magazine top

Smart Trading Company Sp. z o.o., z siedzibą w Jawczycach, jest wyznacznikiem innowacji i jakości w produkcji komponentów mechanicznych dla branży kolejowej i wojskowej. Założona w 2007 roku, firma z impetem wkroczyła na międzynarodową arenę, stale poszerzając swoje granice działalności. Oparta na filarach innowacyjności i ciągłego doskonalenia, Smart Trading Company jest synonimem zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które nie tylko wspierają kluczowe układy energetyczne, zasilające i komunikacyjne, ale także definiują standardy w swoich sektorach. Nieugięte dążenie do perfekcji i rygorystyczne przestrzeganie standardów jakości zostały potwierdzone licznymi certyfikatami oraz stałym uznaniem ze strony klientów.

W wywiadzie, którego autorem jest Konrad Nowak - Ignatowski, wiceprezes zarządu Smart Trading Company Sp. z o.o., zapraszamy czytelników do świata innowacji i technologii, które napędzają rozwój branży kolejowej i wojskowej. Pan Nowak - Ignatowski z pasją opowiada o ewolucji firmy, od jej początków po dynamiczny rozwój, który pozwolił Smart Trading Company stać się liderem w swojej dziedzinie. Czytelnicy mają unikalną okazję, by poznać kulisy działalności firmy, jej unikalną ofertę, która łączy zaawansowaną robotyzację z filozofią ciągłego doskonalenia, a także plany na przyszłość, które są odpowiedzią na rosnące wymagania rynku kolejowego. Pan Konrad dzieli się również refleksjami na temat wpływu firmy na rynki, na których działa, podkreślając znaczenie certyfikatów jakości oraz zaangażowanie w budowanie trwałych i wartościowych relacji z partnerami biznesowymi. Zapraszamy do lektury tej inspirującej opowieści o technologii, jakości i ludziach, którzy każdego dnia tworzą przyszłość Smart Trading Company.

Czy mógłby Pan opowiedzieć jak narodziła się idea założenia firmy i co stanowiło inspirację? Jakie były najważniejsze wydarzenia w historii firmy, które przyczyniły się do jej obecnego sukcesu?

Historia naszej firmy zaczyna się od pomysłu, który narodził się w głowie mojego przyjaciela i wspólnika. Jego doświadczenie w branży technologicznej i pasja do tworzenia innowacyjnych procesów produkcyjnych zainspirowały nas do stworzenia firmy, która odpowiadałaby na potrzeby rynku inżynierskich rozwiązań. Wspólnie z grupą doświadczonych inżynierów postanowiliśmy dostarczać najwyższej jakości produkty, spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Firma. rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku, szybko zdobywając czołową pozycję w produkcji komponentów mechanicznych dla branży kolejowej i wojskowej. Naszą drogę do sukcesu wyznaczyły kluczowe wydarzenia, które miały miejsce na przestrzeni lat. Uzyskanie certyfikatu ISO 9001:2008 w 2012 roku było potwierdzeniem naszego zaangażowania w utrzymanie najwyższych standardów jakości. Otwarcie nowej fabryki w Jawczycach w 2015 roku znacząco zwiększyło nasze możliwości produkcyjne, pozwalając na realizację ambitniejszych projektów. To właśnie te momenty, wraz z uzyskaniem certyfikatu kolejowego ISO 15085 i dopuszczeniem przez Deutsche Bahn, umocniły naszą pozycję jako zaufanego partnera na międzynarodowej arenie kolejowej. Nasz dynamiczny rozwój, oparty na marzeniach i ambicjach założycieli, przekształcił nas w firmę o globalnym zasięgu, znaną z wysokiej jakości swoich produktów i usług.

Czym dokładnie zajmuje się firma? Jakie produkty oferujecie swoim klientom?

Smart Trading Company specjalizuje się w produkcji zaawansowanych komponentów mechanicznych dla branż kolejowej i wojskowej. Nasza oferta obejmuje szeroki asortyment produktów, od elementów podwozi i nadwozi, przez układy napędowe, po zaawansowane systemy elektryczne i elektroniczne oraz bezpieczeństwa. Nasze produkty wyróżniają się na rynku dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, co gwarantuje ich najwyższą jakość i niezawodność. Oprócz tego, oferujemy też kompleksowe usługi inżynierskie, w tym prototypowanie i produkcję w zaawansowanych etapach technologicznych.

Kim są główni klienci firmy?

Głównymi odbiorcami naszych produktów są przedsiębiorstwa z branży kolejowej i wojskowej. Współpracujemy z wiodącymi producentami taboru kolejowego oraz dostawcami sprzętu wojskowego, dostarczając nasze komponenty i usługi zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Nasze produkty są cenione za innowacyjność, niezawodność i zgodność z najwyższymi standardami branżowymi.

W czym tkwi wyjątkowość Państwa oferty? Jak dbacie o utrzymanie wysokich standardów jakości?

Unikalność naszej oferty wynika z synergii innowacyjnego podejścia do produkcji i niezachwianej dbałości o jakość. Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami, co pozwala nam oferować produkty, które nie tylko spełniają, ale często przekraczają oczekiwania naszych klientów. Wyjątkowość Smart Trading Company to również nasze zaangażowanie w ciągły rozwój i doskonalenie, co jest odzwierciedleniem filozofii Toyoty – Drogą Toyoty. Ta filozofia kładzie nacisk na ciągłe doskonalenie procesów, eliminowanie marnotrawstwa, harmonię między pracownikiem a maszyną oraz zasadę ‚kaizen’, czyli ciągłego ulepszania wszystkich aspektów działalności. Stawiamy na automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych, co przekłada się na wydajność i precyzję. Dodatkowo, dzięki systemom zarządzania jakością zgodnym z normami ISO i DB, zapewniamy najwyższy standard naszych usług. Stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników jest dla nas kluczowe, ponieważ wierzymy, że nasz zespół to fundament naszego sukcesu. Przez inwestycje w szkolenia i rozwój kompetencji zapewniamy, że nasza firma pozostanie na czele innowacji i doskonałości.

Ciągły rozwój rynku przyczynia się do poszukiwania i wprowadzania przez firmę coraz to lepszych technologii i metod produkcji. W jaki sposób rozwijana jest Państwa oferta?

Nasza oferta rozwija się w ścisłej współpracy z klientami, których potrzeby i oczekiwania są dla nas najważniejsze. Realizujemy prace badawczo-rozwojowe, które pozwalają nam nie tylko wprowadzać na rynek innowacyjne produkty, ale także udoskonalać istniejące procesy wytwórcze. Skupiamy się na ciągłym doskonaleniu naszych metod, by zapewnić najwyższą jakość produktów i usług.

Jak prezentuje się zaplecze produkcyjne firmy Smart Trading Company? Czy mógłby Pan opowiedzieć o ostatnich inwestycjach, które miały znaczący wpływ na rozwój firmy?

Nasze zaplecze produkcyjne jest wyposażone w nowoczesne maszyny i urządzenia, co umożliwia nam realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Ostatnie inwestycje, w tym zakup maszyn numerycznych i zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych o dużej przestrzeni roboczej, pozwoliły nam zwiększyć wydajność produkcji oraz rozszerzyć nasze możliwości eksportowe. Takie inwestycje nie tylko zwiększają naszą konkurencyjność, ale także świadczą o naszym zaangażowaniu w ciągłe doskonalenie.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez wysoko wykwalifikowanego personelu. Ile osób zatrudnia obecnie firma Smart Trading Company? Jakie kompetencje i doświadczenie posiadają zatrudnieni u Państwa pracownicy?

Smart Trading Company zatrudnia 120 wysoce wykwalifikowanych pracowników, w tym technologów, inżynierów oraz pracowników produkcyjnych. Nasi pracownicy są sercem naszej firmy; dzięki ciągłemu rozwojowi i ewolucji personalnej wielu z nich stało się ekspertami we własnych dziedzinach. Podejście to gwarantuje, że jakość naszych produktów i usług jest zawsze na najwyższym poziomie.

Wysoka jakość wytwarzanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie z renomowanymi dostawcami i podwykonawcami. Czy wśród nich są partnerzy biznesowi, z którymi współpracujecie od lat i których warto by podkreślić w kontekście działalności firmy Smart Trading Company?

W naszej filozofii biznesowej słowo „renoma” zastępujemy pojęciami takimi jak relacje, zaufanie i jakość współpracy. Wszystkie firmy, z którymi współpracujemy, wniosły znaczący wkład w nasz sukces. Budujemy długotrwałe i stabilne relacje biznesowe, które są fundamentem naszej strategii i pozwalają nam nieustannie doskonalić nasze produkty, zmierzając do 100% perfekcji.

W jaki sposób firma dba o harmonijny rozwój biznesu i otoczenia? Jaki jest wpływ firmy na lokalną gospodarkę i społeczność?

Nasza firma kładzie duży nacisk na rozwój nie tylko biznesowy, ale także społeczny. Pracownicy są odpowiedzialni za swoje stanowiska i odgrywają kluczową rolę w procesach produkcyjnych. Zarząd osobiście angażuje się w szkolenie każdego pracownika, wdrażając procedury i standaryzację stanowisk. Taki model pracy sprzyja nie tylko rozwojowi kompetencji, ale także wzmacnia lokalną społeczność, tworząc stabilne miejsca pracy i wspierając lokalną gospodarkę.

Jakie główne wyzwania napotkała firma w ostatnich latach swojej działalności i jak sobie z nimi poradziliście?

W ostatnich latach napotkaliśmy na szereg wyzwań, w tym pożar hali produkcyjnej w 2020 roku, który przyspieszył tylko nasze plany inwestycyjne. Dziś dysponujemy trzema nowoczesnymi halami produkcyjnymi wyposażonymi w zaawansowane maszyny. Również wyzwania gospodarcze, takie jak inflacja, stanowią dla nas bodziec do ciągłego doskonalenia i adaptacji naszych strategii.

Czy mógłby Pan wyjawić, jakie są plany firmy na najbliższe lata? W jakim kierunku zamierzacie rozwijać swoją działalność?

Nasze plany na najbliższe lata skupiają się na ciągłym doskonaleniu jakości procesów, szkoleniu i podnoszeniu kwalifikacji naszych pracowników oraz na dalszej automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Dzięki tym działaniom planujemy zwiększyć nasze możliwości produkcyjne, utrzymując przy tym obecny poziom zatrudnienia i kosztów. Naszym celem jest zawsze bycie o krok przed potrzebami rynku i oczekiwaniami naszych klientów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble