magazine top

IzoSerwis Sp. z o.o. to renomowana firma, która rozpoczęła działalność w 2007 roku. Specjalizuje się w wykonywaniu najwyższej jakości izolacji przemysłowych, dostosowanych do specyficznych wymagań certyfikacyjnych i technologicznych różnych branż. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze inżynieryjno-technicznej oraz doświadczonym monterom, IzoSerwis jest w stanie realizować złożone projekty dla przemysłu energetycznego, paliwowego, chemicznego, stoczniowego, budowlanego oraz spożywczego. Firma realizuje projekty zarówno na terenie Polski, jak i za granicą, co stanowi o jej globalnym zasięgu i potencjale. Przedsiębiorstwo jest członkiem organizacji Achilles FPAL, co jest dowodem na jej profesjonalizm i wysoką jakość usług. W ofercie IzoSerwis znajdują się między innymi izolacje ciepłochronne, zimnochronne, akustyczne oraz systemy HVAC.

Dzisiejszy wywiad to wyjątkowa okazja do spotkania z zarządem IzoSerwis Sp. z o.o., firmy będącej jednym z liderów w dziedzinie innowacyjnych izolacji przemysłowych. Jakub Kowalczyk, Prezes Zarządu, oraz Jan Kowalczyk, Wiceprezes Zarządu, otwierają przed nami drzwi do świata swojej firmy. Opowiadają o swojej wizji rozwoju, wyzwaniach z jakimi się spotykają, inwestycjach strategicznych i inicjatywach CSR. W tym wywiadzie odkrywamy wiele cennych informacji na temat kluczowych obszarów ich działalności.

IzoSerwis Sp. z o.o. to wiodące przedsiębiorstwo w dziedzinie izolacji przemysłowych. Czy mogliby Państwo opisać genezę firmy? Jakie czynniki wpłynęły na decyzję o założeniu tego rodzaju przedsiębiorstwa?

Bodźcem, który przekonał do założenia firmy i wejścia na rynek, było wieloletnie doświadczenie właściciela w dziedzinie izolacji, które zdobywał praktycznie od początku swojej kariery zawodowej. Co więcej, w branży izolacyjnej jest wciąż duży deficyt, który nie jest w stanie pokryć pełnego zapotrzebowania na tego typu usługi przemysłowe. To związane jest z intensywnym trendem na efektywne zarządzanie produkcją i dystrybucją energii, a także z ciągłym dążeniem do minimalizacji strat.

Czym dokładnie zajmuje się firma IzoSerwis? Jakie usługi oferujecie?

IzoSerwis jest przede wszystkim producentem i dostawcą różnych rodzajów izolacji przemysłowych: ciepłochronnych, zimnochronnych, akustycznych. Dodatkowo, od ponad 5 lat posiadamy akredytację rządu niemieckiego do wykonywania prac na elektrowniach jądrowych odłączonych od sieci. Ciągle doskonalimy nasze umiejętności i poszerzamy nasze kompetencje w tych dziedzinach.

Czy mogliby Państwo opowiedzieć o specyfice montażu izolacji przemysłowych?

Wykonawstwo izolacji przemysłowej składa się z trzech etapów. Pierwszy to montaż konstrukcji wsporczej pod płaszcz zewnętrzny, wytworzony z różnego typu i form blach stosowanych w izolacji. Następnie jest montaż różnego typu i form materiału izolacyjnego. Ostatnim etapem jest zabudowa zewnętrzna prefabrykatami płaszcza, które są wykonywane na produkcji warsztatowej i/lub częściowo na obiekcie, z uwagi na mniejsze gabaryty.

W jaki sposób kontrolujecie jakość wykonywanych przez siebie izolacji?

Kontrola jakości elementów zewnętrznego poszycia izolacji na warsztacie polega na próbnym spasowaniu elementów docelowych ze sobą. Są one połączone tymczasowymi śrubami, które na obiekcie są zastępowane nitami. Często prefabrykaty są transportowane do miejsca docelowego częściowo poskręcane i zabezpieczone do transportu. Jakość montażu konstrukcji i materiału izolacyjnego podlega na budowach częściowym odbiorom, po których można przystąpić do zabudowy blaszanego płaszcza ochronnego. Jeśli chodzi o jakość materiałów, to zaopatrujemy się wyłącznie u certyfikowanych, uznanych, wiodących producentów.

Czym jest Achilles FPAL i dlaczego członkostwo w tej organizacji jest tak istotne dla IzoSerwis?

Członkostwo w programie Achilles FPAL pozwala nam korzystać oficjalnie z piktogramu na dokumentach firmowych, podnosząc tym samym naszą wiarygodność w oczach klientów. Baza danych FPAL jest również ważnym narzędziem zarówno dla dostawców, jak i nabywców, ułatwiającym nawigację na rynku.

Na jakich rynkach obecnie działacie? Czy mogliby Państwo opisać kilka flagowych projektów zrealizowanych przez firmę IzoSerwis?

Firma IzoSerwis działa z powodzeniem na rynkach międzynarodowych, realizując duże projekty, niekiedy z udziałem rządowego finansowania. Wśród naszych najważniejszych projektów znajdują się nowo wybudowane elektrownie: jądrowa we Finlandi – Olkiluoto, węglowa w Niderlandach – Emshaven, na terenie Niemiec – Hamburg Moorburg. Obecnie działamy w Esbjerg na flagowym rządowym projekcie nowoczesnej elektrociepłowni.

Jakie innowacje rozwiązania wdrożyliście i wykorzystujecie w swoich realizacjach, które wyróżniają Państwa firmę na tle konkurencji?

Poza wyspecjalizowaną technologią warsztatową w swojej ofercie posiadamy możliwość wyprodukowania blachy o optymalnym profilu trapezowym, która doskonale pokrywa izolację na kanałach, kotłach i innych powierzchniach. Dzięki temu nasza oferta jest unikalna i wyróżnia się na tle konkurencji.

Czy mogliby Państwo powiedzieć, jakie inwestycje strategiczne realizowaliście w ostatnich latach, które przyczyniły się do rozwoju i ekspansji firmy IzoSerwis?

Rozwój i ekspansja naszej firmy opierają się na fachowym doradztwie, profesjonalnym wykonawstwie technicznym oraz na doświadczeniu naszego personelu. Z tego powodu angażujemy się w liczne projekty realizowane na dużych inwestycjach i obiektach. Dzięki temu zapewniamy ciągłość pracy i utrzymujemy harmonijne połączenie między pracą a życiem prywatnym naszych pracowników.

Zasoby ludzkie są jednym z głównych czynników sukcesu każdej organizacji. Ile osób zatrudnia obecnie firma? Jak wygląda struktura kadr pracowniczych w IzoSerwis? Jakie kompetencje i doświadczenie mają pracownicy odpowiedzialni za realizację projektów?

IzoSerwis zatrudnia obecnie ponad 150 osób. Struktura naszych kadry obejmuje pion administracyjny, technologiczny – w tym biuro ofertowe i hala produkcyjna, oraz personel montażowy. Projekty są realizowane pod nadzorem brygadzistów i ich brygad. Brygadziści, w sprawach logistyczno-organizacyjnych, współpracują z koordynatorami ds. projektów, którzy odpowiadają za etapy pozyskiwania, negocjowania i realizacji prac z punktu widzenia komercyjnego, terminowego i organizacyjnego.

Najwyższa jakość wykonywanych izolacji jest dla Państwa priorytetem, dlatego wykorzystujecie materiały wyłącznie od renomowanych dostawców. Jakie są kryteria wyboru kontrahentów? Czy wśród kooperantów są tacy, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie, jako najważniejsi partnerzy?

Najwyższa jakość to nasz priorytet, dlatego od lat współpracujemy tylko z uznawanymi i wykwalifikowanymi dostawcami. Pomimo tego, że czasami mniej znane firmy z niższymi cenami czy oferujące tańsze zamienniki próbują nawiązać współpracę, nie ryzykujemy potencjalnego rozczarowania czy oszustwa. Partnerstwo i zaufanie do firmy buduje się latami. Nigdy nie dopuścimy do sytuacji, gdy niewłaściwe działania mogą zniszczyć wypracowane przez lata relacje i zaufanie.

Jakie są Państwa inicjatywy w zakresie CSR? Jak angażujecie się w życie społeczności lokalnej?

Od wielu lat IzoSerwis angażuje się w projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. wspieramy finansowo lokalne inicjatywy społeczne, okoliczne szkoły i kluby sportowe. Co roku bierzemy także udział w licytacji złotych płyt na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jakie są największe przeciwności, które napotykacie obecnie w prowadzeniu działalności? Jak sobie z nimi radzicie?

Z racji na tendencje środowiskowe zapotrzebowanie na usługi wykonania, dostawy i montażu izolacji jest obecnie bardzo duże i nie napotykamy na znaczące przeszkody w prowadzeniu działalności. Z uwagi na ograniczone zasoby, jesteśmy jednak zmuszeni odmawiać składania ofert na niektóre otrzymane zapytania. To stanowi dla nas wyzwanie, ale staramy się podejmować decyzje zgodnie z naszymi możliwościami.

Jak przedstawiają się plany IzoSerwis dotyczące rozwoju firmy?

Skupiamy się przede wszystkim na rozwoju zawodowym naszego personelu oraz na konsekwentnym inwestowaniu w park maszynowy i poszerzaniu naszych możliwości produkcyjnych. Te dwie ścieżki stanowią podstawowy cel rozwoju firmy. Ponadto zbierając liczne doświadczenia z codziennej pracy staramy się udoskonalać nasze systemy zarządzania, by nasz cały zgrany zespół mógł chwalić sobie efektywność oraz wygodę współpracy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble