magazine top

Decyzja o zakupie nowego mieszkania od dewelopera nie jest podejmowana z dnia na dzień. Samo poszukiwanie wymarzonego lokum trwa nieraz kilka tygodni lub miesięcy. Gdzie znaleźć nowoczesne mieszkanie w atrakcyjnej cenie? Z tym pytaniem mierzy się wiele osób poszukujących mieszkania na rynku pierwotnym.

Mieszkanie w Warszawie – od czego zależy cena nieruchomości?

Warszawa to jedno z tych miast na mapie Polski, które prężnie się rozwija. Inwestycje deweloperów widać niemal na każdym kroku. Rozbudowuje się zarówno centrum samego miasta, jak i jego przedmieścia. Wybór nowych lokali mieszkaniowych od deweloperów jest zatem dosyć duży, a o przestoju na warszawskim rynku nieruchomości nie może być mowy. Dla wielu osób zaskakujący jest jednak fakt, że różnica w cenie 1 m2 nowego mieszkania może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Skąd biorą się aż tak duże rozbieżności w cenie? Na wartość nieruchomości składa się kilka czynników. Można do nich zaliczyć m.in.:

  • lokalizację mieszkania (im atrakcyjniejsza lokalizacja położona bliżej centrum, tym cena będzie prawdopodobnie większa),
  • standard mieszkania (mieszkania w budynkach o wyższym standardzie są droższe),
  • stopień rozwinięcia infrastruktury użyteczności publicznej w okolicy (na cenę nieruchomości w pewnym stopniu wpływa to, czy w jej pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, zielone tereny rekreacyjne itp.),
  • wielkość mieszkania (im mniejsze mieszkanie, tym niższy koszt jego zakupu).

Osoby szukające lokalu mieszkaniowego w atrakcyjnej cenie powinny skupić się przede wszystkim na ofertach deweloperów obejmujących inwestycje o mniejszym metrażu, nieco oddalone od ścisłego centrum miasta.

Tańsze mieszkania z dala od centrum

Atrakcyjne inwestycje realizowane przez deweloperów coraz częściej skupiają się na obszarach oddalonych od centrum miasta. Mieszkańców w te rejony przyciąga cisza, zielone otoczenie, doskonale rozwinięta infrastruktura oraz bardzo dobra komunikacja, dzięki której mogą do centrum dotrzeć w zaledwie kwadrans. Walory te z pewnością docenią rodziny z małymi dziećmi oraz seniorzy. Niedalekie sąsiedztwo parków i zielonych skwerów zachęca do spacerów i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dobre połączenie komunikacyjne z centrum sprawia, że mieszkańcy z łatwością będą w stanie dotrzeć do pracy.

Mniejszy metraż – mieszkania z myślą o seniorach i singlach

W ofercie deweloperów można bardzo często znaleźć również ciekawe propozycje o niewielkim metrażu. Największym zainteresowaniem osób starszych oraz singli cieszą się mieszkania jednopokojowe o wielkości około 30 m2. Osoby, które chcą oddzielić przestrzeń sypialną od salonu, decydują się przeważnie na zakup mieszkania z dwoma pokojami. Powierzchnia takiego lokalu sięga przeważnie około 44 m2. Dostępne są także mieszkania z trzema oraz czterema pokojami. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które cenią przestrzeń i funkcjonalność mieszkania.

Szukasz mieszkania w Warszawie i zależy Ci na atrakcyjnej lokalizacji, wysokim standardzie i przystępnej cenie? Sprawdź najnowsze realizacje firmy Dantex – osiedle Aurora to ponad 300 mieszkań w okolicy pełnej zieleni.

fb button

grab my essay banner

logo jooble