magazine top

Polpack Sp. z o.o. od prawie 30 lat zajmuje pozycję lidera na rynku dystrybucji maszyn i materiałów do pakowania w Polsce. Siedziba i główny oddział firmy wraz z działem produkcji znajduje się w Warszawie. Dodatkowo spółka rozwinęła sieć handlową w postaci oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Specjalnie dla BusinessPL obszernego wywiadu udzielił Pan Robert Gomółka – Członek Zarządu Polpack Sp. z o.o.

Proszę powiedzieć, jakie były początki przedsiębiorstwa Polpack i jakie momenty były najważniejsze w historii jego rozwoju?

Firma Polpack rozpoczęła działalność w 1992 roku. Były to początki rynku opakowań w Polsce i bardzo dynamiczny czas gdyż z miesiąca na miesiąc sprzedaż, co najmniej się podwajała. Dzięki rozpoczętej współpracy z naszymi partnerami z Włoch oraz ich wiedzy, wsparciu i naszemu głębokiemu zaangażowaniu – w przeciągu dwóch lat staliśmy się liderem. Najważniejsze wydarzenia z naszej historii to powstanie Fabryki Folii Termokurczliwej oraz Zakładu Produkcji Maszyn.

Polpack, jako przedstawiciel wielu znanych producentów branży opakowań oferuje szeroką gamę maszyn pakujących. Czy może Pan przedstawić szczegółowo ofertę firmy?

Do szczegółowej oferty zapraszamy Wszystkich na naszą stronę www.polpack.pl lub bezpośrednio do naszych Oddziałów. Tutaj tylko przytoczę kilka pozycji, z dużej ilości oferowanych przez firmę Polpack Sp. z o.o. maszyn i materiałów do pakowania. Jako pierwsze, to folie termokurczliwe poliolefinowe i PCV, folie stretch tradycyjne, wzmacniane i wstępnie rozciągnięte oraz duża gama maszyn do pakowania w folie termokurczliwe typu flow-pack, skin-pack, zgrzewarki, owijarki palet, owijarki taśmą polipropylenową, wypełniacze paczek i wiele innych.

Firma Polpack jest również czołowym producentem maszyn pakujących w Polsce. Czy może Pan opowiedzieć o wytwarzanych maszynach oraz zapleczu produkcyjnym przedsiębiorstwa?

Zakład Produkcji Maszyn powstał w 1996 roku, tak więc to prawie ćwierć wieku doświadczeń w wytwarzaniu różnego typu urządzeń pakujących. Posiadamy wysokiej klasy zespół produkujący szeroką gamę maszyn, głównie do owijania palet, okien, drzwi, automatycznych owijarek do stosowania w liniach produkcyjnych, zgrzewarek do folii i wiele innych. Posiadamy najlepszy w Polsce serwis urządzeń, nie tylko produkowanych przez nas, ale do prawie wszystkich rodzajów maszyn pakujących, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Oprócz maszyn firma oferuje także pełną gamę materiałów eksploatacyjnych do pakowania.

Staramy się, aby Klient wychodząc od nas był w pełni usatysfakcjonowany, jak również mógł zaopatrzyć się we wszelkie materiały eksploatacyjne związane z pakowaniem. Oprócz folii termokurczliwych PCV i poliolefin, można w firmie Polpack Sp. z o.o. zakupić różnego rodzaju folie stretch, paski do owijania towarów, folie samoprzylepne, wypełniacze papierowe, poduszki powietrzne i wiele innych.

Do kogo szczególnie kierujecie swoją ofertę i co wyróżnia ją na tle konkurencji?

Ofertę kierujemy do każdego rodzaju Klientów – do tych, co chcą zapakować swoje towary pojedynczo, jak i w pakiety zbiorcze. Do tych, którzy chcą poprawić wygląd zapakowanego towaru, jak i zabezpieczyć go przed wysyłką. A co nas wyróżnia? Myślę, że prawie 30-letnie doświadczenie na rynku opakowań oraz niezawodny zespół we wszystkich ośmiu punktach obsługi Klientów w całej Polsce.

Polpack jest wiodącą w Polsce spółką w dziedzinie sprzedaży maszyn pakujących, której liczba klientów przekroczyła 6000. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Najważniejszy jest Klient. Jego zadowolenie z efektu końcowego jest dla Nas powodem do dalszego rozwoju i jeszcze lepszej pracy. Strategicznym potencjałem naszej firmy i kluczem do sukcesu są ludzie, których mamy szczęście mieć w naszej firmie. To również osiem punktów sprzedaży, zakład produkcyjny i rozbudowany serwis. To dzięki nim osiągnęliśmy sukces!

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania i wykwalifikowanego personelu. Czy może Pan opowiedzieć o kadrze specjalistów firmy Polpack?

Kadra to zgrany zespół. Staramy się, aby nasi pracownicy byli zadowoleni z tego, co mają do wykonania na co dzień. Każdy może liczyć na pomoc kolegi, jak i Zarządu firmy. Większość kadry ma ponad dwudziestoletni staż, co świadczy o dobrze dobranych ludziach, jak i panującej atmosferze. To wszystko sprawia, że Klient wychodzi od nas z satysfakcją.

Oprócz aktywności biznesowej, równie ważna jest działalność employer brandingowa. Co oferują Państwo swoim Pracownikom?

Staramy się, aby w każdym oddziale naszej firmy panowała rodzinna atmosfera. Jeżeli to się uda, to połowa sukcesu. Druga połowa to możliwość rozwoju. Organizujemy różnego rodzaju szkolenia (w kraju jak i zagranicą), kursy, wyjazdy integracyjne. Zarząd jest otwarty na wszelkie sygnały i pomysły naszych pracowników. To wszystko powoduje, iż firma Polpack Sp. z o.o. jest postrzegana jako stabilny partner i pracodawca.

Jakość oferowanych urządzeń i materiałów eksploatacyjnych to dla Państwa priorytet, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi i renomowanymi dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Na wyróżnienie i podziękowanie zasługują Wszyscy nasi Dostawcy. Jednakże chcielibyśmy specjalnie wyróżnić trzy największe firmy. W pierwszej kolejności to nasz najstarszy partner, firma Italdibipack SpA – największy producent maszyn do pakowania we Włoszech. Drugie przedsiębiorstwo to Dekofilm Polska – największa fabryka folii termokurczliwej w Europie. Trzeci partner, z którym możemy się pochwalić wieloletnią współpracą to wiodący producent maszyn automatycznych w Europie – firma Hugo Beck.

Polpack to ciągle dynamicznie rozwijająca się firma. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem przedsiębiorstwa miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Jeżeli chodzi o główne inwestycje to na szczególne wyróżnienie zasługują trzy pozycje: nowa lokalizacja fabryki folii termokurczliwych PCV i poliolefin, rozbudowa zakładu produkującego maszyny do owijania palet oraz nowa siedziba Centrali w Warszawie.

Jak ocenia Pan przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany przedsiębiorstwa?

W związku z nową sytuacja na rynku oraz coraz większymi wymogami ekologicznymi –jesteśmy w dobrej sytuacji. Mając własną fabrykę folii termokurczliwych zaczęliśmy już produkcję folii ekologicznych. Współpracujemy również z firmami produkującymi wysokiej klasy roboty pakujące oraz wypełniacze papierowe, jak i poduszkowe. Te działania to dzień dzisiejszy i kierunek rozwoju branży w przyszłości.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Co roku otrzymujemy podziękowania od wielu organizacji oraz fundacji, z którymi od lat współpracujemy i które w ramach naszych możliwości wspieramy. W obecnej sytuacji imprezy sportowe i kulturalne, niestety musieliśmy odłożyć.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych produktów są otrzymane świadectwa oraz wyróżnienia. Jakimi certyfikatami, nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

Posiadamy wszelkie niezbędne aprobaty, certyfikaty i atesty potwierdzające, że nasze produkty spełniają wszystkie wymagane normy jakościowe. Możemy pochwalić się wieloma wyróżnieniami i medalami, które otrzymaliśmy na wielu targach branżowych. Szczególnie ważne była dla Nas nagroda Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Polpack to firma, która przez prawie 30 lat działalności zdołała wiele osiągnąć na polskim i europejskim rynku. Z jakich dotychczasowych osiągnięć są Państwo najbardziej dumni?

Dumni jesteśmy, że pomimo tak dużej konkurencji jaka panuje na rynku, firma Polpack Sp. z o.o. od prawie 30 lat pozostaje liderem w branży opakowań. Osiem punktów obsługi Klientów, Zakład Produkcji Maszyn, największa Fabryka Folii termokurczliwych w Europie, wyspecjalizowana kadra oraz tysiące zadowolonych Klientów to nasza największa duma.

fb button

grab my essay banner

logo jooble