magazine top

Jeżeli chcemy zapewnić odpowiednią ekspozycję naszych materiałów reklamowych, powinniśmy dobrać odpowiednio ich wielkość. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie masztów flagowych, które pozwalają na wywieszenie reklamy na danej wysokości, aby była ona widoczna nawet z dużej odległości. W tym wpisie podpowiemy, jak dobrać flagę do wielkości masztu.

Co należy wiedzieć o flagach?

Warto wziąć pod uwagę to, że w przypadku flag, które mają zostać umieszczone na zewnątrz, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg lub wiatr. Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z którego zostanie wykonany maszt flagowy. Powinny być one odporne na korozje, mrozy oraz promieniowanie UV.

Jaki rozmiar flagi?

Warto wiedzieć, że jeżeli zawiesimy na maszcie zbyt dużą flagę, ta może stanowić za duże obciążenie, a tym samym narażać maszt na odkształcenie. Maszty i flagi powinny być dobrane do siebie tak, aby zapewniać wzajemny balans, a jednocześnie być widocznymi z dalszej odległości.

Jaki rozmiar flagi do danej długości masztu?

Poniżej postaramy się przedstawić najpopularniejsze wymiary masztów flagowych oraz pasujące do nich flagi.

  • Maszt flagowy 6 m – do masztu tej długości powinniśmy zamontować flagę, której długość nie przekracza 1,5 m. Taka wielkość flagi pozwoli na utrzymanie stabilnej konstrukcji i nie będzie narażona na przechylanie i przeciążenia.
  • Maszt flagowy 8 m – długość flagi w maszcie takiej wysokości może dochodzić aż do 2 metrów.
  • Maszt flagowy 10 m – maszty takiej długości są dodatkowo wzmacniane, aby wytrzymać jak najwięcej. Dodatkowo jest to najczęściej stosowany rodzaj masztów przez firmy do oznaczania swoich siedzib. Długość flagi zawieszonej na takim maszcie może osiągać 2,5 m.

Jak dobrać flagę – podsumowanie

W doborze odpowiedniej wielkości flagi najważniejsze jest to, aby brać pod uwagę naturalne siły działające na maszt. Jeżeli nasza flaga będzie za duża, może okazać się, że nie wytrzyma pod wpływem wiatru lub deszczu.

 Źródło zdjęć: freepik.com

fb button

grab my essay banner

logo jooble