magazine top

Jeśli chcesz wybrać najlepszy Hosting WordPress, musisz pamiętać o wielu istotnych rzeczach. Choć wiele firm hostingowych uważa, że to właśnie ich usługi są najlepsze, warto zorientować się, czy jest tak naprawdę. Po czym poznać, że dany hosting stron jest dobry? Prezentujemy 7 najważniejszych kwestii, które mają znaczenie podczas wyboru odpowiedniej oferty.

Co to jest CMS WordPress? Kilka słów na ten temat

CMS, czyli Content Management System, dotyczy systemu zarządzania treścią. Jest on niezbędny to stworzenia strony internetowej oraz możliwości jej prowadzenia, bez posiadania większych zdolności w tym zakresie. Wybierając odpowiedni system, możesz dowolnie zarządzań stroną oraz jej treścią jako administrator, to znaczy wprowadzać zmiany, dodawać artykuły i podstrony. Nie musisz używać w tym celu kodu HTML oraz edytora. Wszystko zmieniasz za pomocą wygodnego i intuicyjnego panelu. 

Dlaczego użytkownicy decydują się na wybór CMS właśnie w WordPressie? Wpływ na te tendencje ma w głównej mierze popularność tych rozwiązań, dzięki którym istnieje większość stron i portali w Internecie. Wiele dodatków i wtyczek, wygodny system edycji i administracji dodatkowo wpływają pozytywnie na odczucia twórców. Dlatego też jest to najczęściej wybierany system do  tworzenia i zarządzania treściami w sieci. 

Jak wybrać dobry hosting na WordPress?

Wybór odpowiedniego hostingu umożliwiającego prowadzenie strony na WordPress nie zawsze łączy się z najlepszymi rezultatami. Często wybierając niesprawdzoną pomoc hostingodawcy może okazać się, że witryna będzie działać nieco gorzej niż w standardowej opcji. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie i przetestowanie, która z zaprezentowanych ofert naprawdę będzie warta uwagi. Przedstawiamy 7 najważniejszych kwestii, które pomogą Ci znaleźć potencjalnie najlepsze rozwiązanie. Oto one:

Zwróć uwagę na rodzaj dysku.

Hostingodawcy tworząc swoje oferty, często przedstawiają pojemność dysku. Jednak informacja ta nie jest jedyną, która powinna nas zainteresować. Możesz spotkać tutaj dyski:

  • SSD - to najszybsze dyski półprzewodnikowe.
  • HDD - wolniejsze od półprzewodnikowych SSD dyski talerzowe. 
  • SSD NVMe - dyski wielokrotnie szybsze od SSD.

Oczywiście najlepiej wybrać najlepszą opcję, która pozytywnie przełoży się na funkcjonowanie strony. 

Sprawdź ilość transferu

Możesz uzyskać dowolną ilość transferu do dyspozycji, w zależności od wybranej oferty. Jest on wykorzystywany wraz z każdym ruchem obecnym na stronie, czyli między innymi poprzez otworzenie strony, przesyłanie plików, pobieranie czy obsługę poczty e-mail. Zapotrzebowanie to warto obliczyć wraz z odpowiednim zapasem, choć najlepiej sprawdzą się oferty nielimitowane. 

Pojemność dysku ma znaczenie 

Podczas wyboru odpowiedniej oferty zwróć uwagę na pojemność dysku oraz limity. Najlepiej wybrać ofertę zawierającą największą pojemność dysku, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się, że zabraknie Ci miejsca. Wraz z upływem czasu Twój biznes i strona będą się rozwijać, dlatego nawet jeśli teraz nie jest Ci to potrzebne, później może się przydać. 

Sprawdź, czy zyskasz darmowy certyfikat SSL

Certyfikat SSLw obecnych czasach jest absolutnym standardem. Zapewnia on bezpieczne połączenie pomiędzy stroną a użytkownikami, wpływa na wyświetlanie oraz pozycjonowanie w Google. Certyfikat ten możemy kupić, jak również uzyskać go za darmo wraz z ofertą hostingodawcy. 

Ile domen i serwisów znajduje się na jednym koncie?

W większości hostingów WordPress możesz zakładać strony, wykorzystując dowolne systemy CMS. W podstawowych pakietach możesz założyć kilka serwisów. Jeśli jednak Twoja usługa zakłada tylko jedną domenę, to lepiej zrezygnuj i poszukaj lepszych ofert w podobnej cenie. Wraz z powiększaniem działalności Twojej firmy z pewnością będziesz chciał założyć chociaż jedną dodatkową stronę, nawet w formie bloga. 

Dostęp do protokołu SSH.

Protokół SSH umożliwia dostęp do zmian w serwerze, wykorzystując w tym celu odpowiednie komendy. Dzięki temu szybko i sprawnie wykonasz i przywrócisz kopię zapasową, wyczyścisz pliki z zawirusowanej strony i nie tylko. Dlatego też warto zadbać o możliwość skorzystania z SSH także w tej sytuacji, gdy na ten moment uważasz, iż jest to zbędne. 

Konsola WP-CLI

Choć może być to rozwiązanie niezbyt znane dla początkujących użytkowników, to warto się z nim zapoznać. Konsola WP-CLI to narzędzie służące do zarządzania stronami na WP za pomocą komend w formie testowej. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwoli Ci uzyskać wiele korzyści, między innymi instalować nowe strony i nimi zarządzać. Warto więc sprawdzić, czy dany usługodawca posiada je w swojej ofercie.

Hosting na WordPress

Wybierając odpowiednią ofertę hostingową na WP, musisz zwrócić uwagę na wiele kwestii. Przedstawiliśmy najważniejsze, które będą miały kluczowe znaczenie. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na proces decyzji, a Ty znajdziesz najlepszą ofertę, która pozytywnie Cię zaskoczy. 

Źródła i więcej informacji: https://hostingdomeny.pl/hosting-wordpress.htmlhttps://hostingserwerow.pl/hosting-wordpress/

fb button

grab my essay banner

logo jooble