magazine top

Wiele firm zajmujących się obróbką metali ciężkich oraz innych materiałów musi mieć na wyposażeniu przede wszystkim zaawansowane maszyny, np. obrabiarki CNC. Przydatne są także narzędzia, które pozwalają na dokonywanie dokładnych pomiarów realizowanych prac. Te przydają się szczególnie wtedy, kiedy pracownik tokarki musi wykonać precyzyjną pracę, np. wykonanie kilku tysięcy śrub o takich samych parametrach.

 

Wraz z rozwojem przemysłu, właściciele firm obrabiających metale ciężkie inne materiały na tokarkach oraz podobnych urządzeniach, powinni inwestować w jak najlepsze komponenty oraz narzędzia pomiarowe. DASQUA to marka, która zajmuje się wytwarzaniem wielu przydatnych urządzeń, umożliwiających precyzyjną pracę w zakładzie tokarskim.

Jakie narzędzia pomiarowe są niezbędne w zakładzie tokarskim? Sprawdź!

Każda firma zajmująca się obróbką metali, powinna mieć na wyposażeniu dla każdego operatora maszyny profesjonalne narzędzia do wykonywania pomiarów. Niektóre z nich, to:

  • czujniki krawędziowe,
  • czujniki zegarowe,
  • głębokościomierz,
  • kątownik,
  • kątomierz traserski,
  • miara laserowa.

To tylko podstawowe elementy wyposażenia stanowiska pracy tokarza lub operatora maszyny CNC. Warto mieć na uwadze, że większość czujników, kątomierzy i podobnych urządzeń występuje w dwóch wersjach – analogowych i elektronicznych. Jakie są lepsze?
W tym przypadku nie da się tego jednoznacznie określić. W pracy tokarza lub operatora maszyny skrawającej przydane są zarówno narzędzia pomiarowe analogowe, jak i cyfrowe.

Produkcja śrub na obrabiarkach tokarskich – jak to wygląda w praktyce?

Nie każdy wie, jak wygląda praca w zakładzie przemysłowym, który zajmuje się obróbką metali oraz produkcją śrub. W tym przypadku przydatne są takie produkty, jak narzynka do gwintowania. Dzięki niej operator może ustalić, jaki rozmiar gwintu, wielkość oraz odstępy pomiędzy nagwintowaniami zostaną wykonane. Te powinny być zgodne z założeniami projektu, na jakim opiera się praca tokarza.

Oczywiście budowa maszyn tokarskich i obrabiarek jest nieco bardziej skomplikowana. Urządzenia tego typu wymagają ustawienia w odpowiedni sposób wielu parametrów, które wpływają na to, jak będzie wyglądać finalny produkt. Na etapie produkcji śrub wszelkiego rodzaju – liczy się powtarzalność produktu. To właśnie operator maszyny jest odpowiedzialny za tę kwestię.

Czy narzędzia tokarskie i akcesoria są drogie? Wyposażenie zakładu a koszty

Mimo, iż maszyny dla zakładów tokarskich są naprawdę drogie to jednak akcesoria potrzebne do pracy już niekoniecznie – nawet te od topowych producentów. Narzynki to wydatek od kilkunastu do kilkuset złotych – w zależności od średnicy oraz ilości zwoi. To samo tyczy się narzędzi pomiarowych, służących do finalnego sprawdzenia powtarzalności produktu. Dostęp do jak najlepszego sprzętu i maszyn tokarskich to podstawa, aby móc sprawnie realizować zamówienia na śruby lub inne produkty będące tworem obróbki metali ciężkich, lub nawet tworzyw sztucznych.

fb button

grab my essay banner

logo jooble