magazine top

Cyfryzacja to nasza teraźniejszość, ale także przyszłość. Wyświetlacze cyfrowe możemy spotkać niemal wszędzie, jeśli chodzi o dobrze rozwijającą się branżę biznesową. Ekra-ny interaktywne są doskonałą formą reklamy w wielu branżach.

Wyświetlacze LED w lokalach typu fast food

Doskonale rozwiniętą branżą jest z pewnością gastronomia. Modne lokale z jedzeniem szybkiej obsługi w Polsce to pokłosie amerykanizacji, która w późnych latach 90. XX wieku zaczęła powoli docierać do Polski. Znane sieciówki z tzw. posiłkami fast food zyskały ogromną popularność. Obecnie lokale tego typu mogą rozwijać się jeszcze prężniej, a to za sprawą postępu technologicznego. Wyświetlacze cyfrowe Smart Signage znajdujące się wewnątrz restauracji i zewnętrzne ekrany interaktywne są doskonałą formą reklamy.

Tradycyjne karty menu to już powoli przeszłość. Klient, który widzi na cyfrowym wyświetlaczu aktualną ofertę, może zostać zaciekawiony i zaintrygowany przedstawianymi treściami. Często lepiej niż samo słowo na papierze do konsumenta przemawia jego wizualizacja. Oprócz aktualnej oferty gastronomicznej na wyświetlaczach LED pojawiają się też bieżące ceny promocyjne, godziny otwarcia lokalu i wszelkie zmiany, które zachodzą. A więc klient, jeszcze przed wejściem do restauracji, ma nakreślony obraz tego, co w niej zastanie, co będzie mógł zamówić.

Ekrany interaktywne w turystyce, bankowości i szkołach

Technologia ogarnęła wiele dziedzin naszego życia. Jest nieodłączną jego częścią. Wyświetlacze cyfrowe, które są aktualnym źródłem informacji, możemy spotkać na lotniskach, w muzeach, kinach, hotelach, urzędach, a nawet szkołach. Placówki edukacyjne stawiają na naukę poprzez cyfryzację. Modelem monitora, który nada się do nauki szkolnej, jest np. urządzenie interaktywne Samsung Flip 3. Jak działa? To innowacyjny sprzęt, który umożliwia interaktywne nauczanie, a także zapewnia nauczycielom narzędzia do prowadzenia efektywnych i przede wszystkim interesujących lekcji. Co więcej, ma szereg funkcji w zakresie oprogramowania. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie nie powinni mieć problemów z obsługą tego urządzenia, ponieważ jest ona niezwykle intuicyjna. 

Ekrany interaktywne są oczywiście dotykowe, co ułatwia ich użytkowanie. Można je połączyć z urządzeniami osobistymi, np. smartfonem, laptopem czy tabletem. Zaletą jest także wbudowana przeglądarka stron internetowych oraz zdalny dostęp do aplikacji, plików i folderów. Sam interaktywny wyświetlacz został opracowany w taki sposób, aby pomagał w rozwiązywaniu zadań, natomiast – jak deklaruje producent urządzenia – jako rysik można wykorzystać dowolny przedmiot. Monitor interaktywny urządzenia Samsung Flip 3 rozpozna, czy użytkownik pisze narzędziem grubym, czy cienkim, dzięki czemu odpowiednio dostosuje wrażenia z notowania. Z kolei wprowadzone treści można w prosty sposób usunąć, wystarczy przesunąć po nich palcem lub dłonią.

Ekrany interaktywne to przyszłość wielu branż i dziedzin życia. Interaktywność pomaga w nauce, a później może przynosić zyski w pracy.

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble