magazine top

Przychodzi taki moment w rozwoju firmy, gdzie przedsiębiorcy podejmują odważne decyzje inwestycyjne. Wykorzystanie potencjału XXI wieku w kwestii możliwości sprzętowych wnosi wiele korzyści we wzrost biznesu. Większe, jednorazowe wydatki na sprzęty i urządzenia firmowe budzą liczne wątpliwości i zastanowienia. Coraz większa automatyzacja działań w firmie to wrzucenie kolejnego biegu i duży rozpęd w działaniach.

Jednym z takich wydatków, które warto rozważyć w przypadku właścicieli firm budowlanych, to maszyna do układania kostki. Warto wiedzieć, że wpłynie to nie tylko na oszczędność czasu, ale i na jakość pracy. Dzisiejszy sprzęt tego typu potrafi zdziałać cuda!

Na rynku jest wiele takich sprzętów. Jednym z godnych uwagi jest model Rollmops 4x4. W dzisiejszych czasach coraz trudniej o rzetelnego pracownika. Dodatkowo koszty zatrudniania z roku na rok są coraz to wyższe. W przypadku tej maszyny można śmiało ograniczyć ilość zatrudnianych osób. Maszyna Rollmops świetnie radzi sobie zarówno w terenie ze względu na napęd 4x4, jak i na ułożonej już kostce (możemy wtedy uruchomić napęd 2x4). Jest bardzo zwrotna ze względu na odpowiednią konstrukcję. Dodatkowo waży niewiele, bo tylko 680 kg. Dzięki tym czynnikom możliwe jest układanie kostki brukowej zarówno na dużych powierzchniach, jak i wąskich uliczkach czy chodnikach. Dodatkowo może służyć jako układarka krawężników  w systemie mechanicznym lub podciśnieniowym Vacum. 

Dodatki tej maszyny, które należy uwzględnić:

-zamiatarki

-wózek do transportu kostki brukowej

-łyżki do transportu innych materiałów

-możliwość zasysania krawężnika z góry metodą podciśnieniową

-uchwyt do pionowego transportu kostki

-szczotka do zamulania

-daszek ochronny

Parametry techniczne maszyny:

-silnik: Diesel Kubota d1105

-moc silnika: 26 kw/pl

-zbiornik paliwa: 19 l

-Ilość cylindrów: 3

-udźwig: 480/590 kg

-prędkość maksymalna: 16 km/h

Jednym z ważniejszych aspektów zakupu tej konkretnej maszyny jest pełna roczna gwarancja oraz możliwość serwisowania pogwarancyjnego. Dodatkowo w budżecie zakupu jest przeszkolenie pracownika w firmie, który będzie operował maszyną.

Krok naprzód

Wrzucenie kolejnego biegu w rozwoju firmy wymaga dużych decyzji, które raz podjęte będą niosły określony efekt w najbliższej przyszłości. Zakup mechanicznej układarki kostki może budzić wiele nieprzespanych nocy. Warto podkreślić, że nabycie sprzętu budowlanego to inwestycja długoterminowa, która stosunkowo szybko rekompensuje się kosztami związanymi z mniejszą ilością pracowników.

Kolejnym produktem godnym uwagi, dzięki któremu możemy usprawnić naszą firmę, jest chwytak do jombów i płyt drogowych zawieszany CHJZ3 Jazon. Umożliwia przewożenie 4-6 jombów w jednym czasie! Chwytak można zainstalować na wózkach widłowych i suwnicach. Długość chwytaka wynosi 300 cm, szerokość 150 cm. Masa chwytaka to 300kg, a jego udźwig maksymalny to 2000 kg. Dla bezpieczeństwa transportowanych obiektów zamontowane zostały ochronne poliuretanowe i gumowe podkładki.

Decyzja wysoko profitowa

Decyzja zakupowa niesie wiele trudu, ale jeszcze więcej benefitów. Precyzja działania dzisiejszych sprzętów nie różni się wiele od ręcznej pracy fachowców. Dodatkowo maksymalizuje długość ciągu pracy, gdyż ludzkie zasoby są szybko wyczerpywane. Kolejnym plusem jest szybkość działania. Maszyna w znaczny sposób przyspieszy koniec danego projektu, co przełoży się na kolejny aspekt zwiększenia zarobków. Dzisiejszy świat idzie w kierunku automatyzacji, a nowoczesne sprzęty coraz częściej zastępują pracę ludzkich rąk. Zakup tego typu sprzętu to wybór, który wpłynie na poprawę funkcjonowania firmy i większe dochody.

fb button

grab my essay banner

logo jooble