magazine top

Jak co roku, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu budowlanego, Baumit zaprezentował swoją ofertę na najbliższy rok. Podobnie jak w ubiegłych latach oprócz sprawdzonych rozwiązań, pojawi się coś ekstra – marka przygotowała nowe ‘pomysły z przyszłością’. Co konkretnie proponuje w tym roku znany producent materiałów budowlanych? Zobaczcie sami!

 

Oferta produktowa Baumit jest dedykowana inwestorom, wykonawcom, architektom, partnerom handlowym, a także wszystkim tym, którzy poszukują wysokiej jakości, nowoczesnych materiałów budowlanych w zakresie wykańczania fasad, wnętrz oraz podłóg, w tym m.in. rozwiązań, które ułatwią, a w razie potrzeby przyspieszą prace remontowo-budowlane, obniżą koszty użytkowania budynku czy w istotny sposób poprawią komfort życia, wpływając korzystnie na mikroklimat wnętrz.

Pod marką Baumit kryją się systemy ociepleń, wyprawy wierzchnie, tynki maszynowe, gładzie i szpachle, jastrychy, masy samopoziomujące, zaprawy budowlane, produkty do układania płytek, a także systemy renowacyjne – wszystko, co potrzebne, by ludzie mogli żyć w przyjaznych dla zdrowia, energooszczędnych i pięknych domach. Wśród tegorocznych propozycji, oprócz znanych i sprawdzonych rozwiązań nie zabrakło również nowych pomysłów z przyszłością. Poznajcie je! 

Jonizacja w służbie czystego powietrza 

Szczególne miejsce wśród tegorocznych debiutów zajmuje system produktów Baumit Ionit, który poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, a tym samym dba o dobre samopoczucie mieszkańców. Masy szpachlowe – mineralna Baumit IonitFino oraz gotowa Baumit IonitFinish regulują poziom wilgotności w pomieszczeniach, a mineralna farba wewnętrzna Baumit IonitColor zwiększa poziom naturalnych jonów w powietrzu, oczyszczając je z pyłów oraz kurzu.

Podłoga na szybko 

W tym roku powiększa się także rodzina produktów podłogowym Baumit. Renomowany producent chemii budowlanej rozszerza bowiem paletę produktów szybkosprawnych i wprowadza na polski rynek szybką posadzkę cementową Baumit Rapido 4 do wewnątrz i na zewnątrz, która umożliwia ruch pieszy już po 5 godzinach od aplikacji, a po 24 godzinach jest gotowa do układanie płytek.

Nowa jakość 

Baumit znany jest z tego, że nie tylko wprowadza na rynek zupełnie nowe rozwiązania, lecz także rozwija znane już produkty, nadając im jeszcze lepszą jakość. Tym razem udoskonaloną formułę zyskał silikonowy tynk modelowany Baumit CreativTop. Dzięki temu jego aplikacja i obróbka są jeszcze łatwiejsze. Ponadto efekt „drypor” sprawia, że wykończona w ten sposób elewacja szybciej wysycha i jest bardziej odporna na zabrudzenia.

12 twarzy bieli

Z myślą o miłośnikach białych elewacji oraz fasad mieszanych, których fragmenty mają być wykończone np. kamieniem, klinkierem, metalem czy tynkiem strukturalnym w kolorze, producent stworzył kolekcję Baumit Shades of White  – 12 odcieni bieli tynków i farb. Jeden z nich – W 1200 StarWhite (śnieżnobiały) jest zarezerwowany wyłącznie dla tynków Baumit StarTop, Baumit CreativTop i farby Baumit StarColor. Pozostałe 11 odcieni W1201 - W1211 jest dostępnych dla StarTop/Color, CreativTop i SilikonTop/Color.

Tynkowanie zimą

Od października 2021 r. wykonawcy będą mogli również wypróbować nowy dodatek zimowy do tynku strukturalnego Baumit StarTop. Środek antymrozowy Baumit SpeedTop Star przyspiesza tworzenie filmu ochronnego na wyprawie wierzchniej i wzmacnia jej odporność na działanie niskich temperatur, wysokiej wilgotności powietrza i opadów (mgły i deszczu). Dzięki temu prace związane z tynkowaniem elewacji można prowadzić przy temperaturze od +1°C do +15°C.

Nowy katalog obowiązuje od 1 marca 2021 r. Wersja elektroniczna jest dostępna na www.baumit.com. Można go przeglądać w wygodny sposób na stronie lub pobrać w formie pliku PDF, by mieć go zawsze pod ręką.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

fb button

grab my essay banner

logo jooble