magazine top

Podczas wirtualnych targów Hannover Messe, firma EPLAN zaprezentuje po raz pierwszy przegląd funkcjonalności nowej Platformy EPLAN, która będzie miała swoją premierę latem br. Całkowicie nowy interfejs użytkownika z technologią wstążkową i trybem ciemnym jest zgodny z aktualnymi trendami oprogramowania, a ponadto znacznie ułatwia obsługę programu. Nowy moduł graficzny 2D i funkcja centralnego zarządzania urządzeniami, zapewniają optymalną wydajność pracy. Kolejną praktyczną zaletą jest usługa w chmurze EPLAN eMANAGE, oferująca zintegrowaną inżynierię z połączeniem środowiska lokalnego i chmurowego. Przejście na nowy model subskrypcji sprawi, że korzystanie z oprogramowania będzie jeszcze bardziej elastyczne.

Monheim, Niemcy, 12 kwietnia 2021 - Najważniejszą nowością w Platformie EPLAN 2022 jest zupełnie nowy interfejs użytkownika, który znacznie poprawia ergonomię pracy. Położono w nim nacisk na zapewnienie przejrzystej i łatwej obsługi, z funkcjonalnością opartą na najnowocześniejszych aplikacjach na urządzenia mobilne oraz znanych aplikacjach dla komputerów stacjonarnych. Zmienne zakładki zapewniają użytkownikom bezpośredni dostęp do ważnych i często używanych funkcji, a praktyczny wielofunkcyjny pasek narzędzi z nowoczesną technologią wstążki elastycznie dostosowuje się do aplikacji, na przykład podczas przełączania pomiędzy trybami 2D i 3D. Połączenie różnych list menu i pasków narzędzi w jeden ułatwia codzienną pracę doświadczonym użytkownikom, a jednocześnie umożliwia efektywne wprowadzenie do oprogramowania. Ponadto, firma EPLAN całkowicie przeprojektowała interfejs użytkownika zarówno dla inżynierii 2D, jak i 3D. W wyniku tych zmian otrzymano nowoczesną aplikację o zoptymalizowanym wyglądzie i obsłudze, między innymi dzięki wprowadzeniu trybu ciemnego i jasnego.

Duża wydajność nawet przy dużych projektach
Całkowicie nowy moduł graficzny w obszarze 2D zapewnia optymalną wydajność, nawet w przypadku dużych projektów. Skok wydajności jest szczególnie widoczny podczas importowania plików DXF i DWG. Nowe, scentralizowane zarządzanie urządzeniami zwiększa wydajność pracy, a ponadto zapewnia większą elastyczność konwersji danych urządzeń z wykorzystaniem zorientowanego obiektowo zarządzania danymi. Zintegrowane zarządzanie wariantami umożliwia użytkownikom zapisanie wszystkich właściwości urządzenia w dowolnym wariancie. Teraz do urządzeń można łatwo przypisać różne makra, ułatwiając przetwarzanie danych z urządzeń zewnętrznych, również w połączeniu z programem Excel.

Dobry przegląd na poziomie projektu
Nowy widok Backstage pozwala użytkownikom na edytowanie wszystkich aspektów projektu EPLAN z centralnej lokalizacji, w tym otwieranie i tworzenie projektów, importowanie plików DWG oraz eksportowanie danych produkcyjnych i danych do sterowników PLC. Lista ostatnio wykorzystywanych projektów zapewnia doskonały przegląd, podobnie jak logiczna organizacja wszystkich działań związanych z projektem. Nowe zintegrowane centrum wstawiania ujednolica wszystkie funkcje wstawiania symboli, makr i urządzeń, w tym podgląd graficzny - wszystkiego, co niezbędne do efektywnego tworzenia schematów. Często używane komponenty można oznaczyć jako ulubione i przypisać do poszczególnych przepływów pracy.

EPLAN eMANAGE łączy Platformę z chmurą

Nowa Platforma EPLAN 2022, która zostanie wydana tego lata pod hasłem »It´s in your hands», zawiera wiele innych innowacji. Jedną z nich jest bezpośrednie połączenie środowiska lokalnego z chmurą. Teraz dzięki EPLAN eMANAGE projekty z Platformy EPLAN można przesyłać bezpośrednio do środowiska chmurowego, a stamtąd udostępniać je i zarządzać nimi. Darmowa wersja próbna jest dostępna od połowy marca. Fakt, że Platforma EPLAN 2022 jest oferowana wyłącznie jako subskrypcja, po raz kolejny potwierdza wyraźną koncentrację na przyszłości. Zwłaszcza w niestabilnych czasach ryzyko inwestycyjne dla przedsiębiorstw jest ograniczane dzięki niskiej cenie wejścia i bardziej elastycznym opcjom planowania dla indywidualnego wykorzystania oprogramowania.

Więcej informacji: www.eplan-software.com/inyourhands

 

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble