magazine top

ICF Steel Sp. z o.o. Sp. K. to jedna z najstarszych spółek w branży instalacji wentylacji i odpylania, działającą na terenie województwa podkarpackiego nieprzerwanie od 1971 roku. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu instalacji wentylacji, instalacji odpylania, produkcji i montażu konstrukcji stalowych oraz innych wyrobów ze stali, w zależności od potrzeb klientów. Aby zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług ICF Steel posiada wysoko wykwalifikowany zespół specjalistów oraz najnowocześniejszy park maszynowy. Spółka cieszy się bardzo dobrą opinią ekspertów oraz klientów, czego potwierdzeniem są liczne referencje oraz posiadane certyfikaty.

O historii firmy, kluczowych aspektach działalności, planach na przyszłość opowiada Pani Agata Fąfara-Groń, Prezes Zarządu w ICF Steel Sp. z o.o. Sp. K.

Czy mogłaby Pani pokrótce przedstawić historię przedsiębiorstwa ICF Steel?

Jesteśmy rodzinną firmą, działającą nieprzerwanie od 1971 roku jako Instal Rzeszów, a obecnie, po prywatyzacji w 2005 roku, jako ICF Steel (wcześniej jako Instal Czudec). Wąska specjalizacja w branży montażowo-produkcyjnej oraz kompleksowość usług sprawiła, że od lat prowadzenia naszej działalności cieszymy się opinią ekspertów z dziedziny wentylacji oraz odpylania wśród odbiorców naszej oferty. Dostosowując się do potrzeb rynku podejmujemy się także przygotowania i realizacji bardzo skomplikowanych zleceń. Ciągły rozwój firmy, w połączeniu ze zdobywanym przez lata doświadczeniem na rynku, pozwala nam z powodzeniem realizować nawet duże i skomplikowane inwestycje.

Firma ICF Steel posiada w swoim asortymencie szeroki wachlarz usług. Czy mogłaby Pani omówić aktualny przedmiot działalności firmy?

Specjalizujemy się w produkcji i montażu elementów wentylacji, instalacji odpylania, konstrukcji stalowych oraz rur typu Spiro. Zajmujemy się również wytwarzaniem kształtek wielkogabarytowych i małogabarytowych. Stale unowocześniamy nasz park maszynowy, inwestujemy w linię produkcyjną, zatrudniamy i szkolimy doświadczonych pracowników, zdobywamy kolejne referencje oraz certyfikaty i na bieżąco poszerzamy naszą ofertę.

Które grupy odbiorców są głównymi obszarami zainteresowania firmy? Kim są Państwa główni klienci?

Wytwarzamy instalacje i konstrukcje na indywidualne zamówienia dla wielu krajowych oraz zagranicznych klientów. Współpracujemy z zakładami produkcyjnymi z przeróżnych dziedzin. Również wykonujemy wiele kontraktów dla przedsiębiorstw budowlanych (generalnych wykonawców różnego typu obiektów). Z powodzeniem kooperujemy z wieloma wymagającymi kontrahentami. Kontakt z klientem na każdym etapie powstawania konstrukcji sprawia, że produkty całkowicie spełniają ich oczekiwania. Obecnie współpracujemy z partnerami zagranicznymi, pochodzącymi m.in. z takich krajów jak Niemcy, Austria, Czechy, Ukraina.

Co uważa Pani za największe atuty firmy?

Dla naszych kontrahentów pragniemy być wiarygodnym i pewnym partnerem w interesach, dlatego na pierwszym miejscu stawiamy na jakość wyrobów oraz terminowość wykonania zleceń. Sięgamy wyłącznie po nowoczesne i pewne materiały, wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej. Zdobytym doświadczeniem dajemy gwarancję, że pracujemy bezpiecznie, solidnie i zgodnie z najnowszymi standardami. Posiadamy wszystkie wymagane uprawnienia i zezwolenia. Oferujemy kompleksowe usługi, tj. projekt, produkcję i montaż. Realizacje zleceń powierzamy jedynie doświadczonym fachowcom.

ICF Steel wytwarza instalacje i konstrukcje na indywidualne zamówienia dla wielu krajowych oraz zagranicznych klientów. Czy mogłaby Pani powiedzieć kilka słów o najbardziej wymagających realizacjach?

W 2019 roku zrealizowaliśmy bardzo wymagające zlecenie na wykonanie komory spalania dla klienta zagranicznego. Na początku 2022 roku wykonaliśmy dla jednego z naszych kluczowych partnerów obudowę TR7 (suszarnię). Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kontraktu na wykonanie dopalacza do utylizacji oparów, co stanowi nie małe wyzwanie ze względu na precyzyjność dokładnego wykonania każdego elementu.

Wdrażanie nowoczesnych technologii i maszyn to istotny element rozwoju firmy. Czy mogłaby Pani opowiedzieć o zapleczu produkcyjnym firmy i najnowszych inwestycjach?

ICF Steel sukcesywnie modernizuje swój park maszynowy, aby wykorzystywać najnowocześniejsze możliwości technologiczne. Naszą najnowszą inwestycją był zakup robota spawalniczego marki Kuka. W ubiegłym roku nasz park maszynowy poszerzył się o maszynę do produkcji rur typu Spiro. Posiadamy również plazmę do wycinania elementów ze stali.

Jak przedstawiają się plany inwestycyjne przedsiębiorstwa na najbliższe miesiące?

Staramy się realizować wyznaczoną strategię rozwoju firmy. Planujemy modernizację hali produkcyjnej poprzez jej ocieplenie, zakup dwóch nowych suwnic, lasera oraz zakup kolejnych robotów spawalniczych. W najbliższej przyszłości planujemy również budowę nowej komory śrutowniczej.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania i wykwalifikowanego personelu. Ile osób zatrudnia obecnie firma? Czy mogłaby Pani opowiedzieć o kadrze specjalistów spółki ICF Steel?

Zatrudniamy około 120 pracowników. Siłą i potencjałem naszej firmy są wysoko wykwalifikowani fachowcy, którzy regularnie podnoszą swoje kwalifikacje. Zarówno nadzór nad budową, jak i wykonawstwo powierzamy wyłącznie doświadczonym profesjonalistom. Nasi fachowcy konsekwentnie dążą do doskonałości w swojej dziedzinie, a my wspieramy ich w tym poprzez zapewnienie dostępu do nowych technologii i opracowywaniu nowych rozwiązań, które pomagają im zwiększyć efektywność i produktywność. Nasi pracownicy, poza długoletnim specjalistycznym doświadczeniem, posiadają właściwe dla danej branży i wykonywanej pracy uprawnieniami. Posiadamy działy przygotowania produkcji, logistyki oraz kontroli jakości, natomiast pracownicy produkcyjni zajmujący się produkcją przemysłową to u nas głównie spawacze i ślusarze.

Jakość oferowanych produktów i usług jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Czy są wśród nich takie firmy, które zasługują na szczególne wyróżnienie, jako najważniejsi partnerzy?

Oczywiście, większość firm, z którymi współpracujemy to nasi stali partnerzy od wielu lat. Są to sprawdzeni dostawcy, do których mamy pełne zaufanie, co za tym idzie, korzystamy z produktów oraz usług najwyższej jakości.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych produktów są posiadane świadectwa. Jakimi najważniejszymi certyfikatami mogą się Państwo pochwalić?

Na przestrzeni wielu lat naszej działalności uzyskaliśmy wszystkie renomowane certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość naszych usług. Warto wymienić tutaj kilka najważniejszych, tj.:

  • Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji 2627-CPR-1090-1.84939342.TUVRh.21.02, wydany przez TUV Rheinland.
  • Certyfikat Ocena procesu spawalniczego 0198-203H-0307-1, wydany przez TUV Rheiland.
  • Spawalnicze Świadectwo Kwalifikacji 1090-2.84939342.TUVRh.21.02, wydane przez TUV Rheiland.
  • Certyfikat ISO 9001:2015 GIPO-0064-QC, wydany przez G-Certi.
  • Certyfikat Rzetelności – wydany przez Rzetelna Firma.

ICF Steel to firma o ponad półwiekowej historii, która nieustannie rozwija swoją działalność. Z jakich dotychczasowych osiągnięć przedsiębiorstwa jest Pani najbardziej dumna?

Pomimo pandemii oraz kryzysu gospodarczego w Polsce i na świecie – nasza firma nie zwalnia tempa produkcji, w dalszym ciągu produkujemy około 50-60 ton wyrobów w skali miesiąca, stale się rozwija technologicznie o czym świadczy m.in. zakup robota spawalniczego. Ponadto możemy uczciwie stwierdzić, że ze względu na to, że jakość stawiamy na pierwszym miejscu, nasze wyroby są naprawdę dobre i służą przez długi czas, o czym świadczy zadowolenie klientów oraz brak reklamacji naszych wyrobów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne