magazine top

Wartość banknotów obiegowych zależy od tego, jak wiele rzeczy i usług da się za nie nabyć. Jeśli dany banknot został z obiegu wycofany, nie może już służyć jako środek płatniczy, a zatem jego wartość spada do zera – tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Nieuznawane już stare banknoty możesz jednak oddać do skupu. Dla prowadzących takie skupy dilerów wciąż są one wartościowe, chociażby jako okazy kolekcjonerskie, dlatego z pewnością zaproponują Ci za nie korzystną cenę.

Jak wymienić stare banknoty w skupie gotówki?

Skup starej gotówki daje możliwość wymiany pieniędzy na kilka sposobów. Pierwszy to oczywiście transakcja bezpośrednia. Aby jej dokonać, trzeba odwiedzić siedzibę firmy i przekazać kasjerowi posiadane przez siebie wycofane banknoty, a następnie odebrać za nie należność. Drugi sposób to transakcja zdalna, a więc za pośrednictwem poczty kurierskiej. W takim przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale za to wiąże się z niezaprzeczalną wygodą. Żeby dokonać transakcji zdalnej, trzeba spakować stare banknoty, a następnie wypełnić i wysłać specjalny formularz dostępny na stronie skupu oraz nakleić otrzymaną w odpowiedzi etykietę na paczkę, po czym przekazać tę paczkę kurierowi. Po odebraniu przesyłki skup dokona wyceny jej zawartości i należną zapłatę przeleje na wskazane przez klienta konto bankowe. Można też oczywiście zamówić kuriera samodzielnie albo nadać paczkę paczkomatem. Trzeba jednak pamiętać, że transakcja zdalna zawsze oznacza konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty – za obsługę logistyczną całego procesu.

Jakie banknoty można wymienić w skupie?

Skup starej gotówki jak staragotowka.pl przyjmuje wycofane banknoty dowolnego typu, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Można mu odsprzedać nawet tak egzotyczne waluty jak dolar hongkoński czy szekel izraelski. Warunek jest jeden: banknoty muszą być w dobrym stanie. Nie mogą być więc podarte ani postrzępione, podobnie jak poplamione czy odbarwione, ponieważ utrudni to odczytanie nominału i nie pozwoli na wycenę. Zniszczone pieniądze nie zainteresują żadnego kolekcjonera. Jeśli jednak posiadasz stare banknoty w nienaruszonym stanie, możesz bez problemu wymienić je na nowe – w skupie na pewno otrzymasz za nie dobrą zapłatę.

fb button

grab my essay banner

logo jooble