magazine top

Olej to jeden z ważniejszych elementów całego układu hydraulicznego. Jednocześnie, jest on narażony na bardzo szkodliwe oddziaływanie zanieczyszczeń (pyłki itd.). Nic zatem dziwnego, że dbanie o dobrą jakość płynu znajdującego się w układzie hydraulicznym jest niezbędne – skutki zaniedbań mogą bowiem doprowadzić w skrajnych wypadkach do nieodwracalnych uszkodzeń w całym układzie. W jaki sposób można usunąć zanieczyszczenia z płynu hydraulicznego? Jednym z zalecanych rozwiązań jest filtracja oleju (mikrofiltracja).

Na czym polega mikrofiltracja oleju hydraulicznego? Proces ten składa się z następujących czynności:

  • badanie stopnia czystości oleju hydraulicznego oraz stopnia jego zanieczyszczenia (tzn. zawartości wody oraz zanieczyszczeń stałych);
  • czyszczenie oleju za pomocą specjalnej aparatury, które trwa tak długo, aż czyszczony płyn osiągnie wymagane parametry czystości, jakimi cechują się nowe, nieeksploatowane płyny. Co ważne, w przypadku wielu urządzeń możliwe jest przeprowadzenie czyszczenia oleju hydraulicznego bez konieczności wyłączania całego urządzenia – ponieważ nie dochodzi wówczas do niepotrzebnych przestojów, rozwiązanie to jest także opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

Proces mikrofiltracji jest uzależniony m.in. od poziomu zanieczyszczenia płynu oraz jego ilości i może trwać maksymalnie kilka godzin.

Proces filtracji oleju hydraulicznego – dlaczego mikrofiltracja jest taka ważna?

Dzięki procesowi filtracji oleju hydraulicznego (http://olbromski.pl/filtracja-oleju) płyn ten jest w stanie zachować dłuższą żywotność. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, taki stan rzeczy wynika stąd, iż wskutek dostania się do oleju hydraulicznego zanieczyszczeń może dojść do niepożądanych reakcji (utlenianie), które skracają jego żywotność olejowego. Dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków związanych z naprawą bądź zakupem nowego osprzętu do układu hydraulicznego, warto skorzystać z profesjonalnych usług z zakresu filtrowania oleju hydraulicznego.

Wskutek właściwej i przeprowadzanej w profesjonalny sposób (tj. z pomocą specjalistycznej firmy) filtracji oleju możliwe jest osiągnięcie następujących efektów:

  • wydłużenie żywotności oleju oraz całego układu hydraulicznego;
  • pozbycie się ponad 99% znajdującej się w nim wody oraz innych rodzajów zanieczyszczeń;
  • uniknięcie niepotrzebnych przestojów;

Filtrowanie oleju hydraulicznego – oferta FHU Olbromski

Wybór firmy przeprowadzającej specjalistyczne usługi obejmujące filtrowanie oleju hydraulicznego powinien być poprzedzony analizą np. informacji umieszczonych przez internautów na forach internetowych. Jest to niezmiernie istotne, bowiem jakość oleju wywiera znaczący wpływ na funkcjonowanie całego układu hydraulicznego. Usługi filtracji oleju świadczy m.in. Firma Handlowo-Usługowa Olbromski, która działa już niemal 20 lat (została założona w 2002 roku) i ma w swojej ofercie produkty (oleje, płyny eksploatacyjne itd.) należące do uznanych producentów międzynarodowych. Dlaczego warto skorzystać z usługi filtracji oleju hydraulicznego, którą świadczy FHU Olbromski? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: wieloletnie doświadczenie biznesowe, szeroki asortyment produktów oraz wykwalifikowana kadra sprawiają, że usługi FHU Olbromski stoją na najwyższym poziomie.

BIURO HANDLOWE
Al. Grunwaldzka 256A (salon Subaru)
80-314 Gdańsk
(58) 552 51 17
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
DZIAŁ HANDLOWY
Dariusz Olbromski
telefon: (48) 602-277-028
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ryszard Janicki
telefon: (48) 535-339-828
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fb button

grab my essay banner

logo jooble