magazine top

TERMAT sp. z o.o. to prężnie działające przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji materiałów budowlanych. Położona w Środzie Śląskiej firma od wielu lat dostarcza produkty najwyższej jakości, ze szczególnym uwzględnieniem tych betonowych.

Specjalnie dla „BusinessPL” obszernego wywiadu na temat firmy TERMAT, udzielili:

Remigiusz Zabolski – Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży
Natalia Kacprzak – Specjalista ds. Komunikacji i PR.

Proszę powiedzieć kilka słów na temat Państwa firmy?

Nasze przedsiębiorstwo zostało założone w 1989 roku i od tamtej pory stale się rozwija, poszerzając swoją ofertę i dostosowując ją do najbardziej rygorystycznych wymagań naszych Klientów. Jesteśmy nowoczesnym zakładem produkcyjnym, prefabrykatów i produktów betonowych z dodatkiem Keramzytu. Na naszą siłę składa się doświadczenie i kompetencje wykonawców. Dzięki nim jesteśmy liderem na rynku produkcji i sprzedaży stropów typu Teriva, Filigran oraz prefabrykatów żelbetowych. Działamy na rynku budowlanym od ponad 30 lat i doskonale wiemy, że Klient potrzebuje systemowych rozwiązań.

TERMAT to lider w sprzedaży stropów typu Teriva i Filigran, keramzytowych materiałów budowlanych. Czy mogą Państwo opowiedzieć szerzej o oferowanych produktach, technologiach produkcji oraz zapleczu produkcyjnym firmy?

Firma Termat specjalizuje się w produkcji elementów do dwóch dużych segmentów rynku: prefabrykacja ciężka i produkty betonowe. Prefabrykacja ciężka to produkty takie jak stropy typu filigran, schody i balkony. Prefabrykaty te mają zastosowanie przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej. Prefabrykaty ciężkie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na szybkość budowy, ale również daje możliwość postawienia domu na trudnym terenie. Z kolei wytwarzane przez TERMAT produkty betonowe, to: bloczki betonowe, pustaki keramzytowe, systemy stropowe i wieńcowe oraz systemy kominowe. Wszystkie produkty są dokładnie przemyślane, aby były łatwe w zastosowaniu dla wykonawcy, ekologiczne, a także długotrwałe w użytkowaniu.

Podstawowym surowcem, który wykorzystywany jest do produkcji wyrobów w Państwa firmie jest Keramzyt. Czym dokładnie jest Keramzyt i dlaczego akurat na nim skupiacie swoją produkcję?

Firma TERMAT od samego początku korzysta z ekologicznych i wysokiej jakości surowców. Do tej grupy zalicza się właśnie Keramzyt, który naszym zdaniem jest cały czas niedocenianym surowcem. Keramzyt, jest lekkim, izolacyjnym i naturalnym tworzywem. To naturalna glina, która pod wpływem temperatury zwiększa swoją objętość i staje się lekkim materiałem. Keramzyt ma dobrą zdolność tłumienia dźwięków. Porowata struktura kulek rozprasza i pochłania fale dźwiękowe, przez co ściany z keramzytobetonu chronią dom przed hałasem. Ma małą nasiąkliwość, jest odporny na mróz i wilgoć. Charakteryzuje się większą odpornością na pleśń i grzyby niż tradycyjna ceramika.

Do kogo szczególnie kierujecie swoje produkty i co wyróżnia waszą ofertę na tle konkurencji?

Główną grupą odbiorców są użytkownicy domów i mieszkań. Dobór odpowiednich materiałów budowlanych na każdym etapie budowy jest bardzo ważnym elementem. Nasze materiały mają służyć użytkownikom wiele lat. To, co nas wyróżnia to wysoka jakość produkowanego przez nas asortymentu, stałe podnoszenie jakości naszych produktów i profesjonalizm w doradztwie na każdym etapie budowy.

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Jest wiele elementów składających się na sukces firmy. Przez 30 lat daliśmy się poznać, jako dobry partner w interesach, staliśmy się firmą rozpoznawalną w branży. Strategiczny potencjał Firmy pokładamy w ludziach, którzy ją budują. Dobrze wykwalifikowany zespół oraz doświadczeni fachowcy, tworzą sukces firmy. Mamy duże ambicje i jasno określone cele. Ciężka i sumienna praca, oraz gotowe rozwiązania, które proponujemy sprawiły, że TERMAT odnosi sukcesy i zyskuje zaufanie klientów. W codziennej pracy staramy się pamiętać, że znajomość produktu, wiedza merytoryczna, uczciwość i szacunek do klienta otwiera drogę do sukcesu.

Tak jak już Państwo wspomnieli osiągnięcie sukcesu firmy nie byłoby możliwe bez wykwalifikowanego personelu.

To najważniejszy element każdej firmy, także naszej. Wynik całego zespołu buduje sukces firmy. Przekonanie wykonawców do wizji i kierunku rozwoju zakładu, jest kluczowe. Spółka ceni kluczowych Wykonawców, którzy poprzez doświadczenie i wiedzę rozwijają firmę, wdrażają nowe rozwiązania oraz przyczyniają się do dalszego rozwoju zakładu.

Jakość oferowanych produktów to dla Państwa priorytet, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – najważniejszych partnerów?

Nie rozróżniamy dostawców na ważnych i mniej ważnych, każdy jest dla nas równie ważny i traktowany z należytym szacunkiem. Niemniej jednak z uwagi na wieloletnią współpracę, chcielibyśmy wyróżnić głównego dostawcę cementu - Grupę Górażdże. Firma ta od samego początku współpracuje z nami nad nowymi produktami, dostosowując swój surowiec do naszych potrzeb i dostarczając nam niezmiennie najwyższy jakościowo materiał.

Przedsiębiorstwo TERMAT stale się rozwija, poszerza produkcje i ofertę. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem firmy były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Największe inwestycje są aktualnie realizowane. Powstaje hala produkcyjna, nowy węzeł betoniarski i biurowiec. Są to kluczowe inwestycje mające na celu dalszy rozwój marki i firmy. Dzięki tym przedsięwzięciom będziemy mogli jeszcze bardziej dostosować się do potrzeb naszych klientów.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany przedsiębiorstwa?

Branża bardzo dobrze się rozwija i nie przewidujemy zmiany trendu. Brak kompetencji na budowach oraz stały wzrost kosztów pracy, powoduje, że coraz częściej firmy wykonujące duże obiekty i domki, korzystają z prefabrykacji. Obszar budowy obiektów publicznych i magazynowych nieznacznie wyhamował, ale branża mieszkaniowa jest w stałym wzroście i jedynie ograniczenia banków w dostępności kredytów z powodu pandemii może zmienić ten kurs. Ambicją Spółki i jej Wykonawców jest utrzymanie znaczącej pozycji na rynku oraz dalszy rozwój. Oznacza to, że przed nami nadal stoi wiele wyzwań. Planujemy i realizujemy pakiet inwestycji na terenie zakładu. Prowadzimy wiele procesów rekrutacyjnych i zapraszamy do współpracy nowe osoby.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych produktów są otrzymane świadectwa oraz wyróżnienia. Jakimi najważniejszymi certyfikatami i nagrodami mogą się Państwo pochwalić?

TERMAT to wysoka jakość, potwierdzona systemem Zakładowej Kontroli Produkcji, który jest certyfikowany i nadziwowany przez „Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.”(The Technical and Test Institute for Construction Prague). W 2014 roku zostaliśmy wyróżnieni „Gazelą Biznesu”. To ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm z Polski. Największym i najważniejszym wyróżnieniem dla nas jest jednak uznanie oraz zaufanie naszych klientów.

TERMAT to przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem i tradycją. Z jakich osiągnięć są Państwo najbardziej dumni.

Firma jest dumna z wielu rozwiązań wdrożonych na rynku budowlanym, które stały się standardem. Jako pierwsza opatentowała i wdrożyła, takie rozwiązania jak kształtka wieńcowa z ryflami i podparciem pod zbrojenie, które znacznie ułatwiają pracę. Dumni jesteśmy, również z rozwoju firmy, który na przestrzeni lat stale zwiększa produkcję i asortyment.

W zeszłym roku obchodziliście jubileusz 30-lecia powstania firmy. Jak Państwo świętowali to wyjątkowe wydarzenie?

Wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy. 30-lecie działalności firmy TERMAT z pewnością do takich należy. Celebrowanie jubileuszu rozpoczęło się we wrześniu w wyjątkowym otoczeniu. Okrągłą rocznicę powstania firmy ponad dwustu gości świętowało 14 września, w wyjątkowej scenerii w ramach „Święta Wina”. W sercu średzkiego rynku nie brakowało śpiewu, muzyki i sportowej rywalizacji. Był to dzień pełen atrakcji, wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń, które pozostaną w pamięci uczestników przez długi czas…

„TERMAT to firma z długoletnim doświadczeniem i tradycją oraz atmosferą ludzi, którzy ją tworzą. Ponad jedna trzecia zespołu współpracuje z firmą ponad 10 lat, są również osoby mogące pochwalić się stażem ponad dwudziestu lat! To powód do dumy świadczący o tym, że naprawdę warto.”– mówił jeden z Wykonawców firmy.

Z okazji jubileuszu TERMAT zaprosił strongmana Mariusza Pudzianowskiego. Siłacz doskonalone wpasował się w profil firmy, przeprowadzając konkurencje siłowe, w których brali udział Wykonawcy Spółki oraz publiczność świętująca „Dni Wina”. Po odwiedzinach gościa specjalnego zabrzmiała muzyka. Zapełnił się parkiet, któremu towarzyszyła wspaniała zabawa. Gdy zapadły ciemności nadszedł czas na jeszcze jedną niespodziankę przygotowaną specjalnie na tę okazję przez TERMAT. Zebrani na rynku zaproszeni zostali w malowaną feerią świateł podróż podczas pokazu laserów. Warto dodać, że takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy na rynku miasta. Zgodnie ze znanym powiedzeniem, każdy koniec jest początkiem nowego. Jubileusz 30-lecia firmy TERMAT, był zatem nie tylko doskonałą okazją do podsumowań i podziękowania Wykonawcom firmy, lecz również do dalszego wzmacniania partnerstwa, które jest podstawą działalności Spółki.

fb button

grab my essay banner

logo jooble