magazine top

Gpi Poland to część holenderskiej grupy Gpi Tanks, która od ponad 25 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją najwyższej jakości zbiorników ze stali nierdzewnej. W Polsce firma działa od 2013 roku i posiada już dwa nowoczesne zakłady produkcyjne – w Brzegu oraz w Skarbimierzu (woj. opolskie).
Specjalnie dla BusinessPL ekskluzywnego wywiadu udzielił Pan Arkadiusz Supernak, Sales Manager Gpi Poland Sp. z o.o.

Gpi Poland oferuje szeroką gamę zbiorników ze stali nierdzewnej dedykowanych dla klientów z różnych gałęzi gospodarki. Czy może Pan przedstawić ofertę firmy?

Gpi to producent zbiorników ze stali nierdzewnej (również z wyższych gatunków stali) oraz elementów dedykowanych. Obsługujemy główne sektory rynku, takie jak branża spożywcza, w tym piwowarska i napojowa oraz branża chemiczna. Produkty, które oferujemy trafiają również do mleczarni, zakładów olejarskich, kosmetycznych i farmaceutycznych. Trudno wymienić, jakie produkty są standardowe, ponieważ skupiamy się na indywidualnych potrzebach odbiorcy. Produkujemy zbiorniki magazynowe o pojemności od 500 litrów do 15 000 m³. W zależności od wymagań klienta i możliwości transportu możemy zbudować zbiornik w naszej fabryce lub na miejscu, we skazanej lokalizacji. Oprócz zbiorników magazynowych Gpi dostarcza urządzenia i zbiorniki procesowe. Zależy nam na najwyższej jakości już od momentu projektowania. Z myślą o tym stworzyliśmy autorski program TankDesign2.0.

Do kogo szczególnie kierujecie swoją ofertę i co wyróżnia ją na tle konkurencji?

Jeśli firma szuka wiarygodnego dostawcy i rozwiązań, które są bezpieczne, poparte głęboką analizą pod względem optymalizacji, wybiera Gpi. Oczywiście, na rynku są też inni producenci, ale z naszej wiedzy i z doświadczenia klientów wynika, że podążają utartą ścieżką. Inżynierowie Gpi często wchodzą w „buty” klienta, aby zrozumieć jego proces produkcyjny i zaproponować najlepsze rozwiązanie pod wieloma względami. Naszymi odbiorcami są użytkownicy końcowi, integratorzy, EPC/M kontraktorzy i firmy procesowe z całej Europy. Najogólniej mówiąc, są to klienci, którzy cenią takie wartości jak zaangażowanie, innowacyjność, wiedzę i jakość. Na szczęście coraz więcej jest takich firm na rynku. Wiele możliwości stwarza bycie częścią Grupy Gpi oraz nowoczesne fabryki w Holandii i Polsce.

Gpi Poland wykonuje specjalistyczne projekty dla wielu znanych korporacji. Czy mógłby Pan powiedzieć kilka słów o najbardziej wymagających i prestiżowych realizacjach?

Z pewnością możemy pochwalić się naszym wkładem w rozbudowę biorafinerii w Trzebini. Gpi dostarczyło 15 zbiorników do magazynowania glikolu dla firmy Orlen Południe, przy współpracy z konsorcjum Biproraf Technik. Zbiorniki zostały zaprojektowane przez naszych inżynierów zgodnie z normą PN-EN 14015. Zastosowaliśmy kombinację materiałów, tj. stal nierdzewną 304 połączoną ze stalą duplex. Innym ważnym projektem dla Gpi jest na pewno pierwsza w Polsce budowa zbiorników ze stali nierdzewnej do przechowywania elektrolitu, który będzie miał zastosowanie przy produkcji baterii. Jeśli mówimy o branży spożywczej to w 2020 roku dostarczyliśmy zbiorniki do magazynowania syropu glukozowego dla jednego z największych producentów żywności. Zbiorniki zostały zainstalowane w fabryce klienta w Bielanach Wrocławskich w ciągu jednego dnia. Każdy z nich miał wysokość około 16 metrów i pojemność 320 m3. Długofalowa współpraca łączy nas również z branżą piwowarską, dla której dostarczamy zbiorniki fermentacyjne i zbiorniki do magazynowania półproduktów, niezbędnych przy produkcji piwa. Wszystkie te realizacje są szczegółowo opisane na naszej stronie internetowej (www.gpi-tanks.pl).

Jaki rynek jest dla Państwa najbardziej perspektywiczny i widzicie w nim potencjał na dalszy wzrost?

Każda branża jest dla nas ważna, natomiast biorąc pod uwagę obecna sytuację rynkową i zapotrzebowanie na produkty widzimy potencjał w sektorze chemicznym oraz spożywczym. Obserwujemy, analizujemy i dostosowujemy zbiorniki do konkretnych wymagań. Na przykład, zbiorniki kwasoodporne to szczególne produkty, których specyfikacja jest ściśle określona. Jesteśmy producentem zbiorników ciśnieniowych z certyfikatem PED, EN 13445 i ASME U Stamp, a duże zbiorniki nierdzewne możemy zaprojektować zgodnie z normą EN 14015, API 650, Eurokod 3 czy KIWA. To jest wartość za którą jesteśmy cenieni na rynku m.in. chemicznym. Biorąc pod uwagę nowe rynki, patrzymy też w kierunku wschodnich Partnerów. Obecnie pracujemy nad uzyskaniem certyfikatu Gost, który obowiązuje w Rosji oraz SELO, na rynek chiński.

Gpi stawia na ciągły rozwój i poszerzanie oferty o nowe, innowacyjne produkty. Rosnąca ilość zamówień w Polsce spowodowała powstanie drugiej fabryki. Czy może Pan opowiedzieć o nowo otwartym zakładzie produkcyjnym w Skarbimierzu? Czy wpisuje się on w trend przemysłu 4.0?

Nowa hala produkcyjna w Skarbimierzu, została otwarta w 2020 roku i jest dedykowana pod budowę dużych zbiorników o pojemności do 400 m3, wysokości do 25 metrów i średnicy do 5,5 metra. Większe zbiorniki, budujemy na miejscu u klienta. Blisko nam do filozofii lean manufacturing, tam gdzie możemy wdrażamy innowacje, usprawnienia, więc ciągle podążamy w kierunku przemysłu 4.0. Możemy pochwalić się faktem, że nasz zakład jest praktycznie w 100% samowystarczalny. Dodatkowo rozbudowujemy autorski software służący do kalkulacji i optymalizacji zbiorników. Wspomniany wcześniej TankDesign2.0 to wewnętrzny software, ale chcielibyśmy aby w przyszłości był też dostępny dla klientów.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych produktów są otrzymane świadectwa oraz wyróżnienia. Jakimi najważniejszymi certyfikatami, nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

Rok 2020 obfitował w nagrody dla Gpi Poland, co odbieramy, jako dostrzeżenie naszej 7 letniej pracy. Otrzymaliśmy między innymi Gazelę Biznesu oraz znaleźliśmy się w gronie Diamentów miesięcznika Forbes. To spore zobowiązanie na kolejne lata. Z punktu widzenia przestrzeganych norm i certyfikatów, jakie mają kluczowe znaczenie dla naszych odbiorców możemy pochwalić się takimi jak: EN 13445, EN 14015, UDT, API 650, DIN 4119, Eurokod 3, KIWA BRL-K756, PGS 29, PGS 30, PGS 31, ASME VIII-1.

Oprócz aktywności biznesowej, równie ważna jest działalność pozabranżowa. Czy angażują się Państwo w działania społeczne lub edukacyjne?

Chętnie wspieramy akcje społeczne. Prowadzimy zbiórki rzeczowe jak książki, zabawki lub przekazujemy środki finansowe. Inicjatywa bardzo często wychodzi od samych pracowników. Dodatkowo chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą i naszymi spostrzeżeniami publikując artykuły eksperckie na portalach branżowych i w mediach społecznościowych. W przyszłości chcielibyśmy się również mocno skupić na współpracy z uczelniami wyższymi i wspierać studentów praktycznym podejściem do inżynierii i biznesu.

Gpi od wielu lat dostarcza wyroby do znaczących klientów na całym świecie. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Może to zabrzmi dość sztampowo, ale na pewno ludzie są kluczem do sukcesu Gpi. Nasza kultura organizacyjna wspiera, każdego pracownika i dzięki temu pracujemy przez długie lata z najlepszymi specjalistami dając im tym samym szansę na rozwój zawodowy. Patrząc bardziej biznesowo w Gpi nie ma miejsca na półśrodki. Jeśli chcesz kupić najlepszy zegarek lub samochód, nie rozglądasz się za podróbkami. Wychodzimy z założenia, że to, co robimy musi być na najwyższym poziomie, bezpieczne, trwałe i to my mamy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla klienta. Tym się różnimy na rynku – słuchamy potrzeb i na nie odpowiadamy. Naszą przewagą jest fakt, że nie specjalizujemy się tylko w kilku typach zbiorników. Sukces Gpi zawdzięcza skrupulatnemu planowaniu rozwoju całej grupy kapitałowej oraz inwestycjom. Gdyby nie poczynione innowacje, zakup nowoczesnych maszyn, własny software, nie moglibyśmy mówić o byciu wiodącym producentem zbiorników w Europie.

www.gpi-tanks.pl

fb button

grab my essay banner

logo jooble