magazine top

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej efektywne procesy aseptyczne, Alfa Laval rozszerza swoją ofertę zaworów membranowych Unique DV-ST UltraPure. Całkowicie nowa oferta obejmuje smuklejsze siłowniki i zoptymalizowane lekkie korpusy zaworów z opcjami zapewniającymi bezkonkurencyjnie ekonomiczną eksploatację. Ulepszona seria DV-ST UltraPure jest w pełni konfigurowalna, dzięki czemu spełnia praktycznie wszystkie wymagania procesów aseptycznych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Smuklejsze, zajmujące niewiele miejsca siłowniki i lekkie, odlewane korpusy zaworów zapewniają optymalną wydajność to innowacyjne rozwiązania udoskonalonej serii DV-ST UltraPure. Te mniejsze aseptyczne zawory membranowe zapewniają duże korzyści – zaczynając od stosunkowo niskich kosztów zakupu, aż po wymierne korzyści związane ze zwrównoważonym rozwojem.

„Te udoskonalenia sprawiają, że nasze zawory membranowe Unique DV-ST UltraPure nie mają sobie równych” – mówi Paw Kramer, Menedżer portfolio, Zawory i Automatyka, Alfa Laval.

Mniejsza powierzchnia zabudowy siłownika, większa wydajność

Rozmiar ma znaczenie. Nowy smukły siłownik DV-ST UltraPure ze stali nierdzewnej (SS/SL) jest o 42% lżejszy, o 25% bardziej kompaktowy i o 17% krótszy w porównaniu z większością siłowników. Kolejna zaleta: jest bardziej energooszczędny dzięki zmniejszonemu zużyciu powietrza. Te w pełni spawane, bezobsługowe siłowniki, przetestowane pod kątem wykonania miliona skoków bez konieczności serwisowania, są przystosowane do pracy w szerokim zakresie ciśnień. Opcje obejmują ekonomiczny wskaźnik położenia zaworu, a także kompleksowe automatyczne wykrywanie i sterowanie zaworem.

Nowe odlewane korpusy zaworów o optymalnych osiągach (OP)

Do rodziny korpusów zaworów DV-ST UltraPure dołączył nowy odlewany korpus zaworu o optymalnych osiągach (OP) zgodny z ASME BPE. Zaprojektowany w oparciu o analizę obliczeniowej dynamiki płynów jest średnio o 36% lżejszy od standardowego odlewanego korpusu zaworu i posiada znacznie mniejszy rozmiar gniazda. Przekłada się to na następujące korzyści: niższe koszty montażu ze względu na mniejszą powierzchnię; szybsze, bardziej energooszczędne cykle czyszczenia, ponieważ jest tu mniej stali do podgrzewania w celu sterylizacji na miejscu; niższy całkowity koszt zakupu ze względu na mniejsze membrany, uchwyty i/lub siłowniki; oraz bezpieczna, prosta i tania konserwacja.

Zaprojektowany dokładnie według specyfikacji klienta

W pełni konfigurowalna, ulepszona seria Unique DV-ST UltraPure spełnia praktycznie wszystkie wymagania procesów aseptycznych. Pakiet dokumentacji Alfa Laval Q-doc zapewnia pełną identyfikowalność części, bezproblemowy proces kwalifikacji i walidacji oraz długotrwały komfort użytkowania.

Aby dowiedzieć się więcej na temat ulepszonej linii produktów Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure, odwiedź stronę

https://www.alfalaval.pl/produkty/sterowanie-przeplywami/zawory/zawory-membranowe/unique-dv-st-ultrapure/

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne