magazine top

Content is a king – co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Zastanawiasz się, czy założyć bloga, czy tworzyć opisy kategorii, publikować w mediach społecznościowych, a może lepiej sprawdzi się newsletter bądź e-book albo podcast? Podajemy najpopularniejsze i najskuteczniejsze rodzaje treści, w jakie warto zainwestować, prowadząc działania content marketingowe, wspierające SEO.

Content marketing – co to jest i jakie ma znaczenie?

Content marketing to inaczej marketing treści, w ramach którego tworzymy komunikaty w obrębie własnej witryny, jak i dystrybuujemy je na zewnętrznych portalach. Strategia content marketingowa ma zainteresować i przyciągnąć odbiorców oraz nakłonić ich do konkretnego działania, na przykład zakupu, zapisania się do newslettera, skorzystania z danej usługi czy przejścia do wybraną stronę. Wartościowy content pozwala zbudować trwałe relacje z użytkownikami, zyskać ich zaufanie oraz sprawić, że chętnie będą nie tylko do nas wracać, ale i polecać znajomym.

Tworzenie wysokiej jakości treści nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Warto powierzyć to zadanie profesjonalnej agencji content marketingowej lub agencji SEO z doświadczonymi specjalistami oraz copywriterami na podkładzie. Sprawdź ofertę agencji SEMPAI https://sempai.pl/oferta/content-marketing/, która stawia na content efektywnościowy, czyli taki, który sprzedaje. Treści odpowiadają na potrzeby oraz pytania użytkowników, przyjemnie się je czyta, a dodatkowo są skutecznie zoptymalizowane. To z kolei wpływa na lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania Google, a wyższa pozycja wpływa na większy ruch i jest szansą na lepszą konwersję.

pexels verschoren maurits 3636822

Rodzaje treści w content marketingu

Skoro wiemy już, co to jest content marketing, to możemy przejść do przykładów treści, jakie warto wykorzystać w promocji swojej marki. Poniżej wymieniamy najpopularniejsze z nich, przy czym ważne jest, by każde z nich było zoptymalizowane pod SEO:

  • artykuły na blogu firmowym: mogą mieć charakter poradnikowy, informacyjny lub ekspercki, publikowane regularnie;
  • opisy kategorii i produktów: źródło cennych informacji, niepozorne, ale skuteczne narzędzie do optymalizacji;
  • posty i relacje w mediach społecznościowych, jak Facebook, Instagram, TikTok czy LinkedIn;
  • artykuły sponsorowane: treści pojawiające się na zewnętrznych portalach;
  • newsletter: budowanie relacji, dzielenie się widzą i nowinkami;
  • FAQ: odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, dzięki którym rośnie poziom satysfakcji użytkownika z pobytu na stronie;
  • e-book, raport, case study, wywiad: pomocne przy budowaniu wizerunku eksperta;
  • materiały graficzne: infografiki, zdjęcia, prezentacje multimedialne, memy;
  • materiały wideo: filmy, webinary;
  • materiały dźwiękowe: podcasty, audiobooki.

Dostrzegasz potencjał kampanii content marketingowej, jednak chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat. Przeczytaj artykuł https://sempai.pl/blog/content-czym-jest-i-dlaczego-tak-wazna-jest-jego-jakosc/, a dowiesz się z niego między innymi, dlaczego content jest tak ważny oraz jak tworzyć dobrej jakości treści.

Podsumowując, bez względu na to, w jakiej branży działasz, content marketing przyniesie Ci wiele korzyści – od lepszego ruchu na stronie, wzrostu świadomości marki i wypromowania swoich produktów, przez zbudowanie relacji z odbiorami i zwiększenie ich zaangażowania. Nie czekaj i przekonaj się, że to naprawdę działa.

fb button

grab my essay banner

logo jooble