magazine top

Wciągniki ręczne są napędzane siłą ludzkich mięśni. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów. Warto również zdeterminować indywidualne potrzeby, aby wciągarka w 100% spełniała oczekiwania przyszłego właściciela. Zatem, jak dobrać właściwy wciągnik ręczny? Wskazówki.

 

Czym powinien się wyróżniać wciągnik łańcuchowy ręczny? 


Wciągniki łańcuchowe ręczne powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości (np. stop stali). Warto również, żeby były objęte dobrą gwarancją, a co więcej zapewniały bezawaryjną eksploatację i komfortową pracę w niekorzystnych warunkach.
Należy dopilnować, żeby wciągniki ręczne charakteryzowały się podwyższoną wytrzymałością, sprawnym działaniem przez długi czas, a co najważniejsze - odpornością na uderzenia. Wciągniki powinno się użytkować komfortowo i bezproblemowo. Jednak, od czego powinno się zacząć dobór wciągnika łańcuchowego ręcznego? 

Zobacz ofertę wciągników łańcuchowych ręcznych: https://eurotech.me/kategoria/wciagarki/wciagniki-reczne/wciagarki-reczne-lancuchowe/

  • Rodzaj przenoszonych ładunków 


W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na elementy tj.: ciężar oraz kształt ładunków, ich gabaryty, a także wybór sposobu mocowania (np. chwytak, hak, uchwyt dedykowany). Warto również pamiętać, że przy podnoszeniu i opuszczaniu wrażliwych detali, powinno się zaopatrzyć we wciągnik z dedykowanym osprzętem. 

  • Ciężar ładunku 


Warto zaopatrzyć się w sprzęt, który potrafi udźwignąć o 10-20% większy ciężar, niż maksymalna przewidywana waga ładunku. Pozwoli to uniknąć kosztownych napraw, a przede wszystkim przestoju w pracy. W związku z tym należy wybrać model wciągnika, który udźwignie nieco większy ciężar, niż zakładamy. Wciągniki ręczne obsługują ładunki nawet do 100 ton!

  • Wysokość podnoszenia 


Priorytetowe znaczenie ma również wysokość podnoszenia. Jest to bardzo ważne w miejscach zabudowanych (np. hala produkcyjna), gdzie maszyny i stanowiska są rozstawione w minimalnych odstępach. Wciągnik ręczny powinien umożliwiać płynne i bezpieczne przenoszenie towarów nad różnymi urządzeniami.

  • Potrzeby obecne i przyszłe 


Przed zakupem wciągnika należy zastanowić się nad potrzebami obecnymi (jaki udźwig wymagany jest na dzień dzisiejszy), a także potrzebami w przyszłości (jaki udźwig będzie wymagany za kilka lat, biorąc pod uwagę wszystkie zmiany itd.

wciagnikrecznylancuchowykito2

W jakich warunkach można użytkować wciągarki ręczne? 


Wciągarki ręczne można użytkować w każdych warunkach ze względu na wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Są one zdecydowanie bardziej uniwersalne niż wciągarki elektryczne, ponieważ wyróżniają się lepszą mobilnością.


Podczas produkcji, specjaliści zastosowali przekładnię zwiększającą siłę działania wciągarek. W konsekwencji, za pomocą dwóch rąk można olbrzymi ciężar. Wciągarki ręczne łańcuchowe można zastosować do różnych zadań. Są to m.in.:

  • transportowanie towarów w poziomie, 

  • wyciąganie drutu, 

  • podnoszenie produktów w pionie. 


Wciągarki ręczne łańcuchowe można bez problemu wykorzystać do sportów wodnych (np. w celu przemieszczenia łódki). Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród pracodawców (właściciele fabryk, magazynów) ze względu na mechanizmy zabezpieczające ładunki. Wciągarki współpracują również z górnymi belkami, wózkami oraz suwnicami. 
Wciągarki ręczne idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Dodatkowo montaż i użytkowanie są bardzo proste dzięki czemu nawet osoba początkująca może być tak samo wydajna, jak doświadczony pracownik. Pomimo tego, że wciągarki elektryczne działają zdecydowanie szybciej - ich ręczni konkurenci bronią się funkcjonalnością i prostotą wykonania.

Zobacz ofertę wciągników ręcznych Eurotech: https://eurotech.me/kategoria/wciagarki/wciagniki-reczne/

Jak dobrać właściwy wciągnik ręczny? Podsumowanie 


Wybór właściwego wciągnika ręcznego jest prostym zadaniem, jeśli zwracamy uwagę na odpowiednie elementy. W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę, że wciągnik powinien gwarantować komfortową i bezawaryjną eksploatację. W konsekwencji warto, żeby był wykonany z materiałów wysokiej jakości.
Należy również zastanowić się nad rodzajem przenoszonych ładunków (np. kształt), a przede wszystkim nad ciężarem (wciągnik powinien dać radę udźwignąć 10-20% większy ciężar, niż zamierzony). Ostatnim elementem jest wysokość podnoszenia, którą trzeba dostosować według własnych potrzeb. 

Zdjęcia pochodzą ze strony eurotech.me
 

fb button

grab my essay banner

logo jooble