magazine top

Grupa Cellfast jest jednym z czołowych przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodącym producentem węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek, opartym w 100% na polskim kapitale. Firma jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym oraz liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i Świata.

O firmie opowiada Pan Rafał Słabik, Dyrektor Operacyjny.

Proszę powiedzieć, jakie były początki przedsiębiorstwa Cellfast i jakie momenty były najważniejsze w historii jego rozwoju?

Historia firmy sięga lat dziewięćdziesiątych, a dokładniej 1990 roku, kiedy to w Krośnie została zarejestrowana firma Cellfast. Punktem zwrotnym okazało się uruchomienie w 2001 roku zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli. Dzięki temu została rozszerzona oferta asortymentowa co z kolei pozwoliło na zwiększenie eksportu. Następnym istotnym etapem rozwoju było poszerzenie obszaru działalności o rynek budowlany, co stało się możliwe dzięki produkcji systemów rynnowych Bryza oraz podsufitek PVC. Kolejne inwestycje takie jak uruchomienie nowoczesnych surowcowni, czy nowe parki maszynowe doprowadziły do tego, że firma z powodzeniem konkuruje na rynkach krajowych i zagranicznych, oferując produkty najwyższej jakości.

Grupa Cellfast posiada trzy zakłady produkcyjne, ulokowane w Stalowej Woli i Krośnie. Czy może Pan powiedzieć kilka słów o wytwarzanych w fabrykach Cellfast produktach oraz technologiach produkcji?

Główne produkty firmy to węże ogrodowe wraz z niezbędnymi do nawadniania elementami złącznymi, zraszaczami czy sterownikami. Bogata oferta obejmuje również szereg narzędzi ogrodowych, a także systemów rynnowych wraz z podsufitką. Firma specjalizuje się w przetwórstwie PVC w technologiach wytłaczania oraz wtrysku. Posiada także szeroki wachlarz możliwości obróbki metali na potrzeby wszystkich gałęzi produkcji.

Cellfast jest dzisiaj liderem w Polsce, eksportuje swoje produkty do wszystkich krajów Europy oraz w inne odległe rejony świata jak Australia czy Nowa Zelandia. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Nadrzędnym celem działania jest praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są wykorzystywane w procesie produkcji i zarządzania. Wyspecjalizowana kadra, zaangażowanie i konsekwencja doprowadziły do zagwarantowania odbiorcom najwyższej jakości produktów. Istotnym elementem strategii jest również nowoczesne wzornictwo oraz wyjątkowa funkcjonalność całego asortymentu.

Cellfast przywiązuje niezwykłą wagę do designu, który idzie w parze z funkcjonalnością i trwałością oferowanych narzędzi.

To właśnie design stał się czynnikiem, który wyróżnia nasze produkty na rynku. Głównym źródłem inspiracji są nasi Klienci, których coraz wyższe wymagania motywują nas do wytężonego poszukiwania nowych ambitnych rozwiązań wzorniczych oraz technicznych. Współpraca z zespołem projektantów, a także Cellfast Design Group, która projektuje, a także nadzoruje prace w zakresie wzornictwa przełożyła się na konkretne osiągnięcia. Dzięki temu stworzono linię produktów, które wprowadziły firmę do grona najbardziej innowacyjnych marek. Wszystko to zaowocowało dotarciem do najbardziej wymagającego klienta, poszukującego ergonomicznych narzędzi najwyższej jakości. Potwierdzeniem sukcesów w realizacji tej strategii są liczne nagrody w zakresie wzornictwa przemysłowego.

Jakość produktów to dla Państwa priorytet dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi kontrahentami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Nie sposób wymienić jest wszystkich, każdy kontrahent z którym współpracujemy jest dla nas bardzo ważny. Dzięki naszym sprawdzonym partnerom możemy zapewnić naszym klientom stały dostęp do naszych produktów oraz ich serwisu.

Cellfast łączy design, wiedzę ekspertów oraz najnowocześniejsze technologie. Firma nieustannie inwestuje we własny rozwój i produkcję według własnych innowacyjnych technologii. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem przedsiębiorstwa Cellfast były realizowane na przestrzeni ostatnich lat?

W ostatnich latach firma kontynuuje pracę nad doskonaleniem obecnych produktów, rozwijając możliwości techniczne oraz magazynowe pozwalające na sprostanie wyzwaniom rynkowym. Do najistotniejszych inwestycji ostatniego czasu należy uruchomienie produkcji narzędzi ogrodowych w zakładzie w Krośnie, gdzie produkowane są między innymi najwyższej jakości siekiery ERGO, a także narzędzia ręczne typu szpadle, grabie, itp.

Grupa Cellfast tworzy kompleksowe rozwiązania dla ogrodnictwa. Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Przewidujemy stały wzrost oczekiwań jakościowych, a także automatyzację procesów nawadniania, dlatego pracujemy nad ciągłym rozwijaniem gamy produktowej, poszukując rozwiązań zmierzających do spełnienia tych oczekiwań. Zmieniający się klimat naszego kraju, każe traktować bardzo poważnie oszczędności w zużyciu wody, jako cennego zasobu. Dlatego też nasze rozwiązania zmierzają ku zwiększeniu efektywności procesów nawadniania, a także możliwości gromadzenia nadmiarów wody deszczowej do wykorzystania w trakcie nawadniania

Grupa Cellfast to firma odpowiedzialna społecznie. W jaki sposób angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Firma stara się angażować w życie społeczności nie tylko lokalnej. Poza wspieraniem osób najbardziej dotkniętych przez różnego rodzaju problemy życiowe, wspieramy organizację imprez, aktywnie pomagamy zespołom sportowym na czele z drużyną Wilki Krosno, samorządom, jednostkom OSP, GOPR, WOPR, etc.

Potwierdzeniem wysokich standardów waszych produktów są otrzymane certyfikaty i wyróżnienia. Jakimi najważniejszymi certyfikatami, nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

W 2015 i 2018 roku firma została uhonorowana tzw. Oscarami designu „Red Dot Design Award”, natomiast w 2017 i 2018 roku otrzymała „iF Design Award”, która jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. W swoim dorobku firma może pochwalić się również jedną z najbardziej prestiżowych nagród w tej dziedzinie jaką jest „Good Design Award” przyznawana w Australii. Uzupełnieniem całej kolekcji są renomowane polskie wyróżnienia takie jak: „Dobry Wzór”, „Must Have Łódź Design”, oraz „Top Design” - czyli statuetka, która jest symbolem najlepiej zaprojektowanych produktów prezentowanych na targach Arena Design.

Cellfast obchodzi w tym roku rocznicę 30-lecia swojej działalności. Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Największym osiągnięciem firmy jest zadowolenie użytkowników z naszych produktów. To ono sprawia, że celem firmy jest jej ciągły rozwój, budowanie zaplecza technologicznego w postaci doświadczenia pracowników i odpowiedniej bazy produkcyjnej. Rozpoznawalność marki sprawia, że jesteśmy w stanie ciągle poszerzać rynki, na które dostarczamy nasze towary, na których znajdują one uznanie użytkowników.

fb button

grab my essay banner

logo jooble