magazine top

Wybierając etui na telefon, warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość wykonania, cenę czy poprawne dopasowanie do konkretnego modelu smartfona, ale także na właściwości techniczne. Dziś rynek jest dość zróżnicowany i warto poznać nowoczesne rozwiązania, jeśli chodzi o etui.

iMeek Wallet- etui połączone z portfelem

Sama koncepcja skórzanego, „książeczkowego” etui nie jest nowa, ale etui Huawei P30 Pro typu iMeek Wallet to zupełnie nowy standard. W tym przypadku mamy do czynienia z dobrej jakości skórą, silikonową wkładką, która zabezpiecza telefon oraz silnym klipsem magnetycznym. Takie etui zapewnia pełną ochronę ekranu, natomiast tym, co zwraca uwagę, jest przede wszystkim dopasowanie do konkretnego modelu telefonu. Etui to pozwala na prowadzenie rozmów bez jego otwierania – wycięcia na głośnik oraz dostęp do wszystkich przycisków pozwalają na zupełnie bezwzrokową obsługę smartfona w czasie rozmowy.

Wewnątrz, poza miejscem na telefon, przygotowane zostały przegródki pozwalające przechować na przykład karty płatnicze, a etui tego typu zwykle ma też dodatkową podstawkę, która pozwala wygodnie używać smartfona do oglądania filmów czy prowadzenia wideorozmów.

W skrócie:

 • Pełna ochrona ekranu i tylnej ścianki przed zarysowaniem i pęknięciem

 • Bardzo dobra stabilizacja telefonu

 • Dodatkowa funkcjonalność w postaci kieszonek do wykorzystania

 • Wygodna podstawka

Clear View- jednoczęściowe etui z klapką

Clear View – oferowane jako etui Samsung A51, ale też innych telefonów z klasy średniej i flagowców – to stosunkowo niewielka obudowa ochronna z kompozytu. Do produkcji tego typu etui wykorzystuje się polimery, których twardość i sprężystość zostały dobrane w taki sposób, aby chronić telefon przez uszkodzeniami w razie upadku. Etui jest jednoczęśiowe z klapką uchylaną na odpowiednio uformowanym przewężeniu. Przednia część pokryta jest warstwą lustrzaną, co jest rozwiązaniem nietypowym, dającym ciekawe efekty estetyczne. Jednocześnie jest to powierzchnia półprzezroczysta, pozwalająca na podgląd powiadomień z ekranu. Etui to, aby było maksymalnie funkcjonalne, wykorzystuje się łącznie z aplikacją do odbicia lustrzanego.

Clear view to rozwiązanie minimalistyczne, świetnie dopasowane do konkretnego modelu telefonu i bardzo trwałe. Estetyka tego typu etui sprawia, że chętnie wykorzystywane przez użytkowników wielu modeli. Samo tworzywo, z którego futerał jest wykonany, zostało uformowane w taki sposób, aby etui można było wykorzystać jako podstawkę pod telefon oparty w pozycji horyzontalnej.

W skrócie:

 • Bardzo dobra ochrona telefonu przed uszkodzeniami

 • Możliwość podglądu powiadomień bez konieczności otwierania etui

 • Niewielka grubość i pomijalny ciężar

 • Łatwość personalizacji telefonu poprzez wybór etui w różnych kolorach

Smart Flip- etui w awangardowym stylu 

Trudno jest skonstruować etui Xiaomi Redmi Note 9 Pro, które jednocześnie chroniłoby w pełni ekran oraz pozwalało na korzystanie z funkcji smart. Problem ten został rozwiązany w futerałach typu Smart Flip, na których przedniej części wydzielony został dotykowy pasek interaktywny służący do wyświetlania powiadomień oraz pozwalający na odrzucanie i odbieranie połączeń. Etui tego typu może być w całości wykonane z polimeru, ale częstszym rozwiązaniem w oryginalnych produktach jest skórzana tylna część i poliwęglanowy front. Wygaszanie ekranu odbywa się poprzez zamknięcie klapki.

Smart Flip jest ciekawym i chyba najbardziej awangardowym typem etui, który pozwala wykonać najważniejsze czynności bez konieczności odsłaniania ekranu. Niewielki ciężar i solidne wykonanie w połączeniu z wysokiej klasy materiałami sprawiają, że etui tego typu może służyć przez kilka lat.

W skrócie:

 • Większe możliwości obsługi telefonu bez odsłaniania ekranu

 • Dobre dopasowanie do konkretnego modelu i szerokie wycięcia na przyciski, gniazda i mikrofon

 • Solidna konstrukcja, estetyczne materiały

 • Efektowny wygląd

Podsumowanie

Trzy pomysły na etui: iMeek Wallet, Clear View i Smart Flip to jedne z najciekawszych rozwiązań na rynku. Bezpieczne, trwałe, efektowne i pozwalające na wygodne korzystanie ze smartfona. Warto oderwać się od starych projektów na rzecz nowoczesnych.

fb button

grab my essay banner

logo jooble