magazine top

Właściciele firm starają się stworzyć oferty pracy, które odpowiadałaby najbardziej wymagającym osobom. W skład dodatkowych benefitów mogą wchodzić m.in. świadczenia medyczne. Warto wiedzieć, jakie korzyści płyną z tego typu bonusów.

Zalety dla właścicieli firm

Przedsiębiorcy mogą wybrać abonament, który odpowiadałby możliwościom finansowym firmy i oczekiwaniom pracowników. To świetna inwestycja, dzięki której w znacznym stopniu  poprawia się efektywność zadań zatrudnionych osób. Opieka medyczna dla firm dostępna jest w kilku wariantach – Basic, Optimal oraz Premium. Kupując konkrety pakiet, można pozyskać kompetentnych pracowników, a ponadto poprawić wizerunek przedsiębiorstwa. Dostęp do profesjonalnych lekarzy w prywatnych przychodni w Warszawie i innych miastach zmniejsza ryzyko, iż w przypadku choroby, osoby zatrudnione w firmie będą przez długi okres przebywać na zwolnieniu. Zakup abonamentu można również zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Korzyści dla pracowników

W ramach pakietu opieką medyczną objęte są osoby zatrudnione w firmie oraz ich rodziny. Zakres dostępnych usług zależy od konkretnego wariantu. W przypadku opcji BASIC osoba zatrudniona w firmie może korzystać z nielimitowanych konsultacji internistycznych. Dostępne są ponadto pielęgniarskie zabiegi ambulatoryjne. Wariant OPTIMAL gwarantuje dostęp do konsultacji specjalistów i szczepień ochronnych. Pracownik może również zlecić przeprowadzenie badań diagnostycznych. W ramach opcji PREMIUM dostępne są ponadto zabiegi fizykoterapii. Pracownik objęty jest również profesjonalną opieką stomatologiczną. W przypadku choroby może on skorzystać z domowej wizyty specjalisty. Każdy pakiet CMP gwarantuje dostęp do usług medycznych w kilkudziesięciu miastach Polski. Nie trzeba więc martwić się dużymi kosztami związanymi z dojazdem do konkretnego lekarza.

Pakiety medyczne to częste rozwiązanie, z którego korzystają pracodawcy. Obowiązkiem każdego właściciela firmy jest bowiem dbanie o zdrowie osób zatrudnionych w firmie. To również świetna opcja, by zmotywować pracowników do efektywnego działania.

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble