magazine top

Zakup robota odkurzającego lub mopującego to bardzo dobra decyzja. Niewiele rzeczy tak znacząco pomoże nam zaoszczędzić czas i energię. Obecnie zaawansowane urządzenia gwarantują nie tylko perfekcyjnie czyste podłogi, ale i szereg funkcji, dzięki którym możemy zapomnieć o sprzątaniu i samym robocie nawet na kilka tygodni. Jaki jednak model wybrać spośród wielu dostępnych na rynku? Sprawdziliśmy aktualne rankingi i preferencje użytkowników.

Modele robotów sprzątających w cenie do 1 500 zł

Jak się okazuje, zakup robota sprzątającego nie musi wcale oznaczać dużych wydatków. Bez kłopotu znajdziemy modele w cenie poniżej 1500 zł a nawet poniżej 1000 zł. Warto jedynie sięgnąć po dowolny, aktualny ranking robotów, dzięki któremu szybciej dotrzemy do urządzeń zgodnych z naszymi kryteriami wyboru. Dla przykładu, na https://rankingrobotow.pl/ znaleźliśmy zestawienia robotów odkurzających i mopujących uwzględniające nie tylko ceny, ale i oferowane przez urządzenia funkcje. W ten sposób łatwiej dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami, a także poznać plusy i ewentualne minusy konkretnego rozwiązania. Jak to wygląda wśród modeli robotów sprzątających w nieco niższych cenach?

iRobot Roomba i3

To model, który kupimy za 1499 zł lub nawet taniej. Urządzenie oferuje aż dziesięciokrotnie większą moc ssącą od swoich tańszych kolegów. Różnica w cenie nie jest znacząca, za to w mocy owszem, i chociażby z tego powodu model Roomba i3 zasługuje na naszą uwagę.

Robot skutecznie poradzi sobie ze sprzątaniem sierści i włosów, wyposażony jest także w zaawansowaną funkcję sprzątania liniowego (urządzenie wykorzystuje czujniki kierunku ruchu do celowego i logicznego sprzątania podłóg w równych rzędach). Wśród zalet rozwiązania warto wymienić wysokowydajny filtr, który przechwytuje do 99% alergenów, czy też możliwość współpracy z robotem mopującym Braava jet® m6.

iRobot Braava jet 250

To z kolei propozycja dostępna w cenie już od nieco powyżej 650 zł. Robot mopujący świetnie radzi sobie z plamami i uporczywymi zabrudzeniami, zwłaszcza tymi, z którymi mamy do czynienia w łazience, kuchni, czy jadalni. Precyzyjny spryskiwacz celuje w brud, nie mocząc przy tym ścian, czy dywanów i to jest z pewnością istotną zaletą urządzenia. Co więcej, robot automatycznie dobiera tryb pracy w oparciu o rodzaj wybranej nakładki.

Modele robotów sprzątających w cenie powyżej 2 000 zł

W tej kategorii popularnością cieszy się wyższa wersja Roomby i3, czyli model i3+ ze stacją Clean Base. Robot automatycznie usuwa brud - opróżnia się do zamkniętego worka AllergenLock. Urządzenie możemy nabyć w cenie od 2299 zł.

iRobot Roomba i7 oraz i7+

Ceny urządzeń to odpowiednio ok. 2400 zł oraz 3400 zł. Różnica w cenie wiąże się przede wszystkim z funkcją automatycznego opróżniania pojemnika na brud, w jaką wyposażony został model Roomba i7+. Oba urządzenia mogą współpracować z robotem mopującym oraz oferują funkcje nieograniczonego czasu pracy.

iRobot Roomba s9 oraz s9+

To najbardziej zaawansowane modele w rodzinie iRobot. Wyróżnia je przede wszystkim aż 40-krotnie większa moc ssąca.

fb button

grab my essay banner

logo jooble