ostatecznym rozrachunku, pływanie posiada wiele zalet w wielu kategoriach, nie tylko tych czysto zdrowotnych. Chcesz urozmaicić CV - pływaj. Potrzebujesz nowego postanowienia - pływaj. Chcesz poznać nowych ludzi - pływaj. W tym przypadku szkoła pływania jest odpowiedzią na wszystko! Niezależnie od wieku, od statusu, czy naszej sytuacji życiowej, pływanie pomaga nam się rozwijać. Jeśli więc mamy możliwość, nie wahajmy się dłużej. Pokonując lęk przed wodą nie tylko wzmocnimy nasze ciało i zdrowie, ale przede wszystkim pewność siebie.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne