magazine top

Rolnictwo precyzyjne z każdym rokiem zdobywa coraz więcej zwolenników. Jeżeli również chcesz skorzystać z jego dobrodziejstw, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Dowiesz się z niego jakie korzyści przynosi używanie odbiorników DGPS oraz na jakie modele warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Korzyści płynące z rolnictwa precyzyjnego GPS

Montaż odpowiednich odbiorników DGPS znacząco wpłynie na zwiększenie wydajności pracy w polu. Korzystanie z tego rodzaju urządzeń pozwala na poprawienie toru jazdy ciągnika oraz maszyn rolniczych, co eliminuje zakładki oraz omijaki. Zoptymalizowanie tras jazdy po polu pozwala nie tylko skończyć pracę w krótszym czasie, ale również przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa oraz materiałów siewnych. Oznacza to realne i wymierne oszczędności. 

Rolnictwo precyzyjne GPS charakteryzuje się różnym stopniem zaawansowania. Podstawowe technologie pozwolą Ci na wyznaczenie optymalnych torów poruszania się ciągnika i korygowanie ich na bieżąco podczas jazdy. Z kolei bardziej rozwinięte systemy podłączone do układu kierowniczego, niemal całkowicie automatyzują prace polowe, ograniczając rolę operatora pojazdu do minimum. 

GPS do rolnictwa Antena DGPS/Glonass AG-STAR

Jest to jeden z wyróżniających się odbiorników DGPS, na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Jest idealny do mniejszych gospodarstw i osób zaczynających przygodę z rolnictwem precyzyjnym GPS. Zapewnia odpowiednią precyzję pomiarów przy stosunkowo niskich kosztach zakupu. Antena AG-STAR korzysta z bezpłatnego sygnału korekcyjnego EGNOS/WASS, który zapewnia dokładność rzędu 20 centymetrów. Ten model korzysta również z systemu satelit Glonass, co pozwala na zwiększenie dostępności sygnału oraz jego stabilności. 

Precyzyjne rolnictwo GPS przy użyciu odbiorników AG-STAR umożliwia dokładne pozycjonowanie danych roboczych, a także skuteczne wyznaczanie tras jazdy równoległej i automatyczne sterowanie sekcjami roboczymi. 

DGPS/Glonass SMART-6L dla wymagających

SMART-6L to zaawansowany odbiornik, który umożliwia współpracę ze stacjami RTK. Dwuczęstotliwościowy odbiór sygnału minimalizuje zakłócenia jonosferyczne i wpływa znacząco na poprawienie dokładności pozycjonowania. Dzięki temu SMART-6L może wykazać się absolutną precyzją rzędu 5 centymetrów. GPS do ciągnika SMART-6L pozwala na precyzyjne pozycjonowanie siewników rzędowych i punktowych i innych maszyn rolniczych, które potrzebują wysokiej dokładności lokalizacyjnej. 

Jeżeli chcesz poznać więcej modeli odbiorników DGPS i zapoznać się z ich specyfikacją, zapraszamy na stronę isobus.pl. Znajdziesz tam technologię rolniczą najwyższej jakości! 

fb button

grab my essay banner

logo jooble