magazine top

Wielogodzinna praca przy biurku z pewnością nie jest najlepszym wyborem dla naszego kręgosłupa. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, że sporo czasu spędzamy na siedząco również w czasie prywatnym, sytuacja staje się jeszcze bardziej alarmująca. Problemy z plecami, odcinkiem szyjnym czy lędźwiowym, zaburzenia krążeniowe, problemy żołądkowe czy bóle głowy - to tylko kilka przykładów z szerokiego katalogu możliwych problemów. Jak sobie z nimi radzić? Jedną z opcji może być biurko z elektryczną regulacją wysokości, z którego możesz korzystać w pracy lub w domu.

1. Biurko regulowane elektrycznie - na czym to polega?

2. Korzyści z używania biurka elektrycznego

3. Czy biurko elektryczne ma jakieś wady?

4. Na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka elektrycznego?

Minęły już czasy, gdy biurko elektryczne było wyłącznie biurową ciekawostką. Obecnie takie ergonomiczne biurko staje się coraz popularniejsze, co oznacza również, że coraz więcej firm ma je w swojej ofercie. Warto natomiast stawiać na modele powstałe na bazie wieloletniego doświadczenia, jak choćby biurko z elektryczną regulacją wysokości Fly-Desk.

Biurko regulowane elektrycznie - na czym to polega?

Biurka regulowane stanowią szczególną kategorię produktową w obszarze mebli biurowych. Głównym pomysłem, który łączy wszystkie modele, jest fakt, że blat biurka może zmieniać swoje położenie, w zależności od wzrostu użytkownika, jego indywidualnych potrzeb czy preferencji.

Decydując się na biurko podnoszone, możesz wybierać spośród dwóch typów. Pierwszym są biurka regulowane manualnie, za pomocą specjalnej korby wmontowanej w mechanizm, drugim - biurka elektryczne, która dzisiaj zajmować nas będą zdecydowanie mocniej. Ten wariant jest zdecydowanie wygodniejszy. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk na panelu, aby blat zmienił swoje położenie. Część modeli oferuje również pamięć ustawień, dlatego jeśli z mebla korzysta kilka osób (w domu, w biurze czy w przestrzeni coworkingowej), trudno wyobrazić sobie bardziej komfortową opcję. Będzie to także znakomite rozwiązanie, jeśli interesuje cię funkcjonalne biurko gamingowe.

Korzyści z używania biurka elektrycznego

Czy warto kupić biurko elektryczne? Zdecydowanie tak. Osoby, które "przesiadły się" na biurka z regulacją wysokości jednoznacznie stwierdzają, że nie wróciłyby już do typowego mebla. Okazuje się, że przy takich samych lub nawet zwiększonych godzinach pracy czy korzystania z komputera dolegliwości bólowe minęły jak ręką odjął. Osiągnięcie optymalnego ustawienia ergonomicznego pomaga unikać wielu kłopotów zdrowotnych, korzystnie wpływa na postawę i kręgosłup.

Podnoszone biurko to mebel niezwykle wszechstronny, który z łatwością może być dostosowany do różnych zastosowań. Nie służy jedynie jako miejsce pracy przy komputerze. Dzięki możliwości regulacji wysokości blatu, może być używane jako stanowisko do nauki, rysowania, modelowania czy drobnych prac naprawczych. Z łatwością skorzysta z niego cała rodzina lub większa liczba członków zespołu, a jedno wciśnięcie przycisku będzie w stanie przemienić ergonomiczne biurko elektryczne w stół konferencyjny czy blat pomocny przy prezentacji.

Czy biurko elektryczne ma jakieś wady?

Mimo licznych zalet, jakie oferują biurka, koniecznie musimy wspomnieć także o mankamentach, jakie się z nimi wiążą. Przede wszystkim,regulowane biurko jest zdecydowanie droższe od tradycyjnego, co może być istotnym czynnikiem, zwłaszcza gdy operujemy ograniczonymi budżetami. W zależności od wielkości mebla, wybranych dodatków i komponentów, rangi producenta czy zastosowanych materiałów cena biurka waha się od ok. 1 500 zł do nawet kilku tysięcy.

Tu jednak koniecznie musimy zaznaczyć, że na jakości nie warto oszczędzać. Odpowiedź na ten postulat niejako wynika z drugiej wady, jaką chcemy przywołać - mianowicie, ryzyka awarii napędu elektrycznego. Gdy napęd przestaje działać, biurko po prostu zamiera w określonym położeniu i zdziałanie czegokolwiek z regulacją wysokości okazuje się niemożliwe. Może to prowadzić do dyskomfortu, wyraźnie utrudniać, a czasem nawet uniemożliwiać pracę. W takiej sytuacji konieczne jest naprawienie biurka lub wymiana napędu, co generuje dodatkowe koszty i niedogodności.

Podobny mankament pojawi się również w przypadku awarii prądu - tu jednak praca przeważnie i tak zostaje uniemożliwiona ze względu na brak aktywności komputera czy routera.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka elektrycznego?

Skoro wspomnieliśmy już o tym, jak ważna jest jakość, odpowiedzmy sobie na pytanie, na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka elektrycznego? Istnieje kilka takich kluczowych parametrów.

  • Zakres regulacji wysokości - maksymalna i minimalna wysokość blatu

Sprawdź, czy dane biurko rzeczywiście będzie można dostosować do Twojego wzrostu czy wzrostu członków Twojej rodziny lub zespołu, a także, czy umożliwia ono pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

  • Nośność

Zweryfikuj, czy biurko może udźwignąć maksymalne obciążenie, jakie planujesz na nim umieścić, w tym sprzęt komputerowy, monitory i inne przedmioty.

  • Stabilność biurka

Dobrej jakości biurko z regulacją powinno być stabilne na każdej wysokości.

  • Wymiary biurka

Upewnij się, że blat biurka ma odpowiednie wymiary, aby pomieścić wszystkie potrzebne przedmioty, a dodatkowo zapewnić wystarczająco dużo miejsca do pracy.

Oczywiście, istnieją także dodatkowe cechy, które warto wziąć pod uwagę, jak na przykład możliwość wyposażenia biurka w przepusty kablowe czy katalog dodatkowych akcesoriów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble